Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Mi egy örökbefogadás menete?...

Mi egy örökbefogadás menete? Mennyire hosszú folyamat és mik a feltételek?

Figyelt kérdés
Nincs egy ismerősöm sem ilyen tapasztalattal, szóval bátorkodtam itt feltenni a kérdést. Van valaki itt, akinek örökbefogadott gyermeke van? Remélem nem harapja le senki a fejem, hogy ezt a kérdést feltették-e már, mert elmondamám: kerestem. De csak állat-örökbefogadásról találtam kérdéseket, aminek a menetelét már rég tudom.

2017. febr. 8. 08:10
 1/8 anonim válasza:
100%

Van egy gyönyörű, örökbefogadott kislányunk.

1.titkos örökbefogadás: nem ismered a vér szerinti szülőt.

Menjetek be a területi Gyerekvédelmi Szakszolgálathoz (TEGYESZ)szívesen segítenek. (vidéken megyeszékhelyeken van)

Max. 45 év korkülönbség lehet a gyerek-szülő között.

Maga a folyamat:

Írtok egy kérvényt, beregisztrálnak, el kell végezni egy 3 napos tanfolyamot, van egy beszélgetés a pszichológussal, kijönnek egy környezettanulmányra, kell egy kereseti kimutatás, háziorvostól egy igazolás, hogy nem szenvedsz mentális betegségben.

Meg kell mondanod, hogy hány éves és milyen nemű gyereket szeretnél, erre ezek után kapsz egy alkalmassági határozatot, és utána vársz pár évet, ha csecsemőt szeretnél.

Nyílt örökbefogadás: ebben az esetben megismered a vér szerinti anyát. Alapítványok intézik, (pl.Bölcső, Gólyahír) ha megvan az alkalmassági határozatod, náluk is jelentkezhetsz, egyszerre több helyen is. Utána szintén várakozol. Egyelőre kb. ennyi.

Anyagi vonzata egyébként nincs, csak a 21 órás felkészítő tanfolyamnak van ára. Kb. 18000/fő. Megyei TEgyesz vagy Ágacska alapítvány csinálja.

2017. febr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Áhá! Köszönöm szépen a segítséget! Elég hosszadalmasnak tűnik, de megéri. :)
2017. febr. 8. 08:47
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
nekem egy örökbe fogadott kisfiam van... :) nem olyan hosszadalmas mint látszik... olyan gyorsan követik egymást az események, hogy észre sem veszed elröppen az idő és már ott is állsz a sorban.. :) Hajrá! :)
2017. febr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2017. febr. 8. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És nektek mennyi idős volt a gyereketek? Engem is nagyon érdekelne! Nem igazán merem megpróbálni egyébként, mert egy hosszú párkapcsolatom a végéhez ért, nincsen párom. 32 éves vagyok, 2 házam van, biztos munkám, autóm és a szüleim teljesen "mozgathatóak", apukám nyugdíjas,anyukám dolgozik, szóval lenne segítségem is mindig. De szerintem én így nem kapnék babát, pedig én a roma származásútól sem zárkóznék el. Szerintem pár nélkül esélytelen,ahogy hallom.
2017. febr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
mi a fiamat nyílt örökbe fogadással fogadtuk örökbe így ahogy megszületett az én kezembe adták és mi hoztuk haza 1 hét után a kórházból.. :) ne hidd, hogy egyedülállóként nincs esélyed... pláne ha tényleg elfogadnál roma babát és ha nem ragaszkodsz újszülötthöz.. ugyanis idősebb roma gyerekeknek már nehezen találnak örökbe fogadó szülőket... szóval ha tényleg érdekel, ne riadj vissza a sok mende-mondától.. :) orokbe.hu oldalon nagyon sok hasznos információt találtok minden téren :)
2017. febr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6%
Én nem bíznék az örökbefogadott gyermekben. Ki tudja mit örökölt a szülejitöl? Kik voltak a szülei? Lehet hogy szülö gyilkos lesz belöle.
2017. febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%
ilyen hozzáállással te ne is fogadj örökbe... másrészt hány olyan esetet is hallani, ahol a vér szerinti gyermekből lesz szülőgyilkos... tehát: vér szerinti gyereked se legyen, mert nem tudhatod... :)
2017. febr. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!