Ha örökbe fogadnatok, milyen korú és származású gyermeket szeretnétek?

Figyelt kérdés
Megindokolnad a valaszod? Mit tennel, ha egy másik országból hamarabb tudnál örökbe fogadni, de nem olyan gyermeket akit elkepzeltel?
2016. ápr. 26. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Hazánkban is van számtalan árva , kivárnám . Külföldi nem sose ha saját nem lehet .
2016. ápr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Én 1-3 éves fehér bőrű kislányt fogadnék örökbe szívem szerint.

Az más kérdés, hogy ez mennyi idő alatt sikerülhetne, ha sikerülne egyáltalán.

2016. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

A saját gyermekeimnél nem nagyobbat, tehát 5 év alattit.

Magyar származásút, mert nem tudnám jól kezelni az ujjal mutogatást, és nem vállalnám, hogy egy másik kultúrára (is) tanítsam.

Egy időben fontolgattuk is ezt a férjemmel, de hamar elvetettük, mert a három gyermekünk is sokat harcol egymással, vsz. nem viselnék jól a máshonnan jött tesót.

2016. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

A származása nem igazán lenne szempont.

Az már inkább, hogy csecsemőt és a terhességet végigkísérhessem (tehát valamennyire biztos legyek benne, hogy az anya egészséges életmódot folytat és nem fél liter vodkával öblíti le az esti altatóját...és nem dohányzik a terhesség alatt).

Ismeretlen örökbefogadásnál az a gond, hogy a terhesség alatti hatások nem ismertek, így lutri, hogy mennyire egészséges a gyerek.

Az érzelmi fejlődés szempontjából pedig fontosak a korai évek - ha ez egy csecsemőotthonban telik, akkor ott visszafordíthatatlan érzelmi károk érik.

2016. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Mi max 1 éves korig magyar származásút. A neme mindegy lenne. A legjobb ha újszülött lenne akit mi hozunk haza kórházból. Külföldről nem fogadnák örökbe.
2016. ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2 év alatti magyart szeretnék. Szeretném, ha nem virítana messziről, hogy örökbefogadtuk és nem kellene folyamatosan magyarázkodnia, azokkal oszthatná meg, akikkel szeretné. Az emberek nagyon furán tudnak viszonyulni ehhez, nem szeretném, hogy messziről megbélyegezzék.
2016. máj. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Származása nem számítana, életkorban a felső határt úgy 8 évre tenném, de legszívesebben meg se határoznám. Neme szintén mindegy. Nem azért, mert ilyenolyan elfogadó vagyok, vagy ne lennék tisztában ennek a buktatóival, de egyszerűen egy nagyobb gyerekkel tudom magam elképzelni szülőként, a piciket meghagynám annak, aki szükségét érzi, hogy az elejétől jelen legyen. Ezt is megértem. Én dolgoztam már lelkileg sérült, traumatizált emberekkel, és azért nem fogok visszalökni valakit, mert ez történt vele. Sok minden helyrehozható, én pedig érzek is magamban ehhez potenciált. Súlyos beteg gyereket nem vállalnék, mert az meg kapjon szakszerű ellátást, amitén nem tudok megadni. Ha testvéreket akarnának együtt örökbe adni, azon elgondolkodnék. Nem biztos, hogy meg tudnám osztani a figyelmemet, jó lenne csak egy emberre koncentrálni.
2016. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Még nem gondolkoztam rajta.

De a származása nem érdekelne. Korban meg iskolás korút (6-8 év) nagyjából.

2016. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most 3 éves, ha nem jönne össze a tesó, akkor elgondolkodnánk 3 év múlva, egy max 2 éves egészséges, magyar nemzetiségű babán, mindegy melyik országból.
2016. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen szeretnék egy harmadik világbeli afrikai elárvult kicsit aki nem nagyobb mint fél éves.
2016. máj. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!