Ti hogyan magyaráznátok el a helyzetet az örökbefogadott kisgyereknek?

Figyelt kérdés
Kettő vagy három évesre gondolok, akinek már vannak kérdései de a teljes igazságot nehezen értené meg.

2017. jún. 5. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolj mindig az adott kérdésre, minél egyszerűbben. Nem kell fél órás hegyi beszédet tartani.

Ha még kíváncsi, tesz fel újabb kérdést.

2017. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk több örökbe fogadott is van, elmondták hogy anya nem szülhetett babát, ezért elindultak, hogy találjanak maguknak egyet, mert rengeteg szeretet lakott a szívükben és szerették volna megosztani. Aztán találkoztak egy nénivel, akinek babája született, de nem tudott volna neki boldog életet adni, és ez a néni látta rajtuk hogy mennyire szeretnék a babát, és milyen boldogok lennének hármasban, így odaadta. Így kapták meg őt, és hála ennek a kedves néninek lett teljes a családjuk.
2017. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Én nem voltam még ilyen helyzetben, de olyan már történt a baráti társaságomban, hogy az örökbefogadott gyereknek nem mondták meg, hogy nem vérszerinti, nem is kérdezte soha, és felnőttként tudta meg. Azt követően, sokáig nem bocsátott meg. Azt hiszem, én azt mondanám a gyereknek, hogy 'én vagyok az anyukád, de egy másik néni szült'. Ezt a mondatot megjegyezné, és ahogy nő, úgy nyerne értelmet. Ezzel el is mondjátok neki az igazat, és a biztonságérzete is megmarad.
2017. jún. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 3 éves és nem kérdezett még semmit, így néha én mesélek neki de csak 1-2 mondatot, hogy nekem régen beteg volt a pocakom és nem tud benne nőni baba, ezért volt egy kedves néni aki vigyázott rá a pocakjában hogy meg tudjon születni és itt lehessen anyával-apával, most már ezt a mesét kiegészítettem a néni keresztnevével, (nyílt örökbe fogadás volt) akkor már megkérdezte, hogy ő hol lakik :) de egyelőre több kérdés nem hangzott el, egyet értek hogy csak simán válaszoljunk a kérdésekre, de ha egyáltalán nincs, azért vezessük be egy nagyon rövid mesével az alapokba...
2017. jún. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!