Ennyi idősen intézhetem én?

Figyelt kérdés

16 és fél éves vagyok és örökbe fogadtak. Tudtam róla már kiskorom óra és a szüleim is mondták hogy ha kész vagyok rá elmehetünk a gyámügyhöz és kérhetünk találkozást. De ez nekem kínos előttük ezért szeretném egyedül intézni...kiadnak nekem adatokat és szerveznek velük találkozót? :)

Előre is köszi a válaszokat!



2015. dec. 4. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
:) sajnos 18 éves korod előtt egyedül nem intézheted, csak az örökbe fogadó szüleid engedélyével, tehát nekik is be kell menniük veled a gyámügyre, de ha már mondták neked, hogy segítenek ha készen állsz rá, akkor hidd el nem lesz semmi probléma! Örülni fognak annak, hogy segíthetnek ebben neked és melletted lehetnek :) sok sikert! egy örökbe fogadó szülő :)
2015. dec. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
annyit hozzátennék, hogy nekem nagyon rosszul esne ha a fiam a hátam mögött keresné majd meg a szülőanyukáját és nem kérné majd az én segítségemet hozzá... én is így szeretném felnevelni ahogy téged neveltek a szüleid, tehát végig tudni fogja az igazat és én is elmondom majd neki, hogy ahogy úgy érzi készen áll a találkozásra már megyek is vele.. még csak másfél éves :) - szóval nekem nagyon rosszul esne ha ezek után végül a hátam mögött keresné meg... szólj a szüleidnek és hidd el mindenben melletted lesznek! "1"
2015. dec. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elmehetsz egyedul is. Tapasztalat.

De konnyebb a szuleid tamogatasaval, hisz nem tudod, h mit fogsz talalni.

2015. dec. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább kérd a szüleid támogatását, hiszen rosszul esne nekik, hogy egyedül próbálod megkeresni őket, ráadásul nem tudod, hogy mire, kire találsz rá.

Egy ismerősömet is örökbe fogadták, a szüleit kérte 18 évesen, hogy segítsenek kideríteni ki volt az igazi és miért adta örökbe, kiderült, hogy van még egy csomó féltestvére, akik szintén nevelőszülőknél vagy otthonban élnek, az igazi anyja pedig alkoholista, az apjáról nem tudni semmit. A testvérei megtudták, hogy ez a lány milyen jó helyre került és egy ideig odajártak a házuk elé, hogy hátha kapnak pénzt.

2015. dec. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csaktitkosan válasza:

Szia engem is örökbe fogadtak!

Sajnos én is így vagyok vele.

De én csak a hugomat szeretném megtalálni sajnos 18 éves korig nem mozdulhat az ember

2015. dec. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
testvért már 14 éves korodban is elkezdheted keresni :) (bár lehet ahhoz is kell az örökbe fogadó szülő engedélye erre nem emlékszem) hajrá! "1" :)
2015. dec. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!