Vajon megloptak engem a gyámhatósági felügyelők?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, születésemtől kezdve állami gondozásban éltem. Anyám és apám, nem voltak összeházasodva ezért nekem azt mondták, hogy én nem kaphatok árvasági pótlékot, nem is kaptam!A családi pótlék elvileg születésem óta gyűlt, amit kötelezően 18 éves korom előtt fel kellett használnom, mert azt mondták, ha nem teszem elveszik a pénz ez 500.000 Ft-volt. 18 év alatt. Amikor betöltöttem a 18-at lekötöttük a pénzt, amit lakástámogatásra kapnék ez 1.5M Na de, valahogy kapok olyan leveleket, hogy 600.000 ft tartozás, meg látom, hogy utalások mennek. Ezt szerintem nem tehetnék meg a lekötött pénzzel! Kíváncsi lennék, hogy vajon tényleg nem járt-e nekem árvasági, és, hogy a lekötött pénzemen miért folynak tranzakciók. Nem bízom én ezekben az emberekben.
2017. jan. 24. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen tranzakciókról van szó? Nagyon nem mindegy, hogy mondjuk egy albérleti díjat vagy a rezsit vonják-e a számládról vagy valami másról van szó.
2017. jan. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ügyvéd
2017. jan. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez egy fixen lekötött pénz, amit még nem használtam fel.

Csak is kizárólag lakástámogatási célra fordíthatom. Nincs lakásom, albiban lakom a rezsinek, hasonló járulékoknak, amiket fizetnem kell nincs köze a lekötött pénzhez.

2017. jan. 25. 00:18
 4/8 anonim ***** válasza:
lekötött pénznél a kamatokat ráirják,azt is tranzakcio...ez igy elég omályos..
2017. jan. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a papírokkal oda ahol le van kötve a pézed. Ott mindent elmagyaràznak, mi micsoda. Lekötött pénznél nem étrtem hogy alakulhat ki tartozàs. Eleve azért lekötött, hogy x ideig ne lehessen hozzànyulni, hanem kamatozik valamennyit.
2017. jan. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lekötött pénzből a bank sem tud levenni, tehát pl. a számlavezetési díjat külön, a lekötött betéten felül kell a számlán tartani, különben tartozásod lesz a bank felé.


De felesleges találgatnunk, ott vannak a kezedben a levelek, olvasd el, mit írnak. Ki a feladója? Mit ír, honnan ered a tartozás? A banki papíron mit írnak, mi van a levonások mellé írva mint jogcím?

2017. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy házasok voltak-e a szülők,az árvaellátás jár a gyerekenk. Biztos meghaltak a szüleid? A tranzakciónál azért csak meg van jelöle egy partner, akinek utalnak. Mi van odaírva?
2017. jan. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hova megy az utalás?
2017. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!