Nevelőszülő lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet, hogy 29éves vagyok. Elvált. Egy éve élek együtt a párommal. Nincs gyermekem. A párom 44éves, van egy 18éves fia. Ő nem velünk lakik.

Elég rég foglalkoztat a gondolat, hogy milyen nevelőszülőnek lenni. Sajnos "tapasztalatom" nincs a gyereknevelésbe, de remélem előbb-utóbb megadatik.

Egy faluban élünk. Pár (roma) család foglakozik nevelőszülőséggel. Sajnos olyan is a megítélés...

Az miért lenézendő, ha 1 max 2 gyerkőcnek a családja nennénk?



2016. jan. 19. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem először vállalj saját gyereket, hogy megtudd, alkalmas vagy e nevelőszülőnek. Mármint úgy értem, hogy a saját gyermek nevelése is tudja a szülőt kemény helyzetek elé állítani, nem hogy másé. De lehet, hogy én gondolom rosszul.
2016. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Mi jelentkeztünk nevelőszülőnek. Már csak a tanfolyamot kellett vol a elvégezni mikor kiderült hogy babát várok. Szerintem nagyon jó lenne ha az intézetis és esetleg dúrva körülmények közül egy jobb helyre kerülnének a gyerekek. Nézz utána az sos gyermekfalvak alapítványnál jelentkeztünk.
2016. jan. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jah és nem kell ehhez saját gyerek. Nekünk van már 2 de ha nem lettek volna akkor is jelentkeztem volna. Adnak egy olyan szakmai hátteret amibe kapaszkodhatsz ha elakadsz.
2016. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Nos, ha max 2 a kapacitás, ne próbálkozz. Minimum 3 gyereket adnak ki a neveloszuloknek. Plusz tanfolyam, alkalmassági. .. Nem úgy van az, hogy hopsz két gyereket elnevelgetek. ...
2016. jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A stílust külön köszönöm! Hopsz
2016. jan. 19. 15:50
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Kedves bunkó hozzászólónak nem sok rálátása van. Egyet is lehet, a lakásod méretétöl és a te akaratodtól függ. Mi 2 hoztunk volna ki, és mindkettőt 2 év alattit mert hogy ezt is megválaszthatod. Ne add fel kérdező nézz utána!
2016. jan. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy tanfolyamot kell elvégezni és csinálnak környezettanulmányt ahol megnézik a lakás állapotát és méretét.

[link]


Hagyományos nevelőszülőség esetén saját gyerekekkel együtt max 4 gyerek lehet egy családban. De ez nem munkaviszony.

Ha munkaként akarod végezni akkor hosszabb ideig tart a felkészítő tanfolyam és megvan szabva, hogy minimum 3 gyereknek kell a családban lennie.

2016. jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én egy másik szempontra szeretnék rávilágítani ezzel kapcsolatban a „sima” gyereknevelésen túl: hogy nevelőszülőként támogatnod kell, hogy a hozzád ideiglenesen kihelyezett gyerekek és a szüleik, vagy adott esetben a leendő örökbefogadóik kapcsolattartását támogatnod, segítened kell.


Ez nem tűnik nagy gondnak, de nem mindig könnyű eset, mivel egyrészt ha megszeretsz egy gyereket, érthetően nehezen válsz meg tőle (szívszaggató lehet elválni egy kicsitől, akit addig te ápoltál, neveltél), másrészt arra is figyelned kell, hogy elfogulatlanul a gyerek érdekét tudd nézni. Ez utóbbi nem is annyira evidens, számos olyan sztorit hallottam, hogy a nevelőszülő direkt ellehetetleníti a gyerek örökbeadhatóvá válását, mert neki egyszerűbb/jobb, ha nála marad. Holott a gyereknek az a jó, ha miharamabb saját családja lesz.


A lényeg, hogy tudd, nevelőszülőként a gyerek érdeke kell hogy a szemed előtt lebegjen mindig, és ez felül kell írja a te személyes érzéseidet, érdekeidet.

2016. jan. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
(utolsó vagyok, elnézést, elírtam az elejét: „…hogy nevelőszülőként a hozzád ideiglenesen kihelyezett gyerekek és a szüleik, vagy adott esetben a leendő örökbefogadóik kapcsolattartását támogatnod, segítened kell.”)
2016. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes az alábbi e témában:

[link]

2016. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!