Férj nélkül hozzájárulnak?

Figyelt kérdés
sziasztok olyan problémával fordulnék hozzátok amivel egyenlőre nem tudok mit kezdeni. Szeretnék gyereket viszont párkapcsolatban élni bárkivel az nem én vagyok (félreértés ne essék nem az "egyészakás" kalandokat szeretem, egyszerűen nem vágyom szexualitásra és élettársra) 29 éves vagyok kezd meglenni a szükséges anyagi háttér hogy fel tudjak nevelni egy gyermeket és ugy gondoltam először szeretnék örökbe fogadni aztán keresnék egy spermadonort és magam is szülnék. Viszont félek az árvaházban azt mondják majd hogy ha nincs férjem nincs tartós kapcsolatom nem szabad. Ezert még nem merek elmenni. Igy gondoltam megkérdeznélek titeket hogy szerintetek van e esélyem vagy felejtsem el

2017. jan. 13. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem árvaházból fogadnál örökbe...

Amióta szigorítottak a feltételeken, azóta egyedülállóként nagyon nehéz gyerekhez jutni, de mindenképp hosszú évekbe telik. Kivéve ha nyitott vagy idősebb, beteg vagy roma babára.

Az orokbe.hu oldalt ajánlom böngészésre.

2017. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mit nem szabad? Örökbe fogadni? Vagy sajátot szülni bérelt apával?
2017. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem. Egyedülállóként nem fogsz kapni gyereket. Inkább spermadonorral szülj sajátot. Nem kell neked keresi donort, a meddőségi központban tudnak segíteni.
2017. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Árvaházból szerettem volna. De akkor már be sem megyek..
2017. jan. 13. 11:54
 5/13 A kérdező kommentje:
a segítséget köszönöm
2017. jan. 13. 11:54
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Én nem javaslom. Egy gyereknek két szülőre van szüksége. Ne gyártsunk eleve csonka családokat!
2017. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Uhh... Ezt sürgősen felejtsd el, hogy besétálsz egy "árvaházba", és kihozol onnan egy gyereket, mert ez nagyon nem így működik.

Ha örökbe szeretnél fogadni, fel kell keresned a területileg illetékes Tegyeszt, elmondani, mit szeretnél, ők felmérik a körülményeidet, adnak egy határozatot, hogy fogadhatsz örökbe, aztán elküldenek egy tanfolyamra (bizony), és ha azzal végeztél, nincs más dolgod, mint várni, hogy értesítsenek, hogy van egy gyerek a számodra. A gyereket szinte biztos, hogy nem gyermekotthonból, pláne nem "árvaházból", hanem nevelőszülőtől fogod elhozni.

Hogy mennyit kell várnod, az függ a feltételeidtől. Egészséges fehér bőrű újszülöttre nincs esélyed, azokat mind elviszik a házaspárok (őket előnyben részesítik), nekik is olyan 4-5 évet kell várni egy ilyen gyerekre. Egyedülállóként akkor van esélyed, ha elfogadsz idősebb, beteg (nem feltétlenül valami rettenetes dologra kell gondolni) vagy roma gyereket is.

Hogy házas legyél, nem feltétel, de így tovább kell valószínűleg várnod.

2017. jan. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sem az örökbefogadás, sem a spermadonor nem lehetetlen, de mindkettő évekbe telik, mire sorra kerülsz.


(De 29 évesen még semmiről nem késtél le, arról se, hogy igazi családod legyen. De persze te tudod.)

2017. jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jó hallani hogy mégis van lehetőségem. Nem baj ha éveket kell várnom úgy érzem megéri
2017. jan. 13. 12:07
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

"párkapcsolatban élni bárkivel az nem én vagyok"


Azért azzal viszont legyél tisztába, hogy egy gyerek nevelése, ellátása, a vele való együttélés, kb. 1500-szor több kompromisszummal és saját igényekről, szokásokról való lemondással jár, mint bármilyen párkapcsolat.

2017. jan. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!