Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Nagyobb (5 és 3 éves) testvérp...

Nagyobb (5 és 3 éves) testvérpár örökbeadása (? ) Többi lenn.

Figyelt kérdés

Egy fiatal kért tanácsot tőlem, de nem tudom, mit mondjak neki. Vagyis tudom, csak nem biztos, hogy helyes lenne a tanácsom.

Nagyon fiatalon szülte a gyerekeket, iszonyúak a lakáskörülmények, apuka már nincs a képben, családra sem számíthat. Mindez még orvosolható lenne, de a lány igazából sosem vált anyává. Nem kötődik a gyerekekhez, játékszerként tekint rájuk. Elhanyagolja őket, éjszakára nagymamára hagyja őket (ö is megér egy misét), folyamatosan csavarog, nem dolgozik. A gyerekek ápolatlanok, érezhető rajtuk a törődés hiánya. Sokat sírnak az anyjuk után.

Most beelegelt, azt hajtogatja, hogy le akar mondani róluk. Az tény, hogy az anyjuknál nem valami fényes jövő vár rájuk, de nevelőszülőtől nevelőszülőig vándorolni sem lenne az igazi. Én úgy gondolom, ha komolyan gondolja, akkor csak úgy lenne helyes, ha teljesen lemondana, és a kicsik örökbeadhatóak lennének.

Szerintetek javasolhatom neki ezt? Egyáltalán van esélye egy 5 és 3 éves testvérpárnak, hogy közös örökbefogadó szülőkre találjanak.

A gyerekek amúgy szőkék, szépek, és meglepően értelmesek.


2016. ápr. 14. 09:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Kimaradt az elején egy szó, szóval a fiatal anyuka kért tőlem tanácsot.
2016. ápr. 14. 09:58
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

úgy tudom bíróság előtt lemond az anya a jogairól, onnantól bárki lehet az új gyámjuk a gyerekeknek. (az ismerősömnél így lett a nagymama)

de mondtad h ő is esélytelen. nagyon nehéz olyan családod találni, akinek mind a két gyerkőc kelljen. de nem lehetetlen. 5 és 3 évesen kiszakítani őket egy családból.... hát iszonyú lesz nekik. de leírtak alapján biztos nekik is jobb lesz idő után. csak normális családhoz kerüljenek.

a közeletekben lévő vnővel, és gyámügyessel kell beszélni.

2016. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt én is tudom, hogy a gyakorlati részét szakembernél kell megtudakolni. A dolog még nem tart itt, és az olyan típusú család, mint ők, betegesen irtóznak minden hivataltól. Tanácsot csak olyantól kérnek, akiben megbíznak. Így én sem rohanhatok a Gyámügyre, nincs is jogom hozzá, először azt kellene kitalálnom, mit javasoljak az anyukának. Vagyis próbáljam arra terelni, hogy jobb a gyereknek a családban, vagy javasoljam neki az örökbeadást.

Náluk nem megoldás a családon belüli elhelyezés, de ismerve őket, még a nyílt örökbeadás sem.

2016. ápr. 14. 10:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is van rá esély, hogy örökbe fogadja egy rendes pár őket együtt. sok roma gyereket is örökbe fogadnak, szóval szerintem simán van esélyük, ha szép, okos, szőke gyerekek. de talán még nevelőotthonban is jobb lenne nekik, mint egy ilyen "anyával". kérdezd meg tőle, hogy hogyan áll a témához, de szerintem örülni fog, hogy megszabadulhat szegényektől :(
2016. ápr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Anyával nem lehet beszélni, hogy két kis csodát akar eldobni magától? Nem lehet neki elmondani, hogy ő az, aki után sírnak a kicsik, mert őt szereti mind a kettő? Jaj, ez most annyira keserves történet. :((((
2016. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ilyen korban még simán találnak örökbe fogadó családot, szerintem arra is bőven megvan az esély hogy együtt maradhatnak. Itt a gyerekek érdekét kell elsősorban nézni, ha eddig nem foglalkozott velük az anyjuk, elhanyagolta őket, akkor lehet még most kéne elindítani a folyamatot. Sok pár akar kifejezetten nagyobb gyereket örökbe fogadni,ezzel nem lenne probléma. Nehéz helyzet. Van arra remény hogy az anyuka megváltozik? Mert ilyen körülmények között a gyerekeknek nincs esélyük a normális életre. Vedd fel a kapcsolatot valamelyik örökbe adással foglalkozó szervezettel és kérd hogy világosítsanak fel a lehetőségekről. Ezt lehet névtelenül is.
2016. ápr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha lemond róluk, és nem csak beadja Őket, akkor jó esélyük van, hogy örökbefogadják Őket. - Anyuka is kereshet, és jelölhet ki gyámot, akik később örökbefogadhatják, amikor lemond róluk...

FONTOS! Ha nem képzelt apa van bejegyezve, mindehez neki is nyilatkoznia kell, és lemondani a szülői jogairól....

Nem kizárt, hogy ha egy ilyen folyamat elindul, lesznek családtagok, akik inkább magukhoz vennék Őket... (nem csak nagyszülő, lehet akár testvér, nagynéni, vagy barát is, aki ismeri a gyerekeket...)

2016. ápr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ma Mo-on testvereket csak egyutt lehet orokbefogadni!! Kulon a torveny mar nem engedi! Szerencsere! Muszaly lemondani roluk, nemcsak beadni, mert kulonben nem orokbeadhatoak. A hivatal meg fogja probalni az anyat ravenni, hogy tartsa meg oket. Helyesen! Segiteni fogjak. Csak vegso esetben kezdik el intezni a kiemelest.
2016. ápr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

magyar országon erre nagyon nagyon kicsi az esély

esetleg külföldi örökbeadoknál van egy halovány remény

sajna nálunk már az ötéves is öreg

2016. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!