Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Miért gondolja azt egy örökbef...

Miért gondolja azt egy örökbefogadó ismerősöm, hogy az örökbefogadóknak nem szabad elválni?

Figyelt kérdés

A férje nagyon rossz irányba változott.

Örökbefogadott gyermekük 10 éves és miatta nem akar az ismerősöm válni, mert a gyermeknek jó a kapcsolata az apával.

Az apa egyébként régóta eltartatja magát a feleségével, mert nem talál neki tetsző munkát.


2016. jan. 24. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Talan arra gondol, h erte mar trauma a gyereket, vesztesegelmennyel indult, nem akar ujabbat okozni.
2016. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen pontosan!

De ezért miért hajlandó eltűrni férje munkanélküliségét és azt, hogy teljesen megszünt az intim kapcsolat köztük évek óta?

Azt mondja össze kell tartani a családot minden áron... Mártírság amit tesz!

2016. jan. 24. 16:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ilyen ember van, semmit sem tehetsz. A tanácsot úgysem fogadná meg.
2016. jan. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez független az örökbefogadástól, nagyon sok ember képtelen változtatni a rossz kapcsolatán, és a gyerekre való hivatkozással marad benne. Pedig a gyerek számára ez a létező legrosszabb megoldás.
2016. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én válaszom inkább kérdés... - miért nem abban segíted a barátnődet, hogy megjavuljon a házasságuk???
2016. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Félre ne érts... ez nem bántásból írtam, de lehet érdemes lenne átgondolnod, hisz valamiért ezen a mesgyén gondolkodsz, ami a Te életedre is kihat, és a válást mindig megsínyli az ember...
2016. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért érzek késztetést a kérdés és a kommentek kapcsán, hogy elmondjam:

örökbefogadott 6 éves kisfiam éppen tegnap kérdezett rá. Autó tologatás közben egyszer csak rámnézett és azt kérdezte:

- Apa, az hogy örökbefogadtatok engem, az azt jelenti, hogy örökké te leszel az apukám?

- Igen kisfiam! Azt jelenti.

2016. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
# 7: Ez aranyos, de szerintem ez is azt erősíti, hogy akár egy válástól függetlenül is anyuka marad az anyuka, apuka marad az apuka. Én elváltam, de az exem attól még a gyermekem apja marad.
2016. febr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!