Jelenleg mit tehetek ez ügyben?

Figyelt kérdés

Most 20 éves vagyok de már 6-8 évvel ezelőtt elterveztem, hogy szeretnék nevelőszülő lenni. Ezt a mai napig így gondolom és már lassacskán látom az alagút végét. Tehát már "csak" néhány évem van hátra, hogy végre megvalósíthassam ezt az álmomat.


Van párom már lassan 4 éve, ő már elmúlt 25 és igazából ő sincs ellene a dolognak de előbb sajátot szeretne. Egyébként neki a szülei régen nevelőszülők voltak, ő élt nevelt gyerekekkel. Mi most épp saját babán dolgozunk de továbbra sem szeretnék lemondani a nevelőszülőségről. Nem tudom az okát de nagyon