Mit tegyek, rossz ember vagyok ha örökbe adom?

Figyelt kérdés

Most költöztem ki Salzburgba és itt dolgozom azt amit mindig is akartam.

2 hétre rá kiderült, hogy babát várok, de már nem lehetett elvetetni.

Ahogy halad előre az idő egyre inkább érzem, hogy nem lennék képpes otthon ülni éveket, nem lennék boldog és akkor tudom, hogy a baba sem.

35 hetes terhes vagyok és mostmár biztosnak érzem, hogy nem tartom meg. De nem tudom, hogy képpes lennék-e arra, hogy otthagyjam a kórházban. Ha valaki volt már ilyen helyzetben, kérem segítse!!!



2017. jan. 5. 17:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
92%
En is igy voltam sajnos.. de megtartottam. Egyszeruen, amikor a kezemben volt el sem akartam engedni!!! De nem tartom rossz embernek azt, aki orokbe ad. Hisz inkabb , mint abortusz vagy valahol "elhagyd" direkt
2017. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 Törpesünis válasza:
16%
Ez egy nehéz döntés,ezt neked kell meghoznod,mi csak tanácsokat adhatunk. De szerintem tartsd meg,csodálatos érzés gyereket nevelni sokkal színesebbé és változatosabbá teszi az életed. Persze ha szerinted nem lennél jó anya akkor inkább hagyd ott,lehet hogy olyanok fogadják örökbe akiknél jobb dolga lenne. Így örömet okozhatsz azoknak is akiknek nem lehet saját gyereke. Sok szerencsét és semmiképpen ne hozz elhamarkodott döntéseket!
2017. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:
Annyira gyűlölöm magam amiért ezt érzem :(
2017. jan. 5. 17:33
 4/63 A kérdező kommentje:
Örökbefogadásra váró anyukákat kerestem a környezetemben, több fórumon chaten is beszélgettem szimpatikus anyukákkal. De nem volt meg az a valami ami miatt nekik adtam volna. Igazából ha ismerőshöz kerülne látnám felnőni. Talán úgy éltudnám engedni.
2017. jan. 5. 17:37
 5/63 anonim ***** válasza:
90%

Az a legrosszabb dontes ha lathatnad felnőni

Kesobb ha megtudna ki is vagy, csalódás èrnè nem kicsit....

2017. jan. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
16%

Ha örökbe is adod mindenképp Ausztriában tedd. Magyarországon egy árvaház maga a pokol, és nem sok esély van rá hogy valaha is örökbefogadják a gyermeket a szigorú szabályok miatt (csak házasok, csak heterók, egyedülállók csak akkor ha... stb.)


Ausztriában sokkal egyszerűbb az örökbefogadás és jóval nagyobb az esély arra hogy szerető családba kerül a gyerek. Arról nem is beszélve hogy az állami férőhelyek is normális, gondozott környezetűek, élhetőek.

2017. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

Nem akarok napi szinten találkozni vele, Magyar családokkal beszéltem, én pedig nem tervezem, hogy haza megyek.

Csak látni néha, vagy csak képeket szeretnék róla. Esetleg a facebookon látni néha.

2017. jan. 5. 17:51
 8/63 A kérdező kommentje:

Tévedsz. Több évet kell várni egy kisbabára a pároknak. Rögtön családhoz kerülne, főleg így magánutas örökbefogadásnál.

És nincs Magyarországon árvaház.

2017. jan. 5. 17:54
 9/63 anonim ***** válasza:
91%

Nekem van egy olyan érzésem, hogy nem fogod tudni otthagyni sehogy.

A helyedben azon kezdenék gondolkodni, hogy pl. a keresetemből felveszek egy magyar au-pairt, és gyorsan vissza tudjak menni dolgozni.

Nem azért, mert rossz ember vagy, ha örökbe adod! De szerintem te ezt a döntést sose fogod kiheverni, és akkor se leszel boldog.

Nem te leszel az első, aki szülés után pár héttel újra dolgozik, nyugaton ez teljesen általános.

2017. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
49%
Ne add örökbe, mert nagyon meg fogod bánni később, van olyan helyzet, amire azt mondanám érdemes örökbe adni, de ez a "tetszik nekem Salzburg" nagyon gyerekes indok.
2017. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!