Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Intézetben jobb egy gyermeknek...

Intézetben jobb egy gyermeknek vagy egyedülállo egy gyerekes szülő mellett akik szűkösen élnek házhitel miatt?

Figyelt kérdés

Attól, mert az apa lelépett, még szeretnék gyermeket és nem éveket "pazarolni" egy másik férfira.

Kisgyermeket szeretnék kisgyermek mellé a gyermekek érdekeit szem előtt tartva.


2016. júl. 20. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Én inkább spermadonortól lombikkal szülnék még egyet örökbefogadás helyett. Nem hiszem, hogy így adnának ki neked gyereket.
2016. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A helyes opciók: nevelőszülőknél vagy örökbe fogadó szülőknél. Azt gondolom, ott, ahol érzelmileg stabilabb a háttér. Viszont ha már most gondban vagy anyagilag és magadra maradtál, nem biztos, hogy bölcs döntés örökbe fogadni egy gyereket - ha ugyan lehetséges egyedülállóként. AMire egyébként szintén éveket fogsz, a te szóhasználatoddal élve, pazarolni.
2016. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan nem értem.

Örökbe akarsz fogadni egy hasonló korú gyereket, mint a tiéd?

Újra szülni szeretnél?

Nevelőszülő akarsz lenni?


Biztos az én készülékemben van a hiba, de amíg ez nem világos, nehéz választ adni.


Egyébként lehet abban valami, amiért ma százezrek nem vállalnak gyereket: minek, ha nem tudja neki az alapvető dolgokat sem megadni.

2016. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon tetszik a hozzáállásod. Remélem sikerül a legjobbat kihozni a dologból. Szerintem egy szerető anya mellett jobb helye lenne egy eldobott kisgyereknek. Kívánom a legjobbakat.
2016. júl. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Örökbefogadás kategoria..

Nem nevelőszülőnek szeretnék felcsapni anyagi helyzet javítása miatt...

Hanem szeretnék még gyermeket.


Terhesség, szülés nélkül.mert azt egyedül nem vállalom.


Beszéltem mát a tegyesszel, adnak időpontot, csak olyan bizonytalannak éreztem az ügyintézőt, amikor a helyzetemről kérdezett.

Szóval ekkor gondolkodtam el hogy ennél egy nem egy nagy lábon élő "csonka"családnál még az intézet is jobb lenne? Kicsit elszomoritott ez a bizonytalanság amit "kihallottam" a telefonban."háát jöjjön be és mindent átbeszélünk"


Kicsit dramatizálva belegondoltam kicsit olyan mintha az egyik gyermekem intézetben lenne és "háát lehet" hogy kiadják...


Hát amik most bennem vannak érzések...fájnak.

2016. júl. 20. 11:41
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőseim diplomás emberek, jó anyagi helyzetben, de nem születhezett saját gyermekük. 4 évet vártak a babára, mire örökbefogadhattak.
2016. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jobb az intézetben, ha nálad nem biztos a lakhatása és éhezne.

Ismerős a kérdésed, legutóbb azt írtad, albérletbe lehet-e örökbefogadni ill. baj, ha nem lesz külön szobája.

Nem baj, de akkor is kiderült a válaszaidból, hogy ennél sokkal szánalmasabb a helyzet. Az 1 gyerekedet is nehezen látod el, csak testvért akarsz nem gyereket...stb.

2016. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Csak gondolj bele az anyagi részébe, egy lábon álló, már így is szűkösen élő család, egy kereset, hitel. Brutális bizonytalanság, mondhatni pengeélen táncoltok. Nem a te gyereked van az intézetben (valójában valszleg nevelőszülőknél). A vágyadat teljes mértékben átérzem, de muszáj felnőtt fejjel gondolkodni.
2016. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%
Nekem volt hol lakni, volt mit enni, csak épp szeretetet nem kaptam. Pótolhatatlan hiány.
2016. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Jaj, 9-es.

Mekkora egy béna propagandaduma ez.

Ha éheztél volna, hiánybetegségeid lettek volna, nem tudtál volna tanulni mert se erőd, se lehetőséged, nem jönnél a szeretettel.

Teli hassal ugyanis az is jobban esik.


Teljesen normális, ha bizonytalan anyagi és érzelmi körülmények közé nem adnak ki egy eleve sérült gyereket, hogy aztán fél év múlva visszavigyék, "bocs, mégse élünk meg". A szeretet pedig nem automatikus egyik oldalról se.

2016. júl. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!