Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló apukaként mennyi...

Egyedülálló apukaként mennyi esélyem van egy sikeres örökbefogadásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 26 éves vagyok. Mint az a kérdésből kiderül férfi és egyedülálló. Budapesten élek, programozóként dolgozom egy cégnél, egy lakóparki lakásban élek, ami nem a saját lakásom, csak bérlem. Szeretnék rálátást kapni, hogy ezekkel a tulajdonságokkal van-e egyáltalán esélyem egyedülálló férfiként (leendő apukaként) örökbe fogadni egy gyereket. Mostanra felmerülhetett bennetek a kérdés, hogy miért nincs már ennyi idősen feleségem, vagy minimum barátnőm. A válasz nagyon egyszerű: jó párszor csalódtam már az évek során, és arra jutottam, hogy jobb nekem egyedül, de azt határozottan tudom, hogy az előző két barátnőmmel alaposan átbeszéltük a gyerekvállalást és már akkor is nagyon szerettem volna, de akkor még egyetemisták voltunk és a karrierem sem tartott ott, ahol most.

Tehát szívesen venném, ha valaki leírná, hogy ezekkel a paraméterekkel mire számíthatok, ha gyereket szeretnék örökbe fogadni.


2016. okt. 31. 21:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Nem fogsz kapni. Még a házaspárokat is igen komolyan megmérik.
2016. okt. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Oszinten nem tudom milyen szabalyok vannak de szerintem hatranyt jelent ha valaki egyedulallo, ugyanis mindket mintara szukseg van. Plusz fiatal is vagy. Laikuskent ugy gondolom elobb adnak egy 30 feletti parnak babat mint neked. Biztos csalodtal nem ketseges,de mindenki csalodott joparszor mig talalt valakit. Ez ezzel jar. Es ez a szemelyisegfejlodesednek a resze. En ezzel amugyis varnek a helyedbe hiszen boven van is idod megtalalni azt a not a masik hogy elobb vagy utobb mindenki megtalalja a parjat. Es egyedulallo szulokent nem olyan konnyu am.
2016. okt. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
41%

az igényektől függ én úgy tudom


mindenki azért vár évekig, mert a kicsit "barna" gyermek nem jó

2016. okt. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Szia. Barátnőm egyedülálló anyaként szeretett volna, öt évig sem kapott.. :( És már feladta. Pedig magánvállalkozó, minden feltételnek megfelelt. És semmi. A fene se hiszi el, hogy nincs örökbeadható gyermek.
2016. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem mert egyből azt feltételezik hogy aberrált vagy.
2016. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Semmi.
2016. okt. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Semmi.

De 26evesen ilyet kijelenteni. Elkeserito. Ne add fel, milyen ferfi az ilyen, Aki igy kesereg? Talpra es hajra a szerelembe. Annal nincs jobb, mint vegigkiserni a szerelmed terhessègèt, latni eloszor a veredbol szuletett kisbabad es nezni ahogyan felnő.. ezt kihagynad? Par p.icsa miatt? Valahol var rad egy vagany nő nyugi. Keresdmeg!;) 37F

2016. okt. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Norman Bates ***** válasza:
45%
Itt mindenki a babat emliti.. ha mondjuk egy kb 6-8 eves gyereket szeretnel, abbol van rengeteg es alig jelentkeznem rajuk.
2016. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Sokan teljesen hülyeséget beszélnek.

Igenis kaphatsz egyedülállóként is gyereket, csak nem feltétlenül úgy fog működni ez az egész ahogyan Te elképzeled.

Általában a házaspárokat veszik előre a listán, és számodra már csak az olyan gyerekeket ajánlják fel akiket mások visszautasítottak. (Romák, túl öreg, testi-szellemi fogyatékosság).

Szóval kaphatsz gyermeket, de idő lesz, és eléggé kompromisszum képesnek kell legyél. (Persze ilyenkor megéri mérlegelni, mert sokszor fordítva sülhet el a dolog. Nem könnyű egy idősebb gyermekkel, az eü-i problémásokról meg ne is beszéljünk. Rengeteg idő, fejlesztések, stb. stb.)


Amit még hozzátennék az egészhez, hogy léteznek kiskapuk. Ilyen az álházasság.

Emellett hasonló dolog a "béranyaság". Ahol az anya megszüli neked, és utána lemond minden jogról. Biológilag is Te leszel az apa.

2016. okt. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%
Utolso.. ez Magyarorszag illegalis a bèranyasag..
2016. okt. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!