Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 10 éves saját gyermek mellé,...

10 éves saját gyermek mellé, hogyan "választottatok" örökbefogadott gyermeket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit rosszul hangzik a kérdés, de olyasmi érdekel, hogy kor, nem és milyen más szempotokat vettetek figyelembe örökbefogadáskor, ha saját gyermeketek után, nem sikerült újra teherbeesni és ezt a lehetőséget fontolgatjuk? Már van egy gyerekünk, de 10 éve nem jön össze a második. Örökbefogadáson gondolkodunk. Ilyen korkülönbségnél is érdemes kisbabát választani, mert könnyebben nevelhető, vagy egy 6-7 éves gyerek is lehet még nevelhető úgy, hogy a korábbi sérülések, vagy az "otthoni 7 év nevelés" nem volt meg?

Tapasztalatok érdekelnek olyan szülőktől akik "édes" gyermekük mellé fogadtak örökbe.



2017. jún. 20. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Én mindenképpen babát vagy egy évesnél nem idösebb gyereket választanék. A nagyobb - 6-7 éves -, ha "örökbe adható", akkor már annyi lelki sérülése van, hogy nem sok esély van arra, hogy egy egészséges lelkü ember lehessen belöle.


De ettöl függetlenül is, egy ilyen idös gyerek már sok szokást elsajátított, megvan a maga "életvitele" és ezen változtatni csak nehezen lehet (ha egyáltalán lehetséges), és a gyerek érthetö módon nem feltétlen akar "más valaki" lenni.


Egy pici még sokkal kevésbé van "kialakulva", jóval több befolyásotok lehet rá, úgy tudjátok szoktatni, ahogy a ti családotokban megszokott.

2017. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Újszülöttre akár 4-5 évet is kell várni :(


Persze csökkenti a várakozás idejét ha valaki beteg vagy cigány babát is vállalna.

2017. jún. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nektek kell tudni hogy mit tudtok vállalni (például roma vagy betegség), de életkort tekintve én nem kisbabát választanék. Minimum 3 évest, és talán a saját gyerekével azonos neműt.
2017. jún. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

A legrosszabb korkülönbség szerintem az 5 év (+/- 1-2).

Úgyhogy vagy sokkal kisebbet, pl. 0-2 év, vagy már nagyobbat 8-10 év (amikor tudnak együtt játszani, illetve kb. egyformák az igényeik.)

Az ismerkedési folyamatba pedig be kellene vonni a nagyobbat. Esetleg azt is megkérdezni tőle, hogy fiút vagy lányt szeretne és hány évest. Persze nem kizárólag rá hallgatni, de azért a döntéskor mindenképp figyelembe venni.

2017. jún. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyok ilyen helyzetben, de már gondolkodtam rajta szintén iskolás fiú mellé... Azt hiszem, 2-3 évest "választanék", akinél ugyan az elején ott lenne egy nehezítő dackorszak, de utána tudati szinten tán még felejtheti a korábbi éveket, és már lehetne vele beszélgetni, a nagyobbal úgy-ahogy partnerként játszhatna, az taníthatná, ami esetleg lelkesítő, és együtt kezdenénk el az óvódát. Két fiú előnyei, hogy olcsóbb :), mert sok minden (járművek, játékok, ruhák, akár közös szoba) adott lehet és jó, ha közös az érdeklődés, könnyebb pl. programot szervezni, ugyanakkor biztos a kakaskodás és a rivalizálás (tapasztalat), akár apával is. A lány előnye, hogy kiegyenlítettebbek az "erőviszonyok" (általában a szokásos anya-fiú, apa-lány "szerelem"), talán a nagyobb gondoskodóbb, engedékenyebb, elfogadóbb lehet a kicsi felé. Bár mindennek megeshet az ellenkezője is a szereplők személyiségétől függően. Nekem beleférne kisebb "hiba", pl. szemüveg vagy allergia, amivel egyébként is manapság már elég sok gyerek születik vagy csak felnőttkorra jön elő.
2017. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Persze a legszerencsésebb a baba, de azt gondolom tudod, hogy csecsemőre sokat kell várni. Az meg, hogy van már egy gyereketek megint csak ront az esélyeteken, mivel elsősorban olyannak fognak adni, akinek egyáltalán nincsen.
2017. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :-)
2017. jún. 30. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiúnk 6 éves volt mikor örökbe fogadtuk az akkor 6hónapos kislànyunkat. Mivel nagyon vàgyott màr tesóra így neki az csalódàs volt hogy nem tudott vele jàtszani. Ha kislàny az első gyermek az talàn annyiból jobb hogy anyàskodik felette így szerintem akkor mindegy hogy mekkora. Nekünk mivel fiúnak van emiatt volt nehezebb. Viszont most kettő múlt a kislànyunk és közbe lett egy kisfiúnak aki most lett egy éves és a csajszinak folyamatosan rendezi a fiúkat. A 8évest is kisfiamnak vagy dràgàmnak nevezi sokszor főleg ha sír valamelyik és vigasztalja. Annyira cukik!!!
2017. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!