Van itt rajtam kívül olyan "apuka" akinek nevelt lánya fia van, lehetőleg olyan aki 5-6-7 éves korában csatlakozott be a gyerek életébe, ha van, mióta vagy a család része?

Figyelt kérdés
Kérdésem is lenne ilyen emberhez, kb millió :)

2016. dec. 14. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:

A pàrom ilyen :-) 9 éves a fiam 3 éve vagyunk egy csalàd. Kb fél év utàn költöztünk össze.

Mik lennének a kérdéseid?

2016. dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fiam most lesz 14 éves, 6 éves volt, amikor a férjem a családunk része lett. Kérdezz nyugodtan.
2016. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nos én egy 7 éves kislány nevelőapukája lettem, 1 éve vagyunk együtt, sajnos teljesen nem tudunk összeköltözni, mert mindketten vacakul keresünk.

Ők egy szoba konyha önkormányzati bérlakásban élnek, én meg szüleimmel, de minden nap náluk vagyok, csak a cuccaim vannak szüleimnél.. no meg már besegítek a rezsibe meg minden szóval gxakorlatilag együtt élünk, csak papíron nem...

Nos barátnőmmel sok rossz dolog történt, emiatt bármit akar elérni a kislány azt némi hiszti után el is éri... látom már, hogy ez kihat az iskolai teljesítményre és sokan kezdenek félni tőle, hogy vigyázzanak a kislányra pl, mert teljesen neveletlen és egyáltalán nem tud sokszor viselkedni... én pedig ugye nem vagyok az apja, nem tudom hogyan tudnék beszállni a fegyélmezésbe, mivel mikor én vigyázok rá, akkor nekem csodák csodájára szót fogad (senki másnak), de amint az anyja ottvan, minden szavam teljesen süket fülekre lel...

2016. dec. 14. 13:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Legelőször az anyával próbálj beszélni, emlitsd meg, hogy szerinted nem minden esetben viselkedik helyesen a kislany, mondd el neki a sajat nezeted, hogy szeretned sajat lanyodnak tekinteni, es nevelni is, viszont nem szeretned azt, hogy esetleg olyat tegy, vagy ugy neveld amit o nem lat helyesnek. Majd kerd ki az o velemenyet is. Minden no, aki nem el a gyermek apjaval szeretne ha az uj parja elfogadna a gyermeket es teljes jogu csaladtagnak tekintene, viszont azt nem tudom, hogy anyuka mennyire szeretne ha te is nevelned a gyereket, ezt meg kellene vele beszelni, de semmikepp ne hozd fel neki amit masok mondtak a kislanyrol, hogy neveletlen, erzekenyen erintene. Az is lehet, hogy az anya szeretne nevelni a lanyt csak nem jut eleg ideje ra, mert rengeteg a munkaja, minden energiajat az koti le, hogy megszerezze a betevo falatot, ezert a tulzott engedekenyseggel probalja kompenzalni a gyerekkel elmulasztott idot. Egy ilyen beszelgetesbol rengeteg minden kiderul. Ha az anya is helyesnek latja a nezeteidet, kerdezd meg tole, hogy hogyan kozeledhetnel a gyerekhez, hogy elfogadjon, nem csak mint egy baratot hanem mint egy nevelo apat is. Annyiban tudok meg segiteni, hogy a gyereket ugy probald ravezetni, hogy engedelmes legyen feled, hogy kompromisszumokat kotsz vele, jatekosan, eloszor kisebb dolgokban. Ha erzi, hogy szereted akkor o is nyitni fog. Ne mutasd azt neki, hogy hatalmad van folotte (pl. Azonnal vedd fel a cipod mert azt mondtam! Ehelyett kerlek vedd fel a cipod mert indulni szeretnenk es csak rad varok, igyekezz picit. Es koszond meg ha megteszi). soha ne erezze a hatalmi dominanciat mert egycsapasra mindent el lehet rontani. Ugyan en nem vagyok ferfi de egy 10 eves kislany neveloanyjava valtam. Remelem tudtam valamiben segiteni.
2016. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
én férjem a lányom 9 éves korában lépett be a családba :) a másik fél gyermekének a nevelése nagyon sokszor kényes téma, nálunk szerencsére ebből nincs probléma, ha a férjem valamire nem-et mond, akkor én is nem-et mondok, nem megyünk egymással szembe, mert csak így lehet normálisan nevelni közösen egy gyereket, mindegy hogy vér szerint az apja-e vagy sem... ezt a barátnőddel kell megbeszélned, hogy ha egy család szeretnétek lenni, akkor neked is fegyelmezned kell a gyereket, nem hagyhatsz rá mindent mert "nem én vagyok az apja" és a barátnőd se szólhat hogy "te ne szólj bele mert nem te vagy az apja" - ha ezzel probléma van, úgy gondolom ez nagyon a kapcsolat rovására mehet, hisz ha te laksz ott, neked kell "elviselned a kicsi hisztijeit-"rosszaságait" " nehogy ne legyen már beleszólásod... üljetek le és beszéljétek meg a gyereknevelést, mert igenis nagyon fontos pont ez a közös jövőtöket illetően... :)
2016. dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1# es vagyok.

Igaza van az előttem szólóknak. Anyukàval beszéld meg, hogy mi legyen. Hogyan mennyire akarja, hogy beleszólj a nevelésbe.

Mondjuk szerintem egyértelműen a közös nevelés a cél, tehàt 100 joga vanapukànak is, legyen az nevelő vagy vérszerinti. Ettől lesz csalàd, egy egység.

Nàlunk is ìgy van, a pàrom ugyanúgy ràszólhat " parancsolhat" neki ,mint én. Nem sértődök meg, sőt örülök neki, mert ebből azt érzem, hogy elfogadta, sőt sajàtjànak is érzi a gyereket vmennyire. Mert érdekli a gyerek sorsa viselkedése. A gyerek pedig azt làtja, hogy nem tud kibújni semmi alól,mert egység vagyunk,nincs kiskapu. Néha ugyan bepróbàlkozik, de ilyenkor jön az, hogy megkérdezzük egymàst, hogy mi legyen vagy tényleg ìgért- e amàsikunk vmit a gyereknek. Sokszor itt kibukik a turpissàg.


Szerintem mond el, hogy mit làtszproblémànak és hogy gondolsz benne segìteni. Ennek szerintem minden nő örül, mert egy kis terhet leveszel a vàllàról. De arra nagyon figyelj, hogy ne bűnbaknak àllìtsd be a pàrod, hogy mi mindent rontott el, hanem azt hangsúlyozd, hogy a lassan kiskamasz gyerekkel egyre nehezebb lesz és több fegyelem szigor kell neki amiben te nagyon szivesen segìtesz. Ebből ìgy baj nem lehet.

2016. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
lány nem jó?
2017. jan. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat a lánya fölött elsiklottam, itt vagyok!
2017. jan. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi se laktunk együtt, az exem a szüleivel és a nővérével és a kislányáva élt. Az anyós jelölttel és az exem nővérével ebből lett a veszekedés, hogy a gyerek rám jobban hallgatott mint rájuk, na meg sok mindent megengedtem a gyereknek adok kapok elven üzleteltünk. Volt már a kislány a ti lakásotokban? Ott ha barátnőd is ott van akkor rád vagy rá hallgat? Nálunk a mi házunkban én voltam a főnök. Amikor kirándulni mentünk akkor én voltam a főnök. Lényeg amikor a gyerek kimozdult a megszokott zónájából én voltam a főnök ha az anyja ott volt akkor is.
2017. jan. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ha nálunk van, akkor senkire nem hallgat :D
2017. jan. 1. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!