Milyen érzés örökbefogadni egy kisbabát?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha valakinek a sajátja, akkor ugye általában már a terhesség alatt elkezd kialakulni valami kapcsolat meg stb.


Hogy megy ez egy örökbefogadásnál? Nem bunkóságból, vagy rosszindulatból, de tényleg érdekel, hogy akkor egyszercsak fogja az ember végre sorra kerül, kap egy babát, és akkor úgy érzi hogy na most már anya vagyok? Vagy hogy alakul ez ki?


2016. márc. 8. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár saját gyerekeim vannak, két barátunknál is örökbefogadott gyerekek vannak. Van,ahol 3 is.

Én eleve úgy gondolom,hogy anyává általában válunk. Az anyai ösztön egyébként sok szülő nőnél sem jön rögtön, van,akinek idő kell, hiába hordta 40 hétig a babát. Ritka ahol, van örökbefogadott és saját is, mert talán csak ők tudnának reálisan nyilatkozni, hiszen, akinek csak örökbefogadott van, az nem tudja milyen terhesnek lenni és úgy várni a babát, akinek meg csak sajátja van, az gondolom fordítva nem igazán tudja.

Én azt tudom, amit a barátok nekünk elmondtak, meg amit látok. Ha nem tudnám,hogy örökbefogadták őket nem tudnám, annyira kötődnek. Anyuka azt mondta,hogy az első gyereknél még kellett 2-3 nap, mire nem csak "baba" volt, hanem az Ő babájuk, a 2.nál már egyből, ahogy meglátta, úgy érezte és kezelte,hogy az övék.

2016. márc. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen azt én is tudom/gondolom, hogy miután már kialakult ez, akkor ugyanolyan, mintha mindig is az övé lett volna. Csak inkább pont ez érdekelt, hogy hogyan, mennyi idő, ahogy te írtad, hogy nem "csak" egy baba, hanem az övé.
2016. márc. 8. 15:01
 3/5 anonim ***** válasza:
örökbe.hu
2016. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tanultam gyermekvédelmet, és voltunk gyakorlaton csecsemőotthonban is. Ott mesélték, hogy az örökbefogadás rendszeréhez hozzátartozik, hogy a leendő szülők először csak ismerkednek a babával (vagy a nagyobb gyermekkel), sokszor bemennek hozzá az otthonba, játszanak vele, pelenkázzák stb., szóval mire a családhoz kerül, már nem egy idegen baba számukra, szerencsés esetben addigra már kialakul valamiféle kötődés is.
2016. ápr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A feleségem egyik nap kapott egy telefont, hogy Peten született egy baba, akit nem akar hazavinni az anyukája. Vállal-e nyílt örökbefogadást? Másnap már az Intercityn ült, és elment maglátogatni a babát. Amikor megérkezett, a protokollok szerint bezsilipelték a nővérkék a koraszülött intenzívre, és a kezébe adták a babát. A feleségem egy kis gyerekdalt kezdett dúdolni, és rigatta. Már éppen kezdte megsajnálni a babát, mert a nehéz szülés miatt kis süvegfeje volt, a szeme körül bevérzések, és sárgasága is volt, amikor hirtelen megélénkült a baba, keserves képet vágva erőlködni kezdett, majd egy nagyot trotyizva a pelusban sírásban tört ki, miközben feleségemnek a derekát tartó kezének hüvelykujjába kapaszkodott erősen.

Na ez volt az a pár másodperc, amely alatt a feleségemben az anyai bit nulláról egyesre átállítódott. Már ő tette tisztába a gyereket. A gyerekét.

Két hétig minden áldott nap hajnalban felkelt, elvonatozott Pestre, ellátta a kisbabát, éjszaka hazajött. Mire két hét múlva hazahozhattuk, szőröstül, bőröstül, kakistul, büfistül a mi gyerekünk volt és egymásra voltak hangolódva. Már a kis halk nyöszörgésre felébredt éjszaka, nem kellett a gyereknek felsírnia...

2016. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!