Mincajani kérdése:

Ha valaki a közeljövőben olyan örökbefogadással akar foglalkozni ahol kimondottan hátrányos helyzetű albínó gyerekeknek keresek szülőket, hogyan kell hozzákezdeni az egészhez?

Figyelt kérdés
Olvastam róluk, láttam dokumentum filmet róluk, megrenditett a sorsuk, kilátástalanságuk, amelyet elszenvednek a primitív szokások miatt Afrika egyes országaiban, és innen a fényévnyi távolból mégis, ha lehetőségem lenne, vállalkoznék arra, hogy olyan szülőknek, akik nem zárkóznak el tőlük, sőt vállalnák a nevelésűket, segítsek adaptálni ilyen nehéz sorsú gyerekeket. Mit lehet tenni első lépésként?
2015. dec. 16. 16:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi: adoptálni.
2015. dec. 16. 16:49
 2/10 anonim ***** válasza:

első lépésben a külföldi adpotálhatóság szabályait megismerni

mert én úgy tudom, ha valaki pl afrikai gyereket szeretne örökbe fogadni, szinte lehetetlen a bürokrácia miatt

2015. dec. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ez nagyon szép gondolat, de szerintem itt nálunk, eleve nagyon nehéz külföldi babát örökbe fogadni, sok vele a papírmunka, kiutazni, ott ismerkedni, ezért szállást keresni, halom engedély... örökbe fogadó szülőként mondom hogy ennyit még nekem sem ért volna hogy legyen gyermekem, tudod nagyon kevés azaz örökbe fogadó pár aki kizárólag azért fogad örökbe hogy egy "nehéz sorsú gyermeken" segítsen, a motiváció 90%-ban hogy legyen gyermekük, mert valami eü okból nem lehet. a maradék 10 % sem fog ennyi procedúrán végigmenni, csak hogy egy afrikai albínó gyermeken segítsen... szóval nagyon szép a gondolatod, de erre kétlem hogy igény lenne... de ha nagyon örökbe fogadással-adással szeretnél foglalkozni, akkor menj be a helyi tegyesz-hez és ott segíteni fognak neked milyen iskola kell hozzá :)
2015. dec. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy albínó egy gyerek még vannak szülei, és a semmi közepén élő, orvost sosem látott anyukától hamarabb elveszik a helyi bűnözők a gyereket, minthogy egy emberek érdekeit szolgáló szervezet fülébe jutna, hogy albínó gyerek született az egyik kis közösségben. Az afrikából való örökbefogadás eleve nehézkes, a gyerekeknek szüleik is vannak akik azért szoktak ragaszkodni a csemetéhez és szinte lehetetlen felkutatni az albínó gyerekeket. Aki pedig megéri a felnőtt kort az nem adható örökbe.

Egy afrikai falucskában törzsi körülmények között nevelkedett, arra a a községre jellemző nyelvet beszélő gyereket pedig nem nagyon keresnek. Egy mondjuk 10 éves afrikai gyereknek szerintem a legjobb a helyi örökbeadás, még akkor is ha teljesen egészséges. Nem csak a szülőknek, de a gyereknek is hihetetlenül nehéz lenne, ha hirtelen egy nyüzsgő, más nyelvet beszélő, más szociális és gazdasági struktúrával rendelkező európai ország közepébe csöppenne.

Szép ötlet, de kivitelezhetetlen. Afrikában sok más probléma is van, de azokon csak úgy lehet javítani ha megtörténik a megelőzés és oktatják őket. Mert amíg abban hisznek, hogy a szűz lányokkal való szex gyógyítja az aids-et és, hogy az albínó emberek testrészei varázstulajdonságokkal rendelkeznek, addig csecsemőket fognak megerőszakolni és rituálisan kivégezni.

2015. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Árvaházba került, senkinek nem kellő babákra gondolok, akik szerintem még az őket gondozóktol sincsenek biztonságban.
2015. dec. 16. 21:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon erre nincs igény. A legtöbb örökbefogadó szülő még a roma gyereket sem fogadja örökbe (feltéve, ha ők maguk nem romák), nemhogy Afrikából egy feketét. Persze értem én, az albínó éppen hogy nem az, de az meg mondhatni duplán extrém, mert vonásaiban afrikai, az albínósága miatt ugyancsak kinéznék.

Nem vagyunk toleráns ország, ami a bőrszínt illeti.

2015. dec. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsi utolsó, hogy megcáfollak, de nekem egész más a tapasztalatom, én nagyon gyakran látok magyar szülőknek pl. ázsiai gyereket, és nem apuka vagy anyuka az, hanem örökbe fogadták, de egy időben igenis felkapott volt az afrikai és különösen rászoruló országokból származó gyerekek örökbefogadása, és azon oknál fogva - de lehet hogy csak itt a fővárosban ennyire nyíltak az emberek - hogy megadják nekik az ESÉLYT, mivel tudják, azért egy magyar állami gondozott ellátottsága nagyban különbözik a harmadik világ árvaházainak felszereltségével szemben, meg nagy természeti katasztrófák következtében elárvult gyerekeket is közvetítettek már ügynökégek, és igenis nemzeti vonásunk - ellentétben a te véleményeddel és tapasztalatoddal szemben - hogy sokkal előbb segítünk az IDEGENEN, és ne keverd ide a migráns politikát, mert az más lapra tartozik.Szerintem sok évek óta gyermekre váró szülő aki úgy van vele hogy neki már mindegy, csak gyermek legyen, szívesen örökbefogadna egy albínót Afrikából, még kisgyermekkorút is. Vidéken nem biztos a rosszindulattal és a rossz nyelvekkel számolván, de nagyvárosokban tuti, ahol lassan a saját szomszédaidat se ismered, meg nem is érdekel senkit kivel, mi van és a közöny ilyen szempontból pozitívum lehet.
2015. dec. 17. 15:18
 8/10 A kérdező kommentje:
Roma gyerekeket valóban diszkriminálnak, örökölt vér és gének miatt.Jogosan.
2015. dec. 17. 15:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Afrikában az albínó gyerekekről gondolják, hogy jogosan gyűlölik, és általánosítják Őket... - Valahol a magyarok "jogosan" diszkriminálva vannak... - Te hogy érzed ettől magad? :(
2015. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pedig hidd el, nem aáltalánosítok, magam is roma vagyok, roma gyerekeket nevelek, egy idoben kompetens voltam örökbefogadási kkérdésekben, és tudom, miről beszélek, amikor már egy kkérdőíven külön nyíltan rrákerdezne, lehet e roma gyermek, ott már a ttények beszélne oönmagukért. Bocsánat a hibákert
2015. dec. 18. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!