Akinek nem kell a gyerek, miért utasítja el az örökbeadást?

Figyelt kérdés

Bunkó, flegma válaszokat nem kérek. Tényleg szeretném megtudni, megérteni, miért nem opció. Többen mondták már nekem, egy személy nemrég, hogy inkább elvetetné, vagy megtartaná, de örökbe sosem adná.

Nálam egyik sem fordulhat elő, ezért nincs fogalmam sem a dologról, de talán közületek valaki volt már ilyen helyzetben, vagy tud ilyesmiről.



2017. márc. 10. 17:25
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
14%
Mert csak magukkal foglalkoznak és nekik ez a könnyebb út.
2017. márc. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
18%
Mert önző és gyáva.
2017. márc. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
55%

Mi kozod van hozza?

Miert szenvedne 9honapig a terehesseggel,azert hogy utana mas nevelje fel,es egy eleten at gyotorje a gondolat? Pont azert mennek abortuszra azok,mert nem akarnak terhesek lenni/maradni.es 9honspig kihordani a nagy semmire,es mert nem akarnak gyereket. Ennyi.

Nekem is volt abortuszom.

Anyam is ilyen szekta manias,"magzatvedo",ezert el sem mondtam neki hogy valamikor terhes voltam,de abortuszra mentem.

2017. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
86%
Abortusz ellenes vagyok, de meg tudom érteni, elég csak lenéznem.. :/ Teljesen megváltozott a testem, plussz a terhesség sem 5 nap... Hosszú hónapok, esetleg rosszullétek, vizsgálatok, az ember valószínű kiesik a munkából, na meg ott a szülés.. ha valaki nem akar gyereket megértem ha inkább ezeket kihagyja és inkább gyorsan megelőzi ezt. Na meg ott a tudat hogy van a világban -akárhogyanis- egy gyereked...
2017. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
89%

Én nem voltam és nagyon vigyázok hogy ne is legyek soha ilyen helyzetben, de nálam azért nem jöhetne szóba mert én biztosan nem akarnám végigcsinálni a 9 hónap terhességet és a szülést gyakorlatilag eredmény nélkül.

Valószínű másnál az is lehet benne, hogy nem akar magyarázkodni az ismerősöknek, rokonoknak hogy hova tűnt a gyerek nehogy elítéljék emiatt.

2017. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
86%

Van egy gyerekem es most varom a masodikat.

Megsem valasztanam, hogy 9 honapig bennem nojon egy magzat, akit odaadok masnak.

2017. márc. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
3-as, nem olvastad a kérdés elejét? Ilyen válaszokat tarts meg magadnak, és ne pontozgass le másokat!
2017. márc. 10. 17:50
 8/48 anonim ***** válasza:
72%

Én is inkább elvetetem vagy megszülöm. Ez az adott helyzetben lévő ember problémája, akinek saját maga kell, hogy megoldja. Az hogy xy-nak pl 5 éve nem sikerül teherbe esni, az mit érdekel engem? Semmi közöm hozzá. Még ha családtagról van szó akkor sincs közöm hozzá.


Másrészt ott van az is, hogy 9 hónapig csak fejlődik és megszüli, meg végig szenvedi a terhességet elbújni nem tud senki elől, aztán meg hirtelen nincs gyerek és kérdezősködnek, hogy hol a gyerek. Vagy 20 év múlva felkeres és elkezd kérdezősködni.


Én nem rég voltam abortuszon és pl a védőnő Jehova tanús dumájától voltam kiakadva. Úgy osztotta az észt, mintha neki több lett volna. Világosan el lett magyarázva, hogy miért nem és mint aki nem vette az adást ugyan úgy folytatta.


Egy vadidegennek mi köze ahhoz, hogy miért döntök úgy ahogy? Van saját családom akik jobban tudják, hogy milyen a helyzetem egy vadidegen meg csak nyomatja a süket dumáját.


Egyébként meg bátor dolog olyat kijelenteni, hogy nálad egyik sem fordulhat elő. Bármikor bármi megtörténhet. Lehet jövőhónapban terhes leszel vagy kirúgnak azt máris megszívtad. Ha csak a munkád veszted el már akkor is szívsz.

2017. márc. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
87%

Egy terhesség nem csak arról szól, mint a filmekben, hogy ülsz és simogatod a hasadat, meg ülsz egy rózsaszín felhőn a fellegekben. Aki nem tudja vállalni a gyereket (akármilyen okból), annak meg pláne nem.

Eszembe nem jutna kockáztatni pl. tartós egészségromlást, ha nincs kilátás arra, hogy az "örömét" valamikor is élvezzem.

2017. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
82%
Sok oka lehet. Van, aki nem tudna azzal a tudattal élni, hogy van valahol egy gyereke, akit mások nevelnek. Van, akinél a terhesség korai szakaszában kiderül, hogy valamilyen, akár az élettel össze nem egyeztethető rendellenessége van a magzatnak. És van, aki egyszerűen nem szeretne gyereket és nem akarja végigcsinálni a terhességet. Azt gondolom, bármilyen okból is dönt egy nő vagy egy pár az abortusz mellett, másoknak nincs joga azt felülbírálni, még akkor sem, ha ő maga másként tenne. Vagyis nem kell neked feltétlenül "megértened", hogy más miért megy abortuszra, pláne ha eleve ilyen elutasítóan vélekedsz a témáról. Elég, ha simán elfogadod a döntését.
2017. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!