Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadnátok egy cigány...

Örökbefogadnátok egy cigány újszülöttet? És hogyan nevelnétek, mennyire a vér vagy inkább a nevelés számítana neki?

Figyelt kérdés

Mikor mondanátok el neki, hogy örökbefogadott?

És hogy cigány?



#örökbefogadás #cigány újszülött
2016. febr. 7. 15:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Örökbe. "pont úgy" nevelném, mint a már meglévő gyerekeimet. (már amennyire lehet egyformán nevelni két gyereket). Szakemberek szerint a kezdetektől kell a gyerekkel tudatni, hogy örökbefogadott.
2016. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
38%

Ilyen, hogy a 'vér' számít nincs.

Akármilyen újszülötett örökbefogadsz csak az számít, hogy szocializálódik.

2016. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom. Félnék, hogy a rokonsága zaklatni fog minket, balhéznak. Az nem zavarna, hogy a baba cigány. Bár olvastam erről kutatásokat és hiába valakit újszülött korától normális család nevel, akkor is nagyban hasonlít a gyerek, felnőtt az igazi szüleire.

Egyébként attól is félnék, hogy bántanák az iskolában, felnőttként rosszabb esélyei lennének, és én meg nem tudnék ez ellen semmit sem tenni. Sokan ránézésre ítélnek. Ha valaki cigány, akkor inkább azt részesítik előnyben, aki nem az. Olyan ugye ritkán van, hogy egy munkára nem sokan jelentkeznének.

2016. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem!

Vannak tulajdonságok, hajlamok, amiket öröklünk és semmiféle neveléssel nem lehet kiirtani.

Én nem kockáztatnék.

2016. febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
Én örülnék, mert nekem lopna mindent amire szükségem van, legalábbis a kis lakatos armandó az utca végén ezt teszi a szüleinek.
2016. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Egyszer szeretnék majd örökbefogadni és más etnikumú gyereket sem utasítanék el.

Örökbefogadáskor ajánlott az elejétől kezdve elmondani a gyermeknek (persze a maga szintjén), hogy hogyan került a családba.

A romaságáról is beszélnék neki, mert ahogy elkezd felnyílni a szeme az is feltűnne neki, hogy a bőrszíne nem hasonlít a szülőkére, hisz a párommal mindketten északi típusúak vagyunk: világos bőr, haj, szemszín.

Plusz cigányként érhetnék atrocitások, a származása miatt és érdemes lenne arra is felkészíteni.


Szerintem egészen pici gyerek esetében a nevelés a döntő. Nyilván minden ember születik egy alap habitussal, temperamentummal. De annak a kezelése leginkább a nevelésen múlik.

Pl.: egy agresszióra kissé hajlamos gyerek esetében sokat segít a támogató közeg, a sport hogy levezesse a fölösleges energiáit, és pszichológus is segíthet dühkezelési technikák elsajátításában.

A családunkban volt ilyen gyerek (nem cigány és nem is örökbefogadott). A szülők odafigyelésének hála szépen felnőtt, gyerekként pedig elsajátított egy küzdősportot.


Ajánlom ezt az oldalt:

[link]

2016. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

Elég egyértelműen látszódna, hogy nem hozzám tartozik, mivel én meg hófehér vagyok. Valószínűleg magától is hamar rájönne, hogy örökbefogadott.


Nem fogadnék örökbe romát, nem hiszem, hogy kizárólag a nevelésen múlik minden. Gyereket tudnék örökbe fogadni, de nem romát.

2016. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Őszintén? Nem. Lehet, hogy rasszista vagyok, de egy roma gyereket nem tudnék a sajátomként felnevelni. És véleményem szerint nevelhetem akárhogy, azért benne marad az a cigány vér. Lehet, hogy hülyeség, de én félnék, hogy agresszívvé válik, vagy ilyesmi. Fehér gyereket örökbefogadnék, de cigányt nem.
2016. febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%
Én ismerek ilyet.. magyar család egy roma örökbefogadott gyerekkel.. nem újszülöttként került a családhoz de kisgyermekként. A nő romához ment férjhez, nem tanult, nem dolgozik. A család többi tagja akik vérszerintiek tanultak és dolgoznak, tisztességes emberek szóval ott nem a nevelésen múlt, az biztos.
2016. febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Én igen és majd szeretnék is egyet örökbe fogadni.

Szeretném megadni neki az esélyt egy jobb életre és bebizonyítani, hogy cigány is lehet jó ember, ugyanúgy ahogy fehér is lehet rossz.

Jó mondjuk én csak újszülöttet fogadnék örökbe, vagy nagyon kis gyereket. Nagyobbat már én se.


Hogy mikor mondanám el neki? Minél előbb. Szerintem fontos, hogy ne saját maga jöjjön rá, mert akkor becsapva érezheti magát.


Rokonom nevelőszülő volt. Gyakran voltak nála cigánygyerekek is, mindegyik 18 éves korig maradt. Sok nagyon kedves, értelmes gyerek is volt köztük, annak ellenére, hogy cigányok voltak. Komolyan a szívem szakadt meg értük, mert azért a nevelőszülő mégse normális családot jelent (hiszen fizetnek értük) és ezzel a gyerekek is tisztában voltak.


Azért szomorú dolgok ezek és örüljünk neki, hogy mi nem vagyunk ilyen helyzetben és családban nőhettünk fel.

2016. febr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!