Te be mernél vállalni egy gyereket a helyemben?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ki mit gondol a helyzetemről és mit tenne a helyemben. 26 éves vagyok, házas és szeretnék 3-4 éven belül gyereket. A sztorim ott kezdődik,hogy volt gond mindig is a szívemmel (fejlődési rendellenesség), felnőtt koromban jöttek csak rá, hogy pontosan mi is okozza (hirtelen pulzusszámváltozás, 220 fölé, fibrillációig, majd vissza, de rejtett átvezetés volt, így nem lehetett azonosítani) Jól beijesztettek, hogy majd elő fog jönni a problémám a szülőágyon is és csak egy kardiológus jelenlétében szülhetek majd, aki a megfelelő pillanatban újra tudja indítani a szívemet, ha ott marad fibrillációban... Műtétet ajánlottak, kis kockázattal. Belementem, aztán vagy jól elb***ták, vagy az anyatermészet áldott meg jó anatómiával. Az eredeti problémám megszűnt és most ott tartunk, hogy nagyon sajnálják, de az állapotom nem kezelhető. Több orvosnál voltam (5nél), vagyonokat hagytam ott néhányuknál. Lassú pulzusváltozásaim vannak már csak, de egy egyszerű sétától 160-as a pulzusom. Ha lassan kocogok, akkor 1,5-2 perc kell a 200as elérésére. Fekve lemegy 50 körülre, alvás közben még ennél is lejjebb. Béta blokkolót nem ajánlottak, mert mozgás (felállás, séta) hatására jön elő a gond, viccesen, poénkodva úgy fogalmaztak, hogy azért nem kapok béta blokkolót, mert nem ébrednék fel egy reggel. Kiszámíthatatlan, hogy mi történne, ha terhes lennék. Nem halnék bele. Csak rosszabbodhatna hosszútávon is a dolog. Nem is élhetetlen az állapotom, csak havi 1-2 nap van, amikor elviselhetetlennek élem meg, mert éppen rosszabbodik a dolog (feltelek vízzel, leesik a vérnyomásom felálláskor, percekig támaszkodok, fújtatok, hogy helyre jöjjek). 1 éve volt a műtétem, sokat küzdöttem rehabilitációval, a jelenlegi állapotom állandónak látszik, az eredményeim ugyanott állnak terhelés hatására, mint a műtét utáni héten. Egyedül a fájdalom javult.

Szeretnék gyereket, de inkább az örökbefogadás érdekel. Félek gyereket vállalni, mégis bűntudatom van, hogy talán más az én helyzetemben bevállalná és megfosztok másokat a dologtól. Van méhem, végig tudnám küzdeni a dolgot. Képes lennék rá. Ezzel együtt lehet élni és az orvosok is azt mondták, hogy "megoldható". Nagy a dilemmám. A férjemmel még a házasságkötésünk előtt beszéltünk az örökbefogadásról és támogatta a dolgot, azt mondta, mivel mindkét döntésemben támogat, ebben én döntsek.

1 év haladékot adtunk magunknak, jövőre télen jelentkezünk örökbefogadó szülőnek, ha akkor is azt látjuk a legjobbnak. Köszi, hogy elolvastad.



2015. dec. 26. 21:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell döntened, én a helyedben nem vállalnám be.

A gyereked nem örökölheti ezt a rendellenességet?

2015. dec. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Kicsi az esély rá (15%), de a felmenőim között ketten is meghaltak fiatalon (19 és 38 év körül) hirtelen szívhalál miatt és az orvosaim felvetették, hogy hasonló/ugyanez a probléma állhatott a háttérben.
2015. dec. 26. 21:52
 3/29 A kérdező kommentje:
Egyébként az örökölhetőség is benne van a pakliban. Nagyon rosszul érezném magam, ha később problémái lennének és tudnám, hogy ez amiatt van, mert önző módon vérszerinti gyereket akartam.
2015. dec. 26. 21:55
 4/29 anonim ***** válasza:
81%
A császármetszés nem megoldás?
2015. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Nem a szülés, hanem maga a terhesség, a szívem extra terhelése a probléma. Olvastam több szakcikket a témában (biológus vagyok és az időm nagy része máskor is szakcikkek olvasásával telik). Egy cikk hasonló állapotú betegeket vizsgált a terheség közben és után. A cikk azt írta, hogy minden eset sikeres volt (mindegyikük átesett ezen az egyszerű műtéten és szövődményként jelentkezett nagyon hasonló problémák sorozata, majd gyereket vállaltak). A sikert abban látta az orvoscsapat, hogy mindenki túlélte a szülést és az azt követő fél évet még. Volt, akit a terhesség közben műteni kellett, egyharmaduknál tartósan rosszabbodott minden tünet, a szülésnél 1 esetben lépett fel probléma, amiért a szívét újra kellett indítani. De mindenki túlélte.

Köszönök minden választ, nagyra értékelek minden kommentet!

2015. dec. 26. 22:03
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy kockáztatnám kettőnk életét ilyen körülményekkel, de esetleg elgondolkodnék azon, hogy béranyát fogadok. Bár ezt sajnos itthon még nehéz megvalósítani.
2015. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

15% azért nem olyan kevés. Biztos, hogy kockázhatni szeretnél?

2015. dec. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Az örökbefogadást választanám én is. Nem merném kockáztatni a saját magam és a baba egészségét/életét.
2015. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű helyzet. A döntés előtt beszélnek egy nagyon jó nőgyógyásszal, hogy a helyzet ismeretében, (esetleg konzultál az orvosoddal) mit javasol. A saját magam megnyugtatása miatt ezt a lépést megtenném. Annak fényében, hogy mit mond döntenék a továbbiakban. De valószínű, hogy az örökbefogadást választanám.
2015. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
98%

Neked kell dönteni,én valószínűleg több orvossal is konzultálnék,és ha tőlük pozitív választ kapnék akkor teherbe esnék.

Végig lehet azt a 9 hónapot kórházban vagy otthon fekve is csinálni,persze kellemetlen,de bevállalnám.Utána ha tesót akarnék akkor örökbefogadás,igazából nekem sincsen ellenemre az örökbefogadás,de szerintem megpróbálnék magam kihordani egy babát ha a dokik is bele mennek.

2015. dec. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!