Szerintetek a gyámhivatal megszűntetheti a nevelésbe vételemet 6 év után? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok. 17 éves fiú vagyok és 11 éves korom óta élek lakásotthonban. Tehát állami gondozott vagyok. Ma volt az utolsó ,,állomás" a hazagondozásom előtt. Ma voltam a gyermekotthon vezetőjével Budapesten a központban, a szakértői bizottság előtt. Ugyan az volt, amikor bekerültem a rendszerbe, csak ez ma, 6 évvel később.


Először egy idős doktor úr vizsgált meg (súly, magasság, vérnyomás, izületek, szívritmus, nemi szerv fejlődése stb...). Ezután egy fiatal pszichológus hölgy beszélgetett velem. Mindenki ugyan azt kérdezte, a kérdéseket a végén leírom! A pszichológus mutogatott képeket is, hogy melyikről mi jut az eszembe. Meg volt egy teszt, hogy döntsem el: kicsit, közepesen vagy nagyon jellemző e rám az alábbi állítás.


Ezt követően egy középkorú színtén nő, családgondozó beszélgetett velem. Kérdések a végén...


És végül egy szintén középkorú pszichiáter hölgy beszélgetett velem. Ő volt mindközül a leges legkedvesebb. Nagyon jól esett, amikor megtudta, hogy 6. éve vagyok itt és megkérdezte, hogy ,,Te Jó ég! Hogy bírtad ki eddig? Csodállak te fiú!". Nagyon jól esett. A kérdései neki is ugyan azok voltak.


Íme a kérdések:

-Tudod e, mért vagyunk most itt?

-Mik történtek veled a hat év alatt?

-Mi fog változni, ha hazagondozunk végleg?

-Milyen a kapcsolatod, anyukáddal, apukáddal, az öcséddel és a nagyszüleiddel?

-Vannak e barátaid?

-Van e párkapcsolatod?

-Milyen a hangulatod és a légkör körülötted az utóbbi időben?

...stb... nagyjából ezeket kérdezték.


A lakásotthon vezetője, a gyámom és a gyámügy is támogatja a nevelésbe vételem megszűntetését és a hazagondozásomat Édesanyámhoz.

Már csak a Szakértői Bizottságnak kell, akiknél ma voltam. És még a gyermekjóléti szolgálatnak, akik szinte biztos, hogy nem fogják javasolni, mert azokat ismerve mindig belekötnek valamibe és folyton akadékoskodnak. De ezt már megszoktuk tőle. De így is 3 2/1 ellen.


Szerintetek van esélyem, hogy hazakerülök végre a szerető családomhoz és végre rendbehozhatom az életemet?


Szeretnék végre boldog lenni és kiegensúlyozott életet élni. Elég volt a rengeteg bántásból, beszólásból, sírásból és keserűségből, amiket az elmúlt 6 évben át kellett élnem. Szeretnék az Édesanyám és a 79 éves Nagyim mellett lenni, akiket a világon a legjobban szeretek...


A válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm! :))



2017. ápr. 27. 18:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
az a kérdés, hogy miért kerültél el tőlük, s hogy azok az okok megszűntek-e
2017. ápr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem vitatja,hogy szereted a családod, és feltételezhetően ők is viszont,de az első válaszolónak igaza van.

Kérdés, miért emeltek ki, és megszűntek-e ezen okok.

2017. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%

Persze, hogy van esélyed!


Ugye megkérdezték, hogy szeretnél-e hazamenni? Vagy ha nem is kérdezték, ugye mondtad nekik, hogy te mit szeretnél?

Mert biztos, hogy törődnek vele, hogy te mit szeretnél, hiszen rólad van szó.


Drukkolok neked.

2017. ápr. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszi a jókívánságot. Persze, kérdezték is, hogy akarom e de nyilván én is nem győztem mondani, hogy ez a vágyam. Egyébként ma találkoztam a gyermekjogi képviselővel és ,,megsúgta" nekem, hogy ,,csiripelték a madarak", hogy mehetek haza. Ha neki ezt mondták, akkor az már nagyon jót jelent. Nem élem bele magam, nehogy koppanjak a végén... De reménykedem. Most várni kell 1-2 hetet, mire megküldik a javaslatot azok, akiknél ugye tegnap voltam, a bizottság. Elküldik a javaslatot a gyámügyi osztálynak és az ügyintézőnk, aki egy tüneményes hölgy és imád engem, megírja a határozatot, hogy XY nevelésbe vételét ezzel és ezzel a nappal megszűntetem. Szóval ennyi van még hátra...
2017. ápr. 28. 14:55
 5/26 anonim ***** válasza:
87%

a kérdésemre csak nem válaszoltál... hiába mondja ez mag az, ha a gyejós véleménye szerint még mindig fennáll a körülmény, ami miatt elvittek, akkor kalap-kabát.

Nem véletlenül kérdeztem, hogy mi volt az ok.


Egy gyejós

2017. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
19%

na gyerekek. itt egy példaértékű család, akiktől csak úgy a csúnya gonosz gyejó elvette a gyereket.

Ti ezt elhiszitek???


