Milyen az árvaházi élet?

Figyelt kérdés

A regényemhez kellene.

A szereplők 5-6 évesek.

Olyan dolgok érdekelnek mint pl. Étkezések, szabad foglalkozások, mennek-e csoportos kirándulásra a gyerekek, a szobák hogy vannak (pl.lehetnek-e azonos neműek 1 szobába), hogyan kerülhet árvaházba valaki, meg minden, ami az ottani élethez köthető.



2016. márc. 28. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

mivel nincsenek árvaházak ebben az országban, így csak a képzeleted szabhat határt ennek!

romániában van, neten sok kép van róla, esetleg nézd meg azokat

2016. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek árvaházak, gyermekotthonok vannak és nevelőszülők. Az állami gondozásban levő gyerekeknek csak egy ingyurka pingyurka százaléka árva, többnyire más okokból kerülnek állami gondozásba. Mélyszegénység, alkalmatlan szülők (akár eü probléma, vagy addiktív viselkedés- drog, alkohol stb)
2016. márc. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szerint ráadásul 12 alatt csak bizonyos kivételes esetekben kerül a gyermek gyermekotthonba (pl nagyobb tesóval), amúgy nevelőszülőkhöz megy.
2016. márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ma már inkább ilyenekben laknak, vagy teljesen átlagos körülmények között nevelőszülőknél.

2016. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apukám volt diákotthonban igazgatóhelyettes. Itt javarészt állami gondozott gyerekek voltak, 6 évestől 18 évesig. Pici voltam még, ovis, meg kisiskolás úgyhogy nem emlékszem minden részletre. Úgy volt, hogy volt két fiú- és két lány "lakrész", mindegyikben volt talán 5-6 hálószoba, ezek négyágyasak voltak, plusz egy jó nagy társalgó, egy tanulószoba, és egy fürdőszoba zuhanyzókkal és vécékkel. Szóval nemek szerint külön voltak a gyerekek, és életkor szerint is, az 1-esben voltak a kisebbek, a 2-esben a nagyobbak.

Szerettem ott lenni, nem volt rossz hangulat egyáltalán, sokat játszottam a gyerekekkel, a társalgókban voltak klassz társasjátékok is, és így mindig volt kivel játszanom :) Volt nagy udvar is, focipályával, meg még egy kicsi konyhakert is volt, az egyik udvarossal sokat kertészkedtek a gyerekek, akiket érdekelt a dolog. Sok szabadidős tevékenységet szerveztek nekik, apukám vitte őket nagyon sokat túrázni, meg nyáron vitték őket a Balatonra is. A nagyobbaknak volt kimenőjük is, de ebből csak ennyire emlékszem, nem tudom, hogyan szabályozták, csak az maradt meg bennem, hogy néha mondták, hogy mennek kimenőre, és ilyenkor megkapták a buszbérletüket.

Emlékszem, voltak nagy focimérkőzések, volt, hogy a többi megyei iskola csapataival játszottak. Meg volt filmklub, kézműves foglalkozás, meg helyben lehetett zongorázni tanulni, az egyik énektanár tartott zongoraórát annak, aki akart menni, mert volt bent egy marha nagy zongora. Itt mondjuk egyben iskola is volt, szóval házon belül jártak suliba a gyerekek, de a legtöbb helyen ez nem egészen így van.

Na meg nekem ez akkor nem tűnt fel, csak így visszaemlékezve gondolok bele, de a gyerekeknek a nagy része cigány volt, kb. 70%-ban.

Hát, nagyjából ennyire emlékszem. Ez volt a 90-es években. Ma már mondjuk tényleg nem szoktak intézetbe kerülni a kisebbek, ez azóta változott. Lakásotthonok viszont most is vannak, de ott kevesebb gyerek van.

2016. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik ismerősöm vezetői tag egynél. Ha írsz privátban, megadom az email címét. Ő szerintem tudna benne segíteni. Napi 10-12 órát ott tölt, szóval van tapasztalata. :)
2016. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!