Pille26 kérdése:

Lehetek nevelőszülő?

Figyelt kérdés

Lehetek e nevelő szülő ,ha már valamikor régen egyszer örökbe adásba került egy gyermekem? (akkor már nem akartunk több gyereket,és sajnos már elvetetni nem lehetett a magzatot ,így ennél a megoldásnál döntöttünk!amit azóta is bánunk!)

Nem vagyok büntetett elő életű,sem a párom .

így most bele szeretnénk vágni ,lehetséges e?



2016. jún. 16. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

"sajnos már elvetetni nem lehetett a magzatot"

Szerintem sokkal helyesebben döntöttél, hogy nem megölted azt az embert... Nem tudom, hogy lehetsz e, de ha én döntenék rólad, akkor ezért a mondatodért én elutasítanálak. De ez én vagyok. Jelentkezz és majd kiderül.

2016. jún. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Snorri ***** válasza:
39%
Nem lehetsz. Amikor hozzájárultál gyermeked örökbefogadásához, akkor megszűnt a szülői felügyeleti jogod. És ez a tény, hogy neked már megszüntették egyszer valaha a felügyeleti jogodat, ez kizáró ok. De valahol ez érthető, ha belegondolsz...és logikus is, ha már valakinek megszűnik ez a joga, akkor nem dönthet úgy, hogy mégis akarok egy másikat. Biztosan nem könnyű ezt feldolgozni, de nem biztos, hogy jó, ha pótlékként, vagy bűntudatból szeretnétek nevelőszülők lenni.
2016. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Mindenképpen kérdezzetek rá a TEGYESZnél.

Szerintem nem kizáró ok, mivel nem megszüntették a felügyeleti jogot, hanem önként mondtál le a babáról.


A megszüntetett jogot valószínűleg arra értik, hogy vettek már el tőled gyermeket a nem megfelelő körülmények miatt. De ez nem történt meg.

2016. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenféleképp köszönöm a hasznos információkat! Még ma megteszem a szükséges lépéseket! további szép napot nektek !
2016. jún. 17. 08:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Snorri: Te ezeket mi alapján mondod? Le van írva ez valahova? Vagy van ezzel kapcsolatban tapasztalatod?
2016. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdeklődnék, milyen választ kaptál kérdező? Lehetsz nevelőszülő? :)
2016. jún. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Snorri ***** válasza:
100%
Tanultam családjogot, de megnéztem tegyesz honlapját is. Ott is az van, hogy kizáró ok, ha a bíróság megszüntette a szülői felügyeleti jogot. Szülői felügyeleti jog megszüntetésének számít az is, ha a szülő hozzájárult 6 hetesnél fiatalabb gyermeke örökbefogadásához. Ez is törvénybe van foglalva, és nem hinném, hogy más elbírálás alá esne, mintha másért szüntették volna meg a jogot.
2016. jún. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jorge Lorenzo válasza:
Szóval... Életet adtál egy ártatlan gyermeknek és csak úgy el dobtad magadtól mert őt már nem tudtátok felnevelni ? És most szeretnél egyet örökbe fogadni ? Egy macskát nem adnék neked ezek után... Bele gondoltatok hogy az a gyerek ha valaha is megtudja hogy az igazi szülei (azaz ti) csak úgy eldobták maguktól, mit fog érezni? Már ne haragudj de ha most örökbe fogadsz egyet és véletlen úgy döntesz hogy ez se kell akkor őt meg utcára teszed ? Nektek nem való gyerek.. javaslom keressétek akit eldobtatok magatoktól...
2019. szept. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!