Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Az örökbefogadást fontolgatva,...

Az örökbefogadást fontolgatva, mostanában erősen elkezdtem azon gondolkodni, hogy roma gyereket is vállaljak, bővebben a leírásban. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Egy borsodi faluban nőttem fel. Arra fele sok cigány van és hát igen, nem épp a tisztes csendes típusúak, azt hiszem ennél többet nem kell mondanom. Amíg felnőttem, egész életemben azt láttam, hogy nem számít a nevelés (de az sem ha egyáltalán nincs nevelés), a vér nem válik vízzé.


Régóta készen állok rá, hogy örökbefogadjak, csak épp még az életem nem tartott ott, hogy ez meg is történjen, még túl fiatalnak tartottam magam hozzá. De mindig is egy fehér kisfiút képzeltem el. Mostanában azonban szöget vert a fejemben, hogy roma gyereket is vállalnék.


Az, hogy a környezetem mit gondolna arról, rossz szemmel nézne-e esetleg, hogy romát vettem magamhoz, a legkevésbé sem érdekel. Azt viszont nem tudom, hogy én magam a gyakorlatban, élesben is képes lennék-e túllépni azon, ahogy felnőttem, hogy "cigány-magyar ne keveredjen", hogy a "cigány rossz". Mert úgy gondolom az egy dolog, hogy most, amíg csak álmodozom róla azt mondom, hogy "őt is ugyanúgy fogom szeretni, nem számít a bőrszín", de megint más az, hogy tényleg így tudnék-e hozzáállni.


Ti erről mit gondoltok?

(Köszönöm, de bunkó, nem segítőszándékú, esetleg rasszista véleményekre nem vagyok kíváncsi. És abba sem kell belekötni, hogy cigányt írtam roma helyett, mert egyik kifejezést sem bántó szándékkal írtam.)


2016. jún. 5. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Szia, én is borsodi vagyok, ezért nem tudom elképzelni, hogy egy roma gyereket fogadjak örökbe. (Bár sajnos az örökbefogadható gyerekek 80% roma, tehát biztosan könnyebben és hamarabb sikerülne az örökbefogadás) Sajnos én is a vér nem válik vízzé elvet vallom. Sok olyan storyt hallottam, hogy cigány gyereket örökbefogadtak és egyszerűen nem lehetett bírni vele, a lány elszökött 13 éves korában, a fiú erőszakoskodott..pedig mindent megadtak a szülők..Biztos le leszek hurrogva, de én nem vállalnám be a helyedben.
2016. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

sajnos a nevelés a legtöbb esetben nem használ... van olyan családunk, ahonnan az összes gyerek intézetben/nevelőszülőknél nőtt fel, mégis, amint 18 lett, visszament azokhoz, akik eldobták, akkor persze kellett, mert megkapta az otthonteremtésit..

volt, akit Németországba fogadtak örökbe, mindene megvolt, sose ismerte a szüleit, de mikor már képes volt rá (agyban), felkutattatta őket, és visszajött a putriba...


sajnos látom én is, a vér nem válik vízzé. én nem vinnék haza cigány kisgyereket, pedig vannak, akiket nagyon szeretek és sajnálok az ügyfeleim közt, de nem fogadnám örökbe...

2016. jún. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Be vallom őszintén, én nem fogadnék örökbe roma/sötét boru/kínai/átlagtól bármiben eltero gyereket. Magyarország nem egy elfogado társadalom, az emberek többsége titkoltan vagy nyíltan rasszista. Egy nyitott, elfogado társadalomban, mint Pl Hollandia, simán, bármilyet.

Amúgy a gyerek nem egy üres lap, amikor a világra jön. Van személyisége, amit lehet ugyan valamennyire formálni, de teljesen megvaltoztatni lehetetlen

2016. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nehéz kérdés ez valóban, több szempontból is. Szerintem az idő fogja megmondani a választ. Sajnos én is hallottam sok olyat hogy felnőttként felkutatta az örökbefogadott a vér szerinti családját akik tárt karokkal várták amíg pénze volt. De!!! Én nem hiszem hogy minden a vér és minden cigány fiatal képes 18 évnyi szerető nevelést sutba vágni. Alapvetően szembe megyek a liberalizmussal ahol csak tudok, nem szeretem ezt a mai szeressünk mindenkit, fogadjunk el mindenkit elvet, abszolút szélsőjobboldali nézeteket vallok. Mégis a cigány gyerekek az egyetlen téma ami megérint engem. Ha úgy döntesz végül hogy belevágsz, én nagyon sok sikert, türelmet, örömöt, szeretetet és pozitív végkifejletet kívánok nektek. Hogy évek múlva a felnőtt cigány gyerekedet elnézve visszagondolj, és azt érezd megérte!
2016. jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Félromát is lehet örökbe fogadni, akkor cigány is meg nem is.

