Szüljek vagy fogadjunk örökbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok, negyvenes éveink elején járunk, mindketten sajnos elveszítettük a gyermekeinket:((((

Most azon gondolkozunk egy babát bevállalunk de én személy szerint nagyon félek ettől hiszen mi a garancia hogy fel tudjuk nevelni, nem vagyunk fiatalok! Ugyanakkor úgy érezzük még jár ennyi az élettől nekem egy borzalmas veszteség volt a fiam elvesztése, őt is megviselte a saját családjának elvesztése /egy teljes családról beszélünk sajnos, részleteket nem szeretnék írni..../..

Mi szól a szülés és mi az örökbefogadás mellett...? - elég kevés pénzünk van /dolgozó középréteg/, ráadásul még hiteltartozás..párom egészsége viszont megromlott nem biztos hogy ő megéri a nyugdíjas éveket..:(

A cégem visszavenne szülés után, az első után is így volt. Nagyon szeretnék saját gyereket de tudom mivel jár, lehet hogy rám szakadna az egész család eltartása...

Ti vállalnátok..?


2017. febr. 20. 11:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%

Én igazán egyiket sem tartom jó ötletnek. Leírod, hogy a párod nem valószínű, hogy megéri a nyugdíjas éveket.

A teherbeesés nem biztos, hogy azonnal összejön. Lehet, hogy csak évek múlva szülnél.

Örökbefogadásnál nagyobb gyerekre gondoltatok? Mert akkor az annyival jobb, hogy idősebb lesz már, mire ti idősek lesztek. Viszont elég hosszú a várakozási idő, az sem megy azonnal. Bár nagyobb gyerekeknél, lehet, hogy rövidebb az várakozási idő.

Szóval így, hogy talán egyedül maradsz, van hitel, kevés a pénz, én felelőtlen döntésnek gondolom.

Értem, hogy hiányzik a gyerek, család. De legalább ti ketten ott vagytok egymásnak. Már ez is nagy szó.

Gondolkoztatok olyanon, hogy segítenétek önkéntesként olyan intézményeknél, ahol gyerekek vannak? Ez nem kerül pénzbe, nem egy életre szóló felelősség. De biztosan nagyon örülne sok gyerek, ha szeretet kapna.

2017. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!! Igen, én S.O.S. GYermekfalura gondoltam még..de ahhoz a párom is kéne ő annyira nem "elszánt", azért. Úgy érzem..
2017. febr. 20. 11:56
 3/26 anonim ***** válasza:
4%

A szulest nem tartom en sem jo otletnek, foleg ugy hogy a parodrol irod nincs minden rendben es tenyleg eleg kicsi az esely, higy azonnal osszejon.

Nagyobb gyereket nem fogadnek a helyetekben orokbe, tudod elofordulhat, hogy az elozoeket (akikert oszinte reszvetem!) akarnatok latni benne. Mivel nem veletek toltotte az elete elejet, ezert mas lenne a kapcsolat.


Baba orokbefogadasa- meg ez lenne a legjobb, de kisbabara masfel - 2 evet mondanak varakozasi idonek, 2 kolleganom is orokbefogadtak (nem lehetett egyiknek sem sajat) es valoban majdnem 2 evet vartak a babakra. Szoval sok ido....


Oszinten szolva beszelnek a helyedben szakemberekkel, akik pl orokbefogadasnal a kornyezettanulmanyt csinaljak es a leendo szuloket vizsgaljak, mert ok mar hidd el sokat tapasztaltak eteren, fognak tudni segiteni a dontesben, hogy egyaltalan fogadjatok-e, ha igen milyen eselyekkel! Ugyanis (sajnos ilyen vilagot elunk) ezen a teruleten is van protekcio....

Sok sikert!

2017. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
54%

Őszinte részvétem!


Olyan sokan vágynak szeretetre, épp most olvastam a családi kategóriában, hogy egy 17 éves lány kétségbeesésében már anyát keres.

Én ebben a korban már nem szülnék, de mindenképpen keresnék olyan lehetőséget, ahol tudnék segíteni a szeretet hiányosoknak, akár önkéntes munkában. De nem vagyok a helyedben, csak ötletelek.

2017. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat..! Igen, ötletelést is várok:)

Vagány vagyok de nem akarom elrontani egy kis élet egész életét egy rossz döntéssel,..esetleg. Annyian mondják hogy "bezzeg a háború alatt is születtek gyerekek"..hát nem tudom. Sokfelől hallottam hogy "erre a világra nem szabad szülni" - ezt is osztom..nem tudom mi lenne a helyes de az idő szorít, 41 éves vagyok:) Van nekem is itten ismerős kislány aki anya nélkül nő fel gyakorlatilag..

2017. febr. 20. 12:42
 6/26 A kérdező kommentje:

Amúgy én is hajlok arra hogy NE..

/de idős koromra maradjak egyedül?? a párom szerint az nem jó ha csak azért akarom, ami nyilván nem igaz.., ő is agyal ezen rendesen:)!../...

2017. febr. 20. 12:44
 7/26 anonim ***** válasza:
53%
Egy 41 éves nő még szülhet. Csak az átlag magyar mentalitáson kéne változtatni : nem 60 évig él egy ember.
2017. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nem, 65-ig egy férfi, átlagosan. :D
2017. febr. 20. 13:05
 9/26 anonim ***** válasza:
28%
Hat a mai 30-40-es korosztaly de, addig fog csak. Sajnos a stressz, rossz levego, mukajak, tunyultsag, allergiak stb, mi mar nem eljuk meg a 80-at. Vagy ha igen, akkoris mar 60 evesen annyinak erezzuk majd magunkat.
2017. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%

Ez nagyon egyéni, hogy ki meddig él, milyen egészségi állapotban van.

Én messze nem érzem magam annyinak, amennyi vagyok, és nem is nézek ki annyinak. De ettől még velem is bármikor történhet valami.

Ha nálatok már most vannak egészségi gondok, akkor nagyon megfontolandó.

Azért valóban nem szabad gyereket vállalni, hogy majd ne maradj egyedül. A gyereked nem a te gondozód, őrződ lesz, hanem egy önálló felnőtt, saját élettel.

És miért lennél egyedül? Gondolom, vannak rokonok, ismerősök, barátok.

2017. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!