Az örökbefogadás az olyan személyek esetében akiknek nem lehet gyerekük, az altruizmus egyik legmagasabb foka, vagy inkább a gyerek utáni teljesíthetetlen vágy, opportunista, módon való egocentrikus kielégítése?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 20. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Ja.
2016. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Off leszek, de ha idegen szavakkal szeretnél kérkedni, akkor nagyon hasznos lenne az írásjelek helyes használatának elsajátítása is.


A kérdésre nem tudok válaszolni, nem vagyok örökbefogadó.

2016. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Gondolom, elméleti síkon kérdezed, valamilyen dolgozathoz kell? Szerintem a második variáció, vagyis önbeteljesítés, a saját ego kielégítése, ahogy a saját gyermek vállalása is az. Opportunista is, hiszen ő akkor kerülhet helyzetbe, ha valakivel valami rossz dolog történik (a gyerek árva lesz vagy lemondanak róla a szülei). Az lenne az altruizmus, ha függetlenül attól fogadna örökbe egy személy, hogy megvan a tervezett vér szerinti gyermek, csupán segítő szándékkal.
2016. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az utóbbi. A legtöbben saját maguk miatt fogadnak örökbe, mert ők gyereket akarnak, az csak másodlagos, hogy a gyereknek is jó.
2016. ápr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az altruizmusnak ehhez semmi köze, sokkal inkább evolúciós pszichológia körül keresgélj, ha dolgozathoz kell. Ez a szaporodási ösztön egyik manifesztációja.
2016. ápr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Altruizmusnak azt nevezném, ha valakinek már van X saját vér szerinti gyereke, de mégis örökbe fogad egy halmozottan hátrányos helyzetből induló (pl. kisebbségi, csúnyácska vagy beteg) gyereket csak azért, hogy segítsen rajta.

Bár szerintem ebben is pont hogy benne lenne a saját egó legyezgetése, hogy lám, megmutathatja a világnak, hogy ő mily nemes lélek. (Bár én eleve nem vagyok nagy véleménnyel az emberi önzetlenségről.)

Szóval szerintem alapvetően a második opció, közvetlen vagy közvetett módon.

2016. ápr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egyszerűen kölcsönös függés, az igények találkozása, amiből mindenki győztesként jöhet ki.


Korábban úgy gondoltam, hogy hatalmas jótett az örökbefogadás (itt még csak elméleti síkon merült fel, hogy örökbefogadó leszek), utána úgy, hogy önzés (itt már egyre inkább előtérbe került a döntés meghozatala), majd amikor élesben belevágtunk és jelentkeztünk örökbefogadó szülőnek jöttem rá arra, hogy ez kölcsönösség.


Nekünk nincs saját gyerekünk, jelenleg szüneteltetjük az örökbefogadási eljárást, mert a lombik mellett döntöttünk és arra szeretnénk 100%-ban koncentrálni.

2016. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem dolgozathoz kell de még kellhet ha sikerül bejutnom az egyetemre. A 2-esnek kösz a figyelmeztetést. Most vettem én is észre, hogy ott maradtak a vesszők mert átfogalmaztam a kérdést és elfelejtettem kitörölni őket ;) Persze az is igaz, hogy nem vagyok teljesen tisztába a vesszők használatával, de a saját érdekemben is utánanézek és megtanulom.
2016. ápr. 21. 23:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok örökbefogadó, de a családomban, illetve baráti körömben lévő adoptáló szülőket ismerve azt mondanám, az általad írt két véglet közül egyik sem igaz egy az egyben, keverednek a motivációk: a gyerek utáni vágy nyilván „önző érdek”, viszont az örökbefogadás, sokkal több önzetlenséget követel, mint egy vér szerinti gyerek vállalása, mivel számos plusz „problémával” jár.


Az örökbefogadók beszámolói alapján sokan tekintenek rájuk úgy, mintha valami óriási tettet hajtanának végre, azonban az ismerőseim ezt mindig hárítják, mondván, nekik ez az útjuk és pont. Ahogy előttem is írták, a szülők gyereket szerettek volna, és találkoztak egy gyerekkel, akinek pedig szülőkre volt szüksége.


Persze nyilván vannak olyanok, akiknél az egyik vagy a másik véglet felé billenne a mérleg, ha mélyen magukba néznének.


Volt itt régebben egy érdekes történet egoizmus motiválta örökbefogadásról, érdemes beleolvasnod az alábbi linken. Ez olyan eset, mikor már volt vér szerinti gyerek, csak a szülők mutatni akarták, mennyire altruisták:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..

2016. ápr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Aki altruizmusként éli meg, az rosszul áll hozzá szerintem. A gyerekekért sorban állnak, 3-4évet várnak sokan, ne gondolja senki, hogy szívességet tesz az örökbefogadással. A gyermek utáni teljesíthetetlen vágy sokkal inkább indok és a társadalmi nyomás is ott van. "Ez a dolgok menete", ha "normális" életed van, akkor lesz gyereked, ...
2016. máj. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!