Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha tudom, hogy melyik kórházba...

Ha tudom, hogy melyik kórházban születtem 25 évvel ezelőtt, és visszamegyek oda, akkor meg tudják ott mondani, hogy vérszerinti gyerek vagyok-e?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 13. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem. Nem is lenne joguk.

Az onkornanyzathoz kell menned.

2017. ápr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a gyámügyhöz menj be ott tudnak neked válaszolni... miért gondolod hogy örökbe fogadtak? szüleidet nem mered (tudod) megkérdezni?
2017. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A területileg illetékes gyámügyhöz kell bemenned, asszerint, ahol születtél. Úgy tudom nem mondják meg egyből, van valami ügyintézési idő.

Gondolom a szüleiddel már próbálkoztál, csak nem jutottál egyről a kettőre.

2017. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól írják fölöttem, a gyámügyre kell időpontot kérned. Nemrég (március 29-én) voltam benn ilyen miatt a gyámügyön Pécsett (ugyanezt a kérdést tettem fel), de még nem kaptam választ... nem "teljes származáskutatást" kértem, csak egy igen/nem választ és az anyakönyvi kivonatom is bevittem, amin egy iktatószám van, hogy könnyű legyen előkeresni. Próbáltam hívni is őket, de nem igazán jártam sikerrel. Szóval nagyon ne izguld túl, ott nem fognak azonnal válaszolni, felteszik a kérdést, hogy miért érdekel, mi alapján gondolod, hogy így van, elmondják a jogszabályt, ami alapján ennek utánanézhetnek, elmondják, hogy egyben kerestethetik is a szüleidet is, ha a válasz igen (ebben az esetben szinte biztosan NAGYON sokat fogsz várni az eredményre), írnak egy jegyzőkönyvet, azt átolvasod, aláírod és majd értesítenek. Sok szerencsét és kitartást a következő időszakban, tudom, hogy milyen nehéz egy ilyen eredményre várni és milyen a furdaló kétség, amit szeretnél egy biztos válasszal lezárni.
2017. ápr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: miből gondolod egyébként, hogy örökbefogadtak? Az örökbe.hu-n van erről egy nekem nagyon tetsző cikk

[link]

Más: ha másik megyében születtél, mint ahol most élsz, lehet, hogy a születésed helyéhez tartozó gyámügyet kell majd megkeresned.

2017. ápr. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bp 8.kerben születtem, de anyám meg apámr mindig máshol laktak, ahol jelenleg élek.


Nem hiszem hogy 1 napot felutaztak csak azért, hogy megszülethessek.

2017. ápr. 15. 15:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg a bp-i 8. kerülethez tartozó gyámügyre kell időpontot kérned (ez telefonon menni szokott a kormányhivatalban szokott lenni gyámügyi osztály) és ott kell kérned, hogy nézzenek utána. Kérheted, hogy a jegyzőkönyvbe írják bele a telefonszámodat és értesítsenek azon, ha rugalmasak, akkor menni fog, így többet nem kell felutaznod. Drukkolok, hogy minél előbb a végére tudj járni a dolognak.
2017. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És nem lehet,hogy a választott orvos miatt születtél ott? Mikor én szültem BP 7. kerületében,a szobatársam Sopronból jött fel,mert egy bizonyos dokinál akart szülni.
2017. júl. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!