Ha tegyük fel apám meghalna akkor kiázórag anyámhoz kerülnék vagy kerülhetnék megegyezés alapján ismerőshöz?

Figyelt kérdés

Vannak félelmeim, és nem alaptalanok...

Ha bekövetkezne a legrosszabb akkor nem akarnék se az anyámnak nevezett nőszemélyhez kerülni se nagyanyámhoz. Ha xy ismerőst megkérdezem/megkérdezzük és igent mond akkor erről lehet valami papírt vagy én eldönthetem kihez akarok kerülni vagy írásba kell foglalni, vagy ilyen lehet egyáltalán, persze csak ha az anya belemegy?



2017. márc. 13. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idös vagy?
2017. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Feltételezhetöen még nem vagy nagykorú, mert 18 éves korodtól kezdve ott laksz, hol akarsz.


Ha jól értem a kérdésedet, jelentelg apádnál vagy elhelyezve (van róla bírósági határozat?).


Az ö esetleges halála után alapesetben a másik szülöhöz (azaz anyádhoz) kerülsz automatikusan, kivéve, ha töle megvonták a felügyeleti jogot.


Máshoz csak nagyon indokolt esetben kerülhetsz, de nem megegyezés, hanem bírói határozat alapján

2017. márc. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1) 15 éves lány


#2) Papíron nála vagyok mert már vagy 10 éve mindenhova ezt írjuk de közös megegyezés (vagy mi a szösz volt közöttük) alapján vagyok apámnál, szóval nem hiszem, hogy van erről határozat. Nem vonták meg tőle de az a nő nem anyának való, csak ketten vagyunk apámmal, ő az egyetlen aki nem zokniként kezelt, anyámat szerintem vagy 5 éve nem láttam de nem is hiányzik.

2017. márc. 13. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:

És miböl gondolod, hogy ilxen helyzet elöállhat? Mert normál esetben nem túl valószínü, és ezért nem érdemes ezen törni a fejed.


De a gyámhatóságok érdeklödhetsz, hogy mi van akkor, ha anyáddal már évek óta nincs kapcsolatod.

2017. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért aggódok mert apám szívbeteg, cukorbeteg, 49 éves férfi létére több mint fél zacskó gyógyszere van egy hónapra és a cukorszintje a 4-5 helyett több mint 20.
2017. márc. 13. 20:33
 6/7 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom ennyi idősen már nem kényszerítenek, hogy anyukáddal élj apukád esetleges halála után, de tényleg a legjobb lenne egy gyámügyessel beszélned a félelmeidről, ha van valaki aki elvállalná a "nevelésed-eltartásod" ilyen esetben azt lepapírozni a gyámügyön és akkor "nyugodtan" alhatnál...
2017. márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha már elmúltál 12 éves, bár autómatikusan apádhoz kerülnél, írásban, indokokkal kérvényezheted a gyámhivatalnál, hogy más rokonnál helyezzenek el. (Nem tudom, hogy ez érvényes-e az ismerősökre)
2017. márc. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!