Mit lehet erre válaszolni, hogy mi a motivációm az örökbefogadásra? Miért szeretnék gyereket. Ez ösztönös, mindig is nagy családra vágytam. Ezt nem lehet szavakkal leírni.

Figyelt kérdés
2016. nov. 25. 20:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
ennyi... amit leírtál :) mindig is nagy családra vágytál... nem kell túlmagyarázni... gondolom kérvényt írsz? :)
2016. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt hittem. Majd elkezdtem írni, végül a kért 1-1,5 oldal helyett a duplája lett. Én írtam a motivaciomrol, mikor döntöttünk így, mi vezetett ide.
2016. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A bemutatkozó levélben nem írtunk erről. (Külön levelet írtam a leendő gyerekünknek.) Majd a pszichológus fogja megkérdezni ezt. Próbálom összeszedni a gondolataimat. Kettes, ha nem titok, nagyvonalakban megosztod velem, miket írtál? Ti már voltatok a pszichológusnál? Valóban hátrány, ha mi még lombikozunk is közben?
2016. nov. 26. 11:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok és egy lassan 3 éves örökbe fogadott kisfiú anyukája...

én semmit nem készültem a pszichológusi vizsgálatra, mert fogalmam sem volt mi lesz, úgy voltam vele, majd ott kiderül és válaszolok arra amit kérdez őszintén...

nem kell erre készülni :) nem kell félni tőle, hogy húúú most aztán milyen nagy dolgokat kérdeznek és arra milyen válaszokat várnak..

bármiylen hihetetlen szerintem azt veszik legjobb néven ha látják, hogy a válaszok spontán a szívedből-lelkedből jönnek és nem egy előre "betanult" szöveg amivel meg akarsz felelni..

elbukni ezen csak az tud akinek komoly pszichés problémája van...

nem probléma ha közben lombikoztok, emiatt a tegyesznél semmilyen hátrány nem ér titeket, alapítványoknál talán van olyan kikötés, hogy ne lombikozzon akkor már a pár, de ebben sem vagyok biztos... csak ha közben sikerül a lombikprogram azt be kell jelenteni a tegyesznél :)

2016. nov. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszodat. Kicsit megnyugtattal. :) Hajlamos vagyok mindent tulizgulni. Szeretek mindenre felkeszulni. De abban igazad van, hogy itt tenyleg az a lenyeg, hogy mi van a szivunkben.
2016. nov. 28. 16:36
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
örülök, hogy sikerült megnyugtatni :) nálunk amúgy a családról kérdezett, vannak-e testvéreim, nekik családjuk, milyen velük a kapcsolatom, hogy jutottunk az örökbe fogadásig, mióta vagyok a férjemmel együtt, milyennek tartom a házasságunkat, milyen a férjem családjával a kapcsolatom, mit gondolok legfontosabbnak a gyereknevelésben, szóval tényleg egy átlagosnak mondható ismerkedős beszélgetés volt, semmi extra nem volt benne.. ezekre a kérdésekre szerintem minden felkészülés nélkül lehet válaszolni :) - de így talán még nyugodtabb leszel .. :D :)
2016. nov. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
a lényeg, hogy őszintén válaszolj... rájönnek ha át akarod verni őket ebben biztos vagyok és az már nem épp jó pont :) - nekem anyósommal borzalmas volt a kapcsolatom akkor még, nem tagadtam le , nem mondtam, hogy jajj de szeretjük egymást és minden oké.. :) - tökéletes jellemzést kaptam magamról a végén.. nagyon tetszett.. :)
2016. nov. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. :) Január elején megyünk a pszichológushoz. Amiket leírtál azt már megfogalmaztuk a bemutatkozó levélben. Kivéve a nevelést, ezen gondolkoznom kell. Valószinűleg utólag csodálkozni fogok, hogy miért izgultam ennyire. :)
2016. dec. 2. 11:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
ebben biztos vagyok ;)
2016. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Hajlamos vagyok mindent tulizgulni. Szeretek mindenre felkeszulni."


Hát sajnos a sok okos könyvben egyetlen szót sem írnak a WC kagylóba gyömöszölt maciról, vagy a zongorába hintett rizsről. Szóval rengeteg dolog van, amit spontán, ott helyben, azonnal le kell reagálnod majd a gyerek viselkedésével kapcsolatban, anélkül hogy egy könyvet átnézhetnél előtte, vagy megkérdezhetnéd itt a gyakorin.

Add magadat, a spontán önmagadat. Ha nem vagy túl szétszórt, és hangulatember, akkor sikerülni fog ugyanarra a viselkedésre - ugyanazt a válaszreakciót produkálni. [Erre ugyanis kényesek a gyerekek. Ha elsőre nevetsz a zonrorába szórt rizsen, másodjára már nem háborodhatsz fel! :-) A következetlenség elbizonytalanítja őket, és nem érzékelik a számukra oly szükséges határokat.]

2016. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!