Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Nehéz hivatásos nevelőszülővé...

Nehéz hivatásos nevelőszülővé válni?

Figyelt kérdés

Lassan 24 éves leszek, úgy tudom, 24 év az alsó korhatár nevelőszülővé válás esetén. Engem már 4 éve foglalkoztat ez a téma, próbálgattam magam mindenféle munkakörben, de amit igazán szívesen csinálnék, az ez lenne. Szeretnék egy jó helyet biztosítani a kicsiknek, amíg nálam vannak. Viszont attól félek, hogy a korom miatt találni fognak valamit, amibe beleköthetnek, és nem kapom meg az "engedélyt" gyermekfogadásra. Valakinek van tapasztalata, hogy mennyire nehéz megszerezni hozzá a szükséges papírokat? Bármilyen infó hasznos lenne számomra, köszönöm.

23/L


2016. okt. 22. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia

En 25 eves vagyok 15 hetes terhes ferjem 27.Epp most inditottuk el ezt az egeszet.Nekem szuleim 14 eve neveloszulok igy nekem termeszetes volt h amint lehetoseg lesz en is az leszek. A korod nem lesz kifogas. Egy oneletrajz es egy motivacios level kell amit a teruleteteken levo gyamhivatalnak elkuldesz. Kell egy lakas vahy haz vagy a neveden vagy alberletbe ugy h a foberlo alair egy nyilatkozatot h hozzajarul h a tulajdonaban levo hazba te neveloszuloi tevekenyseget vegezz. Egy egyszerusitwtt tulajdoni lap kell. Erkolcsi bizonyitvany orvosi igazolas h nem vagy fertozo beteg es az sztks ideggyogyaszattolbis egy igazolas h nem alsz kezeles alatt.De ezt mind elmondjak mit szerezz be miutan elkuldted a leVelet nekik. Aztan kijonnek paran a lakasra kornyezettanulmanyra h van eleg hely szoba a gyerekeknek.6nm kell egy gyerekre egy szobaba. Megmondod hanyat szeretnel kapni milyen korut es h baj e vagy nem az etnikuma (80%a az ilyen gyerekeknek cigany igy azt nem nagyon kotheted ki h csak magyar legyen).Ezutan ha megfelel a kornyezeted is varsz h mikor indul a tanfolyam. Januarba indul egy 9 honapos minden szombaton kell menni. Erre meg nem kell fizetni de nagxon mondjak h hamarosan fog kelleni erte valamit t fizetni. Elvegzed levizsgazol es kikapod a gyerekeket. Ameg kicsik 2 hetente jonnek hozzad "ellenorizni" ilyenkor meselsz h fejlodik a baba mik a szokasai. Minden jonapban egyszer van lathatas az igazi szulovel oda el kell vinned a teruletileg illetekes gyamhivatalhoz a gyerekeket ha mennek a szulok. Fizetest kapsz kapsz kulon ellatmanyt es csaladi potlekot. Kb ennyi

2016. okt. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja ha van parod elettarsad ferjed neki is ala kell irni h beleegyezik h ezt csinald tamogat ebben,ezt akkor ha ugye mar egyutt eltek es neki is el kell vegezni a tanfolyamot. Nemnkell minden oran megjelennie de le kell vizsgaznia neki is.
2016. okt. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia! Hú, nagyon sokat segítettél, köszönöm! :) Egy részét ennek már tudtam, de sok újat is mondtál. Még annyi, hogy oda hoznak nekem egy gyereket, és megmondják, hogy ő nálam lesz, vagy választhatok? Csak kíváncsiságból, lényegében az sem baj, ha cigány, de pl én egy sérült gyereket nem érzem, hogy tudnék a helyén kezelni.
2016. okt. 23. 01:02
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
És mit csinálsz majd egy 16 éves kamasz cigány fiúval, aki nem épp szerető családban nőtt fel? Nem biztos, hogy 5 éves cuki kislányt fogsz kapni. Ez nagyon nehéz feladat, még tapasztalt felnőttnek is, nemhogy ilyen fiatalnak. Nem hiszem, hogy minden buktatóját átgondoltad...
2016. okt. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megkerdezik h vallalsz e beteget(pl allando gyogyszer szedest kell neki) vagy fogyatekost. Erre termeszetesen nem kell igent mindani. Mi beteget vallalunk de fogyatekost nem. Szoval ha még nden nap gyogyszert kell adni neki mert pl cukros azt valalom de trszi szellemi fotyatekost nem. Nek te galasztod két te csak egy eletkort mondasz pl 0-3 eves korig (mivel fiatal vagy igy 6 ev a maximum eletkoru gyerek nem kerhetsu nagyobbaz de 90% h kisbabat kapsz mert sok csecso van. Parszor elmesz megnezni az intezetbe ea utana hozhatod haza.
2016. okt. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Nek kaphat 16 eveat mert 18 ev korkulonbsegnek kell lennoe es ha mar annyit ra tudod kedves 3. 12 evesnel idosebbeket nem adnak mar neveloszulohoz.
2016. okt. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket! :)

4. kommentelő, ahogy az előttem levő megírta, csak kicsit kaphatok, de egyébként én nagyobbal is szívesen foglalkoznék, természetes, hogy nehéz, a gyereknevelés nehéz, bárhogyan is nézzük, oda kell tenni magad!

2016. okt. 23. 15:22
 8/8 anonim ***** válasza:

# 4: Miért, a frissdiplomás pedagógus (esetleg nevelőtanár) mit kezd a 16 éves kamasz cigány fiúval? Ez is a feladat része, meg kell tudni oldani. (25 éves koromban pályakezdő pedagógusként nekem is meg kellett.)

De itt ilyenről nincs szó, hiszen ahogy írták a hozzáértők, van egy minimum korkülönbség.

2016. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!