Szeretnék majd örökbe adó lenni. Mi a menete? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Most vagyok 11 hetes terhes és eleinte nagyon szerettem volna a babát igazából még mindig de sajnos történt pár dolog ami miatt ezentúl nem tudnám teljesen ellátni de az abortuszt nem is szeretném és nem is lehet.Ami érdekelne Győrben keresek alapítványt ami tudna segíteni ebben,ugy hallottam az alapítványok jobbak mint egy titkos örökbe adás szülés után

2016. nov. 23. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bolcso Alapitvany, Budapest. Van lakas, ahol az utolso heteket toltheted szules elott.
2016. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden elismerésem a Tiéd! Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de legalább azt nézed mi jó a babának.
2016. nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
orokbe.hu oldalon sok minden fent van, ott is javaslom, hogy tájékozódj.
2016. nov. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A lakhelyed szerinti védőnőt mindenképp meg kell keresni, ő segíteni fog, merre tovább.

Sok erőt, legjobbakat!

2016. nov. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én győri vagyok és örökbe fogadó szülő akinek nyílt örökbe fogadás útján lett egy kisfia :) Alapítvány nincs Győrben aki ezzel foglalkozna, viszont ott a TEGYESZ - a kórházzal szembeni Meki melletti sarok épület. Már ők is foglalkoznak nyílt örökbe adással, így keresnek neked örökbe fogadó szülőket :) Nagyon kedvesek aranyosak nem kell félned semmitől! A lényeg, hogy nyíltan csak akkor adhatod örökbe a babádat, ha a TEGYESZ-nél részt veszel egy elbeszélgetésen a pszichológusukkal, enélkül csak titkos örökbe adás lehet. (Ez már alapítványoknál is így működik) De nagyon aranyos a pszichológus a mi örökbe adó anyukánk is azt mondta, hogy nagyon félt ettől, de nagyon kedves-megértő és segítőkész volt vele, szóval ne izgulj, nem kell attól félni, hogy lekezelnek.. sőt! Ha bármi kérdésed van nagyon szívesen válaszolok, írj nyugodtan privát üzenetet, a győri menet minden részletét ismerem, a mi kismamánk 4. hónapban volt mikor mi megismerkedtünk :) Kitartás! (ha még ma írnál, csak holnap fogok tudni válaszolni mert nem leszek gép közelben az este folyamán)
2016. nov. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bikfic999 válasza:
privi ment :)
2016. nov. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Orfeus ***** válasza:
6%
Nincs olyan élethelyzet hogy ne tudja az ember megoldani... Ha csak nem 15 éves és alkoholista szülei vannak, akkor persze kellemetlen.
2016. nov. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is mindenképpen az alapítványokat ajánlom, és ahogy írták a védőnő fog tudni segíteni, hogy merre tovább. Ha nem, akkor vannak telefonszámok, amiket akár 0-24-ben hívhatsz és segítenek. A Gólyahírnek is van olyan lakása, ahová mehetsz, ha nincs hová, érdemes végigjárni az alapítványokat, hogy kinél mi lehetséges. Ha van valami kérdésed nyugodtan rám írhatsz, bár én a történetnek pont a másik végén állok, mint örökbefogadásra várakozó. Le a kalappal előtted, hogy ennyire felelősségteljesen gondolkozol és sajnálom, hogy ilyen élethelyzetbe kerültél. Légy erős és kitartás! (az alapítványok segítenek neked is lelki támogatásban, nem hagynak magadra)
2016. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudsz semmilyen megoldást? Nincs melletted a gyermek apja? Ez neked is és a gyermeknek is sérülés lesz egy életre. Aztán majd megy hozzád Lilu a Keresem a Családommal 18 év múlva majd, az lesz csak rossz helyzet! :( Meg hogy nem láttad felnőni. Azzal a tudattal leélni egy életet.
2016. dec. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Leendő Örökbe Adó!

Fiatal (harmincas) házaspár vagyunk, mégis sok éve meddőséggel küzdünk. Minden vágyunk egy kisbaba. Az örökbefogadásra jogosító határozatot éppen most fogjuk megkapni, másfél hónapon belül. Ha szeretnél megismerkedni velünk, vagy bővebb bemutatkozást kérni rólunk, privát üzenetben elküldtem az imént az elérhetőségünket.

Ma egyre több a magánutas örökbefogadás, vagyis amikor az örökbe adó és az örökbe fogadó maguk veszik fel a kapcsolatot egymással. De ilyenkor is be kell vonni egy szervezetet, akár a Tegyeszt, akár más civil szervezetet, akik krízistanácsadást adnak, és segítenek azzal a céllal, hogy megtarthasd a kisbabát. A civil szervezetek, ha mégis örökbe adásra kerül a sor, egyéb dolgokban is segíteni tudnak, ha szükséges (például szállásban, ahogy írták előttem).

2017. jan. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!