Szerintem nagyon nem mindegy, hogy mennyi idősen kapod meg.


Ismerőseim fogadtak félroma kislányt örökbe újszülöttként, most már 6 éves és teljesen rendben van, nagyon szépen nevelik. Persze nem tudni, mi lesz később, de az az igazság, hogy szerintem vér szerinti gyereknél is történhet sok nem várt fordulat, amikor kamaszodnak.


Az egy illúzió, hogy "ismerjük" a hátteret, örökölni hetedíziglen lehet, és mi általában két (nagyszülőkig) max. három (dédszülőkig) rendelkezünk információkkal, akár betegségről, akár személyiségi jegyekről.


És milyen gyakran van az is, hogy a párunkat szeretjük, de a szüleitől már ki vagyunk borulva, szóval ez egy nagyon összetett probléma.


Szerintem az egyik legnehezebb helyzet, amikor már néhány éves kisgyereket fogadnak örökbe.


Egy volt gimnáziumi tanárnőm volt egyedül álló nő, és örökbe fogadott egy cigány kislányt.

Nagyon okos, és művelt nő volt, intellektuálisan is és mindenhogyan MINDENT megadott a kislánynak, aki aztán 18 évesen teljesen elzüllött.


Mondjuk én azon gondolkodnék el, hogy biztosan jó-e egyedülállóként örökbe fogadni, mert vér szerinti gyerekkel is piszok nehéz lehet egyedül maradni, de egy örökbe fogadottal mindig több a nehézség akár érzelmi, akár gyakorlati szinten.

2016. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
A kisrigók blog szerzője (érdemes rákeresni, egyébként személyes ismerősöm) 3 cigánygyereket fogadott örökbe gyermekotthonból, mind testvérek. Először, 2 éve a két nagyobbat, majd tavaly a legkisebbet is. Remélem, jól alakul majd a sorsuk.
2016. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha minden jól megy, a napokban örökbe fogadunk egy tüneményes cigány kislányt vér szerinti fiunk mellé. Kapjuk is a hideget meleget szűkebb és tágabb környezetből. nem tudjuk, mi lesz belőle. most csak az lesz a dolgunk sematizálva, hogy szeressük. őt is
2016. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Cigányként és egy gyönyörű,okos,imádnivaló cigány kislány anyukájaként teljesen elszomorodtam,most jöttem rá,hogy mekkora kirekesztésben fog felcseperedni! Kérdésre is válaszoljak szerintem ne fogadj örökbe roma gyereket,aggájaid miatt,mert mivan ha tényleg nem tudnád elfogadni nem lenne senkinek sem jó a gyereknek föleg! Neveltetésről pedig nem nyitnék vitát amikor elviszem a lányomat mondjuk a h.orvosunkhoz és 7 magyar gyerekből 3 rácsap a lányomra mert nagyon barátságos tipus,szeret ismerkedni anyuka meg mint ha mi sem történt volna! Na mind1 személyes tapasztalat,tény hogy sok primitív cigány ember van és a gyerekeik is azzá vállnak,nem tudnak alkalmazkodni,viselkedni stb..de nem minden cigány olyan,függ hogy hova születik és milyen neveltetést kap! Anyukám magyar kislányt fogadott örökbe!
2016. jún. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
A ver nem vakik vizze szerintem butasag, mert ha nagyon fiatal gyereket fogadsz orokbe (3 ev alatt) akkor siman nevelheted jo emberre. Sot, kirekeszteni sem biztos h kirekesztik h ha apoltan rendesen jar es normalisan viselkedik,beszel. A lenyeg h jo peldat mutass neki. Remelem hasznos voltam
2016. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Ez a "ver nem valik vizze" duma eget vero badarsag! Amelyik gyereket 3 eves kora elott fogadjak orokbe azt meg lehet nevelni, rendes neveles es kornyezet hatasara rendes felnott valhat belole. Szoval kedves Kerdezo, 3 eves kor alatt fogadj orokbe, az a biztos. Viszont... A kerdesed automatikusan jeli, h nem vagy Te meg ezzel kibekulve igazan, h roma gyereked legyen. Pedig a borszin mindegy. Valoszinuleg azert kezdtel csak gondolkodni rajta, mert a romak orokbefogadasa lenyegesen konnyebb.. Szoval ne csapd be magad, ha ebben a 'ver nem valik vizze' vilagban nottel fel, nem szerencses roma gyereket orokbe fogadnod.
2016. jún. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!