Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Meddig várnál középkorúként 3...

Meddig várnál középkorúként 3 éves mellett új szerelemre örökbefogadás előtt?

Figyelt kérdés

Én úgy nevelkedtem, hogy van anya, apa, testvérek, ez a norma és nem a csonka család, amibe az én gyerekem viszont bele van kényszerítve...

Igaz a szüleim marták egymást(ezt is hittem, hogy norma, hogy tűzön vizen együtt vannak, akik egymást szeretik, de felnőve kiderült mégsem, a gyerek apja aljasul ráadásul de lelépett)


Beszéltem a tegyesszel, igazábol csak az anyagi helyzetre élezték ki, hogy ez a legfontosabb és akadálya nincs.


Ahhoz, hogy több gyermekkel is menjen egyedül, most erre gyúrok. Nem vagyok fejreesett, úgy tűnik, apránként ugyan, de megy is, de akkor fogom magam késznek érezni, ha lazán élhetünk nagyobb kéróban is. Nagyon rámentem a bevételek növelésére, tartalékképzésre.


Kb 2 éven belül, 2019- ben minden meglesz, addig a kötelező tanfolyam is az örökbefogadáshoz és a kötelező várakozási idő is futna. Nem babát szeretnék, a nagyobbakra nem kell annyit várni azt mondták.


Viszont első lenne normális családi háttérnek esélyt adni. De nem hozza az élet, de amugy én sem vagyok az a "pasizós" fajta. Szinte minden időm/motiváltságom a munka/gyermek teszi ki.


De úgy gondolom nem vagyok rossz anya, így is tudok egy intézetnél többet nyújtani egy gyermeknek.


2017. ápr. 16. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Orokbe.hu-n vagy orokbefogadas.hu-n olvastam 2 napja, hogy hazasparnak 2.5-3 ev mar a varakozasi ido, egyedulallonak akar 4-5 ev is lehet. Iszonyu sok hazaspar allsorba, oket veszik elore. Jobban nezik, mint az anyagiakat.
2017. ápr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És ezmellett hány millio gyerek intézetben sínylődik.


Nevelőszülőkből meg akkora a hiány hogy lépten nyomon hirdetnek, felhívasokat tesznek közzé. Borzaszto a rendszer.

Én nem bírnám hogy egyszercsak elvegyék a kicsit, mert pl most szabadult az apja..azt nem vállalnám én sem.

2017. ápr. 16. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, borzaszto :(
2017. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok a sorban álló, így nagy eséllyel nem az intézettől mentesz meg egy gyereket, hanem éppen Veled tesznek jót, hogy gyereket adnak Neked, ettől függetlenül nagyon megértem, amit írsz.

Én erre azt mondom, hogy hajrá, ugorj bele. Nem kell semmivel sietned, de nem tudhatod, hogy később mi hogyan alakul, hogyan szigorítják a feltételeket, mennyivel nő a sorbanállók száma, ... szüneteltetni tudod a dolgot tudtommal, szóval ha "túl hamar" kapnál egy gyereket (szerintem nem fogsz 2 éven belül sorra jutni), jelezheted, hogy most éppen nem aktuális, vagy fél évvel később már jó lenne. A 2 gyerek között életkorban 1,5 évet szoktak tartani, a 2. annyival legalább fiatalabb kell, hogy legyen, szóval leghamarabb 1,5 év múlva, amikor sorra kerülhetnél, egy akkor 3 éves gyereket kaphatnál. Ha idősebbet gondoltál, arra még többet kell várnod a meglévő gyereked miatt.

Ha közben változik a családi állapotod és a párod támogat az örökbefogadásban, akkor érdemes hamar összeházasodni és gyorsan neki is végigcsinálni mindent, egészen más úgy várakozni, egészen más esélyeitek lennének.

Az élet elég kiszámíthatatlan, sosem tudhatod, hogy mit hoz, ha azt gondolod, hogy szeretnél még egy gyereket, vágj bele.

2017. ápr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!