Sajnálom de ha nem bánja, akkor nem kell a tanácsa. A gyejós egy külön állatfaj. Elveszik a gyerekeket a szerető szülőktől. Okkal s ok nélkül. Családok életét teszik tönkre és mindenki gyűlöli őket. Én a váci gyermekjóléti szolgálattól csak rosszat kaptam. De most a hazakerülésemkor mindenki támogatja a hazakerülésemet csak ők nem. A lakásotthon is, a gyámom is, a gyámügy is csak a gyejó nem. Még szerencse, hogy a gyejó véleménye ebben a helyzetben nagyjából annit ér, mint egy egéré. De mért élvezik azt, hogy emberi életeket tesznek tönkre? Megéri ezt csinálni havi 150.000 forintért? Jó érzés a tudat, hogy valaki 6 évig szenved egy gyermekotthonban, távol a családjától, a baátaitól és mindattól, amit szeretett? Azt megértem, hogy a retkes cigánygyerekeket elveszik de engem?! Anyukám és apukám is dolgoznak. Én magam musicalénekléssel foglalkozom emelett szinkronizálok. Mindezt úgy, hogy itt lakom az otthonban. De szerencsére ennek vége lesz hamarosan. A nagyszüleim imádnak engem. Boldogok voltunk és csak azért, mert a szüleim elváltak és nem élnek együtt elvettek anyutól. Ez a hat év egész életemen át jelen lesz. Sose fogom túl tenni magam rajta, mert lehetetlen.

Sajnos ez van.

Minden jót Önnek...


és édes kisfiam, mielőtt leállatozol, mikor SEGÍTENI akartam neked, gondolkodjál el, hogy te mit tettél le az asztalra, mert én elvégeztem jelessel az egyetemet, viszem a háztartást, nevelem a gyerekemet, támogatom a férjemet. Te meg leállatozol. Ennyiből megmutatkozik az intelligencia.

2017. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
53%

20.52-53.


Bocs, de milyen dolog az, a magán levelet megosztani? Adott rá engedélyt a küldője?


Ha valóban "gyejós" vagy, az nagy baj, egy ilyen megosztás vetületében.


A kérdezőnek: Ha elég szilárd a meggyőződésed abban, hogy a "gyejós"-ok indokolatlanul és önhatalmúlag kárt okoztak neked az eddigi a családodtól való elválasztásban, szerintem kérhetsz jogorvoslatot. Igazságot nem fogsz kapni, az eddigi elveszített éveidet sem kapod vissza, viszont megelőzheted, hogy hasonló dolgok történjenek. Hogy hozzád hasonló gyerekek a családjuktól távol éljenek.


Ahogy kikerülsz a felügyeletük alól, kérd ki az összes rólad, az ügyedről gyártott hivatalos papírt, és vizsgáld át.

Esetleg tanulj tovább, végezz jogot, csak hasznodra válhat.

2017. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
22%

már bocs, de én sem adtam neki engedélyt, hogy egy állathoz hasonlítson. Egy.

Kettő. Olyan szinten tele vannak a befogadóotthonok, nevelőszülők, hogy nincs az az isten, hogy ok nélkül valakit elvigyenek, és ott tartsanak hat éven keresztül!!!! Ember, onnan nem tudjuk elvinni a 4 és 6 évest, ahol NINCS MIT ENNI, mert nincs befogadó, nem tudjuk hova tenni!!! Mi veszünk nekik kenyeret meg felvágottat a minimálbérre KIEGÉSZÍTETT fizetésünkből (mert az alapbér még azt sem éri el). Szerinted van olyan, aki jódolgában azt se tudjon mit csináljon, és musicalénekeseket visz el a belvárosi patika lakásból, szerető család mellől????

2017. ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

22.31.


Az a kifejezés, hogy ....egy külön állatfaj, az egyáltalán nem "leállatozás". Stílusértéke van, csak annyit jelent, hogy megvan a sajátos élettere, megélhetése, viszonyai stb. Nem lehet a szavakat szétbontva, szemellenzősen értelmezni.


Semmi nem mentesít egy felnőtt profi "gyejóst" -ha úgy van, egyáltalán-. Még ha szidalmazzák is, valóban és ténylegesen.


Milyen végzettség kell egyébként, hogy "gyejós" legyen valaki, ha szabad megkérdezni?

2017. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Kedves Gyermekjóléti Szakszolgálati dolgozó!


Ha nem vette volna észre, általánosságban beszéltem. Nem kifejezetten Önt neveztem állatnak, hanem az összes gyejóst. De igen, végül is maga is az. Ha már itt tartunk.


Kedves válaszoló, aki megvédtél. Valóban nincs joga a privát üzenetemet közzé tenni, ezt jeleztem is a moderátoroknak, szóval el fogják tüntetni.


Vezesse csak a háztartást, nevelje a kölkeit meg akit akar. De nekem ne segítsen, mert még a végén nem csak a váci gyójoskat rugdosom meg. Már ha érti.... ;)


Felvágottat vesz meg kenyeret? Minimálbérből? Jajajajajajajajajjajajajajajajajaj... Meséljen még... Akkor se kellene a szaros adomónya, ha könyörögne, hogy elfogadjam. A családom normálian nevelt. Akkor se voltam sovány, most se vagyok csont és bőr. Normális állapotban vagyok.


Óhh apropó. Tele vannak az otthonok. Nos igen. Én egy hónap múlva sehol nem leszek még Magyarországon se. De annyi időt még szakítok, hogy a gyejóban felborítom az asztalt.


Intelligencia? Ha már itt tartunk. Először maguk gyejósok tanuljanak meg úgy elmenni egy családhoz, nem leülnek és maguk a farkasok, akiknél meg ott vannak ők meg a bárányok. Normálisan kellene beszélniük az emberekkel, mert nem a popsijukból húztak ki minket. De mégegyszer mondom. Nekem maga ne segítsen.


Inkább gondolkozzon azon, hogy kedden a Gálék vagy a Vargáék életét tegye tönkre. Úgyis ezen agyal, lefogadom. Tipikus gyejós. Az állatkertben külön szekciót kellene kialakítani ezeknek..

2017. ápr. 29. 22:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!