Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Merre induljunk az örökbefogad...

Merre induljunk az örökbefogadási szándékunkkal?

Figyelt kérdés
Most már biztos, hogy csak örökbefogadás útján lehet gyermekünk. Tudna valaki ajánlani konkrét címet, intézményt, ahol a legelső lépéssel megkezdhetjük? Túl sok infót találtam a neten, és most nem tudom melyik jobb, vagy gyorsabb. Az első megbeszélésre, milyen dokumentumokkal készüljünk?

2017. júl. 3. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az orokbe.hu-n kezdjed, ott minden info össze van szedve.
2017. júl. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mivel nem tudom melyik városban élsz, így pontos címmel nem szolgálhatok, csak annyival, hogy a helyi TEGYESZ -t hívd fel és kérj időpntot... semmilyen dokumentum nem kell az első beszélgetéshez... ott majd elmondanak szépen mindent sorban mit kell csinálni, mit mi követ.. :) Sok szerencsét! (egy örökb fogadó anyuka)
2017. júl. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
... és valóban, a város lemaradt. Bp - i vagyok. Nagyon köszönöm a segítségeteket.
2017. júl. 4. 05:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Minél előbb érdemes jelentkezni a tegyesznél, mert az első kapcsolatfelvétel időpontja számít a sorbanállásnál. Az első találkozón egy hosszabb beszélgetésre számítsatok és elétek fognak tenni egy papírt, hogy kit szeretnétek (ezt majd ők finomítják a folyamat végére és azt is megmondják, hogy kinek a fogadására vagytok alkalmasak), betegségeket, származást, testvéreket, nagyon sok dolgot fognak kérdezni, ezért érdemes egy kicsit előre tájékozódni, hogy ne is túl tág, de ne is túl szűk paramétereket adjatok meg. Mi vidéken várakozunk, nálunk 3-4 év a várakozás egy fehér bőrű 1 év alatti gyerekre, de Bp-en ez jóval hosszabb.

Az orokbe.hu-n nagyon sok infot fogsz találni, a főoldalról menj a legfelső részre, le fogja írni, hogy melyik megyében mennyi a várakozási idő, hogy kire van esélyetek annyi idősen, amennyik most vagytok (max 45 év lehet a korkülönbség a fiatalabb szülő életkorát nézve, így ha 45 elmúltatok, akkor már eleve kizárt, de bele kell kalkulálnod azt is, hogy várakozol, ha olyan paramétereket adsz meg, amivel csak 5 év múlva kerülnél sorra, akkor már 40 éves fölött sem lehetsz).

Lesz pszichológiai vizsgálat (1-5 alkalom), kérdezni fogják a jövedelmeteket, az életkörülményeiteket meg is fogják nézni, kimennek "környezettanulmányra". A végén (ha addig alkalmasok voltatok), el kell mennetek egy tanfolyamra, ha idén el tudjátok végezni, akkor huszonpár óra, ha nem, akkor negyvenpűr (most változik a szabály, januártól lép életbe).

Én nagyon pozitívan csalódtam a rendszerben, mindenhol nagyon kedves és segítőkész emberekkel találkoztam, de ehhez valószínűleg az is kellett, hogy nem ott jöttek helyszínen a pofonok, hogy milyen gyereket kaphatunk és mennyi időt kell rá várnunk.

2017. júl. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon jó kis összefoglalásom, ha elküldöd az email címet, átküldöm neked. :)
2017. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fővárosi TEGYESZ oldalán van telefonszám, bármilyen gyermek örökbefogadásához itt kell alkalmasságit szerezni, addig az alapítványok sem fogadnak. - Ők be fognak avatni a részletekbe.

orokbe.hu oldal tényleg nagyon jó, sok sok korrekt infóval.

Sok sikert és boldogságot! :)

(Egy örökbefogadó anyuka)

2017. júl. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok. Köszönöm szépen a válaszokat.
2017. júl. 8. 10:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! A helyetekben első körben a Mózeskosár Egyesület egyéni tanácsadására mennék el ( [link]

Ők nem adnak örökbe gyerekeket (tehát nem fűzi őket anyagi érdek ahhoz, hogy bármire rá- vagy bármiről lebeszéljenek), viszont Mo.-on a lenagyobb tudású pszichológusok és gyermekvédelmi szakemberek, akik a legrégebben foglalkoznak örökbefogadással kapcsolatos tanácsadással.

Mindent tudnak a témáról, ráadásul nekik köszönhető a felkészítő tanfolyamok léte, és részben ők is tartják azokat. Nonprofit módon, elkötelezettségből végzik a munkájukat, minden kérdésetekre tudnak választ adni, és felhívhatják a figyelmeteket az esetleges nehézségekre is (amit néhány örökbeadó szervezet nem szívesen mond el).

2017. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!