Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Tudnátok nekünk információkkal...

Tudnátok nekünk információkkal segíteni örökbefogadással kapcsolatban? Nem tudjuk, hogyan kezdjünk neki.

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy ez a lombikunk sem sikerült. Szeretnénk jelentkezni örökbefogadásra, csak nem tudjuk, hogyan kezdjünk bele. Én 32, párom 41 évesek vagyunk. Jó lenne, ha babát fogadhatnánk örökbe, de nem tudom, hogy a párom kora ebben mérvadó-e? Átlagosnál magasabb életszínvonalon élünk, életkörülményeink rendezettek, mindenünk megvan, mégsincs semmink, mert gyermek nélkül nem tudjuk megélni amink van...
2016. jún. 15. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

orokbe.hu

oldalon szinte minden kérdésedre választ tálalsz, valamint tudsz kérdezni olyanoktól, akik átélték ezt

2016. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én pedig azt javaslom, hogy ha ilyesmin gondolkodtok, forduljatok a Mózeskosár Egyesülethez. Ők foglalkoznak hazánkban a legrégebben az örökbefogadás témájával (nem adnak örökbe gyerekeket, hanem tanácsadó, segítő nonprofit szervezetet működtetnek), nekik köszönhető a felkészítő tanfolyam bevezetése hazánkban (és a szakembereik közül páran tartják ezeket ma is), elkötelezett, jó fej emberek.

Van egyéni tanácsadásuk (a [link] oldalon a Programok link alatt láthatod) is, ahol mindennel kapcsolatban tájékozódhattok.


Persze az orokbe.hu oldal olvasgatása is jó lehet első körben, de ha valóban érdekel titeket a téma, akkor érdemes olyanokhoz fordulni, akik bármilyen kérdésben segíteni tudnak.

2016. jún. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha küldesz nekem egy email címet privátban, elküldök neked egy nagyon jó kis összefoglalást! :)
2016. jún. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!