Szerintetek hogy lehet kivitelezni egy nőnek az örökbeadást?

Figyelt kérdés
Különösen ha felnőtt dolgozó nőről van szó. Sokszor olvastam itt,hogy lehetőségként írják. Igen àm,de amikor az emberek többsége örül ha munkahelye van, hogy kockáztatna be ilyet? Mit mondana a kollégáknak? Elmenne táppénzre mig megszül ami semmire nem elég? Miből finanszirozná a terhességet? Ti mit gondoltok ez hogyan kivitelezhető?
2016. márc. 19. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

nyilván egy dolgozó felnőtt nőnek nincsenek komoly anyagi gondjai, így meg tudja tartani a gyermekét.

na de szerintem anyagilag simán kivitelezhető.

végig dolgozik terhesen, nyilván ha nem az abortusz, hanem az örökbeadás mellett dönt, akkor megtartja a babát akkor is ha beteg, így nem kell a terhességen különösen semmit finanszírozni, hisz nem kell fizetős vizsgálat ebben az esetben.

pár kismama ruha kell.


szülés előtt elmegy csedre, ami a fizetése 70%-a, plusz 10.000.- adókedvezmény a gyerekre. majd örökbeadja és visszamegy dolgozni.

kollégáknak meg azt mondja, hogy örökbeadja.

2016. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A dolgozó embereknek nem lehetnek anyagi gondjai? Lehet én élek rossz helyen de rengeteg embert ismerek akik a férjükkel közösen is alig tudnak megélni. Éppen ezért gondolkoztam el ezen. Ha valaki ilyet bejelentene a munkahelyén kapná az ívet rendesen utána. Ha visszavennék egyáltalán dolgozni.
2016. márc. 19. 16:38
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Persze, első. Mondjuk álmaidban minden terhesség simán megy. Mi van akkor, ha veszélyeztetett terhes lesz? A tappen 60%, ha kórházban van akkor meg csak 50. Vitaminok, egészséges étkezés, az ugye ingyen van. A munkatarsak meg még gratulalnak is hozzá hogy örökbe adta a gyereket, szinte hősként ünneplik majd. A családja is, nyilván.
2016. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
4%
Nőnek gerinc nélkül lehet kivitelezni. Aki el tudja viselni, hogy a gyereke minden anyák napján, karácsonykor, szülinapon sírva kérdi miért nem kellett.
2016. márc. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

4-es, te aztán otthon vagy a szakmában :D

Hadd vitatkozzak már érintettként. A szülőanyám örökbe adott, de itt essek össze, ha volt olyan karácsonyom vagy szülinapom, amikor azzal voltam elfoglalva, hogy a sarokban sirassam az elveszett paradicsomot. Bírom, mikor az a kép él az emberek fejében, hogy az örökbefogadottak élete állandó drámázásból és melankóliából áll.

Igen, feltettem a kérdést, hogy miért történt, de nem kell sok ész, hogy erre választ találjak - azért, amiért a legtöbb esetben: nem volt olyan helyzetben. Kész. Biztos nem jókedvéből tette. Neki hála, bekerülhettem egy funkcionáló családba. Nem én nem kellettem neki, hanem a szituációt nem bírta el, úgyhogy be lehet fejezni a mocskolódást. Majd ha mutatsz embert, aki még nem hozott önérdekű döntéseket, akkor kereshetjük a bűnbakot.

Egyébként nem tudom, anyagilag ez mennyire megterhelő, én úgy tudom, hogy a szervezetekhez lehet fordulni és segítenek. A kollégáknak meg pont annyi közük van hozzá, hogy semennyi. Dolgozni jó esetben terhesen is lehet, egy hónap kiesés pedig annyira nem vágja földhöz az embert szerintem. Mérlegelni kell, és a legkisebb rosszat választani. Ennyi.

2016. márc. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
6%
Ismerek örökbe adottat, árvaházit is. A véleményem változatlan. Semmire nem tartom az ilyen nőt. Még egy állat sem hagyja el a kölykét. Legalábbis az emlős.
2016. márc. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
Neked nehéz a kedvedre tenni, utolsó. Nyilván véleményed szerint ha abortuszra megy, gyilkos, ha örökbe adja, gerinctelen, ha megtartja a semmire milyen anya az ilyen.
2016. márc. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Hát árvaházak már jó rég óta nem léteznek Magyarországon, úgyhogy kicsit mellényúltál. Nyilván minden eset egyedi, de abban kiegyezhetünk, hogy ha kapsz egy csomagot az élettől, azzal x dolgot kezdhetsz, de nem sokat mozdítasz előre azzal, ha a csomag küldőjét szidod.


Az állatnak meg nem kell villanyszámlát fizetni.

2016. márc. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%

"Még egy állat sem hagyja el a kölykét"

Ja, csak megöli és megeszi az életképtelen újszülöttet pl...

Szóval ne hasonlítsd az állatot az emberhez...


Kérdező: nehezen. Esetleg nyílt örökbeadással, és akkor a leendő szülők segíthetnek terhesség alatt. A munkahely meg nem biztos, hogy minden esetben rosszul viszonyulna a dologhoz.

2016. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, úgy felhúzott 4-es, hogy nem bírok magammal. :D

De jól írja itt valamelyik válaszoló, hogy van, akinek nem lehet a kedvére tenni. Annyival szebb hely lenne a világ, ha nem edzenénk állandóan a nyelvünket mások kínján-baján. Tök szép, meg minden, hogy valakinek mindenről ilyen határozott véleménye van, de néha azt kívánom, hogy csak úgy néhány órácskára élje át azt a kétségbeesést, amin átmennek az örökbeadók/abortuszosok/munkanélküliek/nevelési csődbe jutott szülők/magukat vagdosó kamaszok/antiszociálisok/akárkik, akiket divat szidni manapság.

(5-ös voltam)

2016. márc. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!