Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Összetett kérdés következik a...

Összetett kérdés következik a melegházasságról, örökbe fogadásról. Összefoglalva: mik az ellenérvek?

Figyelt kérdés

Először is a legtöbb tanulmány azt igazolja, hogy semmilyen káros hatással nincs a gyerekre, ha egyneműek nevelik.


Rengeteg alkalmatlan szülő van, rossz körülmények között élnek gyerekek, sokat bántalmaznak, elhagynak, árván nőnek fel. Miért rosszabb, ha egy szerető családban neveli a gyerket két egynemű szülő? Láttam már melegeket közelről, és tapasztalatom szerint semmivel sem kellemetlenebb a természetük mint a heteróknak, sokszor még szimpatikusabbak is, kevésbé agresszívak mint sok hetero. Tehát ha egy gyerek árvaházba kerül, miért lenne neki még rosszabb, ha melegek örökbe fogadnák?


Egy leszbikus simán teherbe eshet (mondjuk mesterségesen), és felnevelhetné a gyerekét a párjával, de akkor miért nem fogadhat örökbe?


Ha előző kapcsolatból születik gyerek, az is maradhatna az apjával és az ő új társával, aki lehet férffi.


Tehát alapvetően nevelhetnek gyereket egyneműek, csak örökbe nem fogadhatnak. Miért?



2017. márc. 2. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadás alapból egy nagyon macerás dolog. Mindent átvilágítanak, hogy a kicsi a legjobb helyre kerüljön. Az, hogy a melegeknek még nehézkesebben megy az amúgy is sokszűrőn átmenő örökbefogadás, az azért van, mert a megítélése még nagyon gyerekcipőben jár, itthon főleg.

Pl. Magyarországon nem lehet béranyát fogadni még egy hetero párnak sem, míg külföldön lehet. Így lett gyereke pl. Ricky Martinnak.

2017. márc. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogadhatnak örökbe... csak nem együtt... nem lesz mind a kettőjük neve benne az anyakönyvben,(hogy is lenne? ki az apa és ki az anya? :) ) a határozatban, az örökbe fogadási papírokban... egyedülállóként simán örökbe fogadhatnak, utána a kutya nem nézi kivel él együtt... bár elméletileg van most után követés, de ez a gyakorlatban nem működik még... legalábbis a mi megyénkben nem... örökbe fogadó szülő vagyok..
2017. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam eredetileg, hogy fogadhatnak örökbe, csak a melegházasság-ellenesek összezavartak. De így meg különösen nem értem, mi baj a melegházassággal.
2017. márc. 2. 22:16
 4/10 anonim ***** válasza:
hát ezt én sem értem... :) mindenkinek szíve-joga kivel akar együtt élni, kivel akar osztozni stb... nem szabadna, hogy az ember szabad akaratát így korlátozzák "törvényekkel" - de sajnos a törvényeket nem én hozom :D
2017. márc. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem is az a baj, hogy a törvények korlátozzák, hanem hogy ennyi homofób van. A törvényen lehet változtatni, de amíg ilyen a hangulat, egy kormány se mer.
2017. márc. 2. 23:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a homofóbia valahol sajnos nevelés kérdése szerintem... vagy olyan társaságba kerül az gyerek, ahol homofóbok vannak ezt hangoztatják is és egy serdülő pl nem akar ellenük menni, mert nehogy kirekesszék a bandából, ezért ő is ezt hangoztatja a végén már be is meséli magának hogy tényleg ez mennyire undorító és nem normális dolog... lehet sokan ha valóban magukba néznének rájönnének, hogy igazából nem is érdekli, nem is zavarja őket, csak a külső "hatások" miatt gondolják így...
2017. márc. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Örökbe fogadhatnak, hivatalosan nem zárhatják ki őket (bár néha előfordul) viszont a gyerek csak az egyik fél nevére kerül. Ha Karcsi és Béla úgydönt, hogy akarnak egy gyereket akkor jelentkezik valamelyik és némi sorban állás után kapnak úgy mint más. Az örökbefogadás alatt az is nyilvánvaló, hogy ők egy pár.

Viszont a logikátlan rész a házasság megtagadása és a velejáró plusz jogi procedúra az öröklés, és a gyerek ügyeinek intézése szempontjából. Az egy egyszerű házassággal megoldható lenne.

A Magyarországon elfogadott hivatalos házasság egy jogi közösség, ezt számukra is elérhetővé tenném. Megkönnyítené az életüket. Vallásos nem vagyok, de úgy gondolom arról meg döntsön az egyház, hogy engedi e az adott valláshoz tartozó ceremónia keretein belül történő házasságot.


Az állami házasságkötés jogát viszont minden további nélkül megadnám nekik. Nem befolyásolnak vele senkit.

2017. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ugyanez a Momentum álláspontja, mellesleg. És teljesen logikus.
2017. márc. 4. 04:39
 9/10 anonim válasza:
0%

A meleg pároknak a házasságkötés intézménye megadott, annak minden jogával és kötelességével együtt. Úgy hívják, hogy regisztrált élettársi kapcsolat. Ez volt a kompromisszum még anno annak idején a Módszerváltáskor, hogy a kecske is jóllakjon (legyen melegházasság), és a káposzta is megmaradjon (a "házasság" kifejezés a Dicsőséges Fülkeforradalom Alkotmánya szerint csak férfi és nő között értelmezhető.)


A melegek pedig köztudottan káros hatással vannak egy gyerekre, hiszen, ha két férfi nevel fel egy kislányt, annak a kislánynak hogy lesz nőképe? Ki fogja neki elmondani, hogy hogyan tisztelje a testét, és hogyan bánjon vele? Ki fogja neki megmutatni, hogy mi a nő kötelessége a háztartás, és a társadalom felé?


Ugyanez, ha két nő nevel fel egy kisfiút. Az apakép nélküli fiúk felnőve köztudottan legalább melegek lesznek. Hogy lesz abból hetero férfi?

2017. márc. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
80%

És az egyedülálló szülők? Vagy özvegy? Ott sincs apamodell vagy anyamodell.


Azon kívül normális családban van egy lánytestvér, nagymama, barátnő, nem hivatalos keresztanyu, aki ott van a gyerekekkel.

2017. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!