Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadott gyereknek hány...

Örökbefogadott gyereknek hány évesen mondanátok el, hogy nem ti vagytok az igazi szülei? (nincs ilyen problémám, csak kíváncsiságból kérdezem)

Figyelt kérdés

2016. júl. 18. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Tesómék fogadtak örökbe egy kislányt. Ők az IGAZI szülei, úgyhogy ezen nincs mit elmondani.

Azt kezdettől fogva tudja, hogy őt örökbe fogadták. Másfél évesen viték haza. Az ő megfogalmazásában Anyáék érte mentek, hogy hazavigyék a nagy bölcsiből, ahol addig lakott.

2016. júl. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én első perctől úgy fogalmaznék, hogy különbséget teszek a születés es az örökbefogadás között, erősítve, hogy mi vagyunk a szülei és szeretjük, és ez az út normális.

Borzasztó törés lehet egyszer csak megtudni, mint belenőni ebbe a fogalomba, hogy örökbefogadás.

2016. júl. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, az az IGAZI szülő, aki szereti és felneveli a gyereket.

Én a kezdetektől azt mondanám, hogy volt egy néni (ha nagyobb, máér lehet mondani, hogy a biológiai anyukája), aki megszülte azért, hogy nekünk lehessen Ő.

2016. júl. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Most készülünk örökbefogadásra. Első nekifutásra azt mondtuk, hogy nem mondjuk el neki. Komolyan gondoltuk, elhatároztuk, hogy ezért megküzdünk, ha kell az egész folyamat alatt. Egy ideális világban így is tennénk. Aztán beszélgettünk egy barátunkkal, akit örökbefogadtak, olvasgattunk a témában és azt gondoljuk, hogy azt nem merjük megkockáztatni, hogy mástól tudja meg. Mindenkinek vannak haragosai és rosszakarói, a házban lakó öreglányok is pletykásak, ..., ... Jogosan akadna ki és megérteném, ha megrontaná a kapcsolatunkat a dolog. Sajnos nem tudjuk a föld alá temetni a problémáinkat, amik miatt az örökbefogadás mellett döntöttünk, csak abban bízunk, hogy érezni és tudni fogja, hogy igazi szülei vagyunk, ha nincs is közünk egymáshoz genetikailag. Talán egyszerűbb lenne a szőnyeg alá söpörni a gondokat és azt mondani, hogy a probléma eddig létezett, mostantól itt a gyerek, megoldódott, de ezzel az ő érdekében inkább együtt élünk majd. Nem akarom becsapni. Nem akarok hazudni neki. Nem akarok rettegni, amikor valaki elszólja magát. Az unokatesói idősebbek, le fogják vágni maguktól is, ha nem mondják meg nekik, nem beszélve a szomszédokról.
2016. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem tartanám abban a hitben hogy én szültem volna.a legelső pillanattol is őszinte lennék és nem mint drámát sulykolnám bele hanem az élet egy ilyen oldalát.
2016. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Jól leírták előttem a lényeget, egy dologgal egészíteném ki: nem csak azért rossz, ha nem mondják el az örökbefogadás tényét a gyereknek, mert később úgyis kiderül az igazság, és ez mindenki számára kellemetlen és mellbevágó. Számos olyan történetet ismerek (örökbefogadással foglalkozó szakember rokonom által), mikor idős korában tudta meg valaki, hogy valójában örökbe fogadták, és ennek következtében megfosztották annak lehetőségétől, hogy megismerhesse a vér szerinti rokonait (mert már meghaltak).

Természetesen nem biztos, hogy az örökbefogadott megkeresi a vér szerinti szüleit (testvéreit), de az, hogy megfosztják a választási lehetőségtől (csak azért, mert az örökbefogadóknak kényelmesebb), nagyon rossz érzés lehet.

Nem véletlen, hogy az utóbbi 20 évben a felkészítő tanfolyamokon elmondják mindenkinek, hogy igen nagy hiba, ha titokként kezelik a gyerek előtt ezt.

2016. júl. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nekem kiskorban is már mondták hogy, hogyan vártak stb stb, mikor ott a méhben voltam, szóval ha nekem örökbe fogadott gyerekem lenne biztos, hogy arról beszélnék neki, hogy mennyire vártuk hogy megkapjuk és mennyire izgultunk és persze a születésről is beszélnék neki ilyen picinyke korban.

ÉS ugyanúgy szeretném persze mintha csak belőlem bújt volna elő .

De az én felfogásom liberális.

2016. júl. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Kezdettől fogva a saját szintjén el kell mondani, ebben a tudatban kell felnőnie, ecsetelve persze ennek a szép oldalát, az örömöt, amit az érkezése jelentett, hangsúlyozva, hogy milyen boldogok és szerencsések vagytok, milyen jó erre még mindig visszagondolni...Arra figyeljetek, bármit gondoltok, elítélitek-e esetleg a szülőanyát, ezt ne hangoztassátok, mert ez fájdalmas a gyereknek. Ne azt élje meg, hogy elhagyták, hanem azt, hogy kell nektek és szeretitek. A titokkal nemcsak az a baj, hogy kiderül és sokkhatást okoz, hanem az is, hogy érzi anélkül, hogy tudná. Közétek telepszik, megmérgezi a kapcsolatot.
2016. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 2,5 éves, tudja hogy neki három anyukája van, egy, akinek a pocakjában lakott, a másik, aki addig vigyázott rá, amíg megtaláltuk egymást, és a harmadik az igazi, azaz én... :) - Amióta egymásra találtunk mesélek neki erről, mindig az Ő szintjén...
2016. aug. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és persze mindig elmondom, hogy mi most már együtt maradunk, és nem adom senkinek....

Neki most ez a természetes, - később, sokkal nehezebben tálalható egy ilyen információ...

2016. aug. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!