23-25 éves, egyedülalló, heteroszexuális férfi örökbefogadhat gyereket/gyerekeket?

Figyelt kérdés
Ugyan 20 éves vagyok, és egyetemista, kb 3 év múlva végzek, de már nagyon szeretnék családot. Viszont nincs barátnőm, a komoly kapcsolatban gondolkodó lányok a környezetemben mind foglaltak, kalandot pedig nem keresek. Tudom, sokan rávágnák a kérdésemre a választ, hogy a 3 év alatt tuti találok valakit magam mellé, de ha nem, mérnökként, biztos állással és jó fizetéssel örökbefogadhatnék egy 2-3 éves kisfiút? Tudom, hogy mekkora felelősséggel jár egy gyerek, és lenne aki segítene az indulásban, csak érdekel, hogy egy egyedülálló, anyagilag rendben álló férfi is örökbefogadhat e Magyarországon gyereket? Ha igen, mennyi időbe telik, mire az apukája lehetek papíron és a valóságban is? Ha azt szeretném, hogy hasonlítson rám (adok meg paramétereket), azt figyelembe veszik, vagy nem kívánság? (Azt szeretném, ha nem látszódna, hogy nem a vérszerinti gyerekem). A hasznos válaszokat előre köszönöm :)
2017. márc. 22. 11:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A jogi szabályozás szerint egyedülálló is fogadhat örökbe gyereket, de ugyanúgy végig kell menni a szükséges procedúrán, mint a pároknak. (Felkészítő tanfolyam, alkalmassági vizsgálat, környezettanulmány, stb.)

Utána várólistára kerülsz, évekbe telik, mire sorra kerülsz.

A gyerek külsejére vonatkozó igényt ilyen formában nem tudják figyelembe venni. Olyan kikötésed lehet, hogy mindenképpen fehér (nem roma) gyermeket szeretnél. Amikor sorra kerülsz, akkor bemutatnak az örökbefogadható gyermeknek és akkor dönthetsz, hogy őt szeretnéd-e örökbe fogadni, vagy sem. Lehet nemet is mondani természetesen.

Ha nagyon válogatsz, akkor viszont jelentősen hosszabbodik a várakozási idő. Fehér bőrű, egészséges csecsemőkre és kisgyermekekre ugyanis több százan várnak.

2017. márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag van lehetoseged, de egeszen biztos, hogy a lista vege fele kerulsz. Paroknak is 2 ev a kb varakozasi ido (2 ismeros hazaspar is fogadott orokbe), egyedulallo 23 ev koruli sracnak aki meg a kulsejet is ki akarja valasztani, huh, addigra siman lehet 3 sajatod is :)
2017. márc. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Elvi lehetőég meg van, de szerintem hosszadalmas a procedúra. Ami hosszítja az eljárást az az, hogy egyedülálló vagy, szerintem az is, hogy férfi vagy (talán egyedülálló nőt előrébb raknak a sorban, de ezt persze nem tudom) és, hogy csak egészséges és rád hasonlító gyereket szeretnél. Az nem sokat gyorsít a dolgon, hogy 2-3 évest, mert bár csecsemőt szeretnének a legtöbben, de még 3-4 éves korig is sokan bevállalják. Ismerőséknek 3 évet kellett várniuk és azt hiszem csak a korosztályban (csecsemőt szerettek volna) volt kívánságuk. Tehát szerintem innen indulsz időben, de könnyen lehet akár a duplája, vagy még több a várakozás.
2017. márc. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanigy vagyok mint te, kerdezo! Csak lanyban!😆
2017. márc. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nagyságrendekkel jobb esélyekkel indulsz a pártalálásban, mint az örökbefogadásban. 3 év múlva végzel, akkor indíthatnád el az örökbefogadást, addigra lesznek stabilak az életkörülményeid. Onnantól még minimum 2-3 évet kell arra várnod, hogy kivárd a sorod. Ennyi idő alatt simán találnál párt is. Ha meg nem: utána még inkább nehezítetté válik számodra a pártalálás, hiszen már az is szempont lesz, hogy olyan nőt találj, aki a gyerekkel együtt fogad el.

Amúgy meg mi van akkor, ha nem 23-25 évesen találod meg a társad, hanem csak mondjuk 30 évesen? Simán alapíthatsz még akkor is családot, manapság nagyon sokan vannak így ezzel, pláne a diplomások körében. Ráadásul addigra a korodbeli nők is vágynak már családalapításra (20 évesen még nagyon kevesen, de mondjuk már 25 körül elkezd ketyegni a nők többségének a biológiai órája).

2017. márc. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a gond, hogy én fiatal apuka szeretnék lenni. Tudom, a negyven éves sem öreg, vén ember, de nem akarok ötven éves lenni a legidősebb gyerekem 18. szülinapján. Egyébként, barna hajú/szemű magyar férfi(ú) vagyok, nem vagyok ronda, és egészséges vagyok, a testalkatommal sincs probléma, csak épp nincsen semmi kilátásom kapcsolatra jelenleg, ezért is érdekel, hogy mennyi ideig tart az örökbefogadás. Viszont, nem értem, rengeteg árva gyerek van, hogy hogy 2 évet kell várnia bárkinek is az örökbefogadással, ha nem csecsemőt szeretnének kifejezetten? Az, hogy hasonlít rám, abban a legfontosabb az, hogy már bocsánat, de ne legyen roma vagy más, ránézésre nem magyar embertípus. Mert ha afrikait fogadok örökbe, őt is szerethetem ugyan úgy, mint sajátomat, de senki se fogja azt hinni, hogy a sajátom és örökké csak azt hallanám, hogy a gyerekemet bántalmazzák egyesek, mert örökbefogadott (sajnos ilyen világban élünk).
2017. márc. 22. 13:49
 7/16 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kisgyerek nem adható örökbe, mert a szülők nem mondanak le róluk. Valójában csecsemőre még nagyobb is az esély, hiszen náluk már a terhesség során lemond a szülőanya, úgy kerülnek az örökbefogadókhoz.

Olyan gyerek nagyon kevés van, aki 2-3 évesen válik örökbeadhatóvá, mert ha csak évente egy képeslapot is küld a szülő, az már kapcsolattartásnak számít és nem adhatják örökbe. A többségük egyébként családban, nevelőszülőknél nevelkedik és ha örökbeadhatóvá válik, akkor sokszor eleve a nevelőszülőnek ajánlják fel az örökbefogadást első körben. (Nem mindenhol van így, de sok helyen igen.)

Arra pedig a gyereket fel kell tudni készíteni, hogy tudatosuljon benne, hogy őt örökbefogadták, és hogy tudja kezelni az ezzel kapcsolatos nehézségeket. Ezt a felkészítő tanfolyamon is tanítják.

2017. márc. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az orokbefogadasra varo par sokkal tobb, mint a megszult majd otthagyott magyar (feher) csecsemo, ugyanis inkabb abortuszra mennek mint megszulik es otthagyjak.

Es egy kapcsolatban szuletett gyerekkel lehet hamarabb lenne gyereked, mintha egyedulallo 23 eves fiukent beallsz a sorba.

2017. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
25 ev a korhatar.Az mindegy hogy parban vagy egyedul fogsz neki.Elobb is elkezdheted a folyamatot .de a korhatart megvarjak mielott a listara kerulsz.Sok ev varakozasra kell szamitani es nagyobbacska roma gyerekre van eselyed.
2017. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz reálisan. Olyan párok várnak örökbefogadásra, akik már évtizedek óta együtt vannak, túl számos sikertelen próbálkozáson, lombikon, vetélésen, és a problémák ellenére még mindig együtt vannak, közösen szeretnének gyermeket.

Ehhez képest te mit fogsz tudni felmutatni? Neked minden esélyed megvan arra, hogy legyen saját gyermeked, szemben azokkal, akiknek már végigpróbáltak egy sor lehetőséget és bebizonyosodott, hogy nincs másképp esélyük.

Emellett számos olyan vonatkozást vélek felfedezni a gondolkodásmódodban, ami miatt valószínűleg a pszichológiai alkalmassági vizsgálaton megbuknál.

2017. márc. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!