Mi kell az örökbefogadáshoz?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta gondolkodom rajta, hogy szeretnék örökbe fogadni. Igazából mindig is erre készültem soha egy percig sem gondoltam saját vér szerinti gyermekre (persze ha lenne nem mondanék le róla) de elsősorban örökbe fogadnék inkább. Sokat olvastam róla, átfogó képet már alkottam ennek menetéről de konkrét feltételeket és lehetőséget nem találtam sehol.


Jövedelem igazolás kell ezt tudom, de mennyi az átlag jövedelem ami elfogadhatónak számít? Nekem az átlag jövedelmem nettó 120-130ezer között van


Éppen lakásvásárlás előtt állok és egy 4. emeleti két szobás panel lakás 'majdnem' tulaja vagyok


Egyedülálló anya lennék, persze amíg nem jön a nagy Ő. Hozzáteszem futó kapcsolatokat nem tolerálom így nem lenne nálam minden éjjel más pasi


Bulizni gyűlölök otthon ülős típus vagyok


Barátaim szerint kedves, okos, kreatív, vicces, vidám és érett vagyok 22 évesen.


Amiről mindig álmodtam, hogy semmiképpen sem kisbabát fogadnék örökbe, hanem kb. 4-5 éves kislányt.


Ezek fényében kérnék véleményt azoktól, akik ismerik ezt a procedúrát és sikeresen váltak szülővé.


2016. ápr. 15. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi elindítottuk az örökbefogadást, de jelenleg félbeszakítottuk, mert arra jutottunk, hogy nem tudnánk 100%-kal egyszerre koncentrálni a lombikra és az örökbefogadásra, ezért döntenünk kellett.


Első körben jelentkezni kell a megyei TEGYESZ-nél. Ők adnak egy időpontot. Nekünk Pest megyében oda kellett vinni az elérhetőséget a háziorvostól, valamint fényképes motivációs levelet.


Ott nyilatkozni kellett arról, hogy milyen gyereket szeretnénk, mi az amit el tudunk fogadni (betegség ill. egyéb állapot).


Ezek után környezettanulmány, pszichológia vizsgálat.


Ha nem ismered javaslom neked az orokbe.hu oldalt. Rengeteg hasznos információt találsz ott.


Nincs olyan megkötés, hogy eddig a jövedelemig OK, utána már nem, illetve a saját lakás sem feltétel. Mindig az egyedi körülményeket nézik.


Így hirtelen ezek jutottak az eszembe.

2016. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ :D A fent említett oldalnak utána nézek.
2016. ápr. 15. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Úgy tudom, nem várnak el luxuskörülményeket, tehát ha megvan ez a fix jövedelmed és normál lakhatásod, akkor ez nem lesz akadály.

Viszont 22 évesen nagyon fiatal vagy az örökbefogadáshoz, illetve sok a kikötésed kort és nemet tekintve, úgyhogy ha figyelembe vesszük, hogy a házaspárokat egyébként is előnyben részesítik, akkor valószínűleg hosszú várakozási időre kell számítanod.

Nem beszélve arról, hogy 22 évesen az ember még rengeteget változik.

"Barátaim szerint kedves, okos, kreatív, vicces, vidám és érett vagyok 22 évesen."

Jó, a barátaim szerint én is, a szakmai bizottság szerint nem biztos. Meg aztán nem is ezek a fő szempontok. Tudod kezelni az öt évesen környezetéből kiszakított, esetlegesen bántalmazott, elhanyagolt kislány traumákból adódó problémáit? Dolgoztál már gyerekekkel? Kész vagy arra, hogy kellő időt és energiát fordíts rá még munka mellet?

Ez egy felelős döntés. Nem egészen úgy működik, hogy jaj de cukik az ötéves kislányok, nekem is kell egy.

És mire megírtam a kisregényt, eszembe jutott, hogy 25 év az alsó korhatár.

2016. ápr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
dolgoztam ovisikkal :) tudom milyenek.
2016. ápr. 15. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt lehet szemezgetni, tele van konkrétumokkal is.

2016. ápr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek elkeseríteni, de a minimum életkor 25 év, hogy örökbe fogadhass! (a 16 év minimum korkülönbség is alig van meg, ha 5-6 évessel számolunk) Ráadásul egyedülállóként rengeteget kell várnod, így ha 25 évesen elindítod nagyjából 30-32 éves leszel, mire gyereked lesz! Bocsánat, most látom, hogy kislányt szeretnél, na az meg még nehezebb, ha konkrét nemre vársz (lassabb).

Érettebbnek tűnik a gondolkodásod, mint az átlag 22 évesnek, de ez még nem lesz elég sajnos... Egyedülálló örökbefogadónál a bérnek is elég magasnak kell lennie (átlagon felülinek), hogy kényelmesen eltartson egy gyereket! Szerintem erre még pihenj rá 3 évet (túl sok választásod úgysem lehet), addigra meglátod, hogy alakul az életed, de az álmaidról ne tegyél le! :)

2016. ápr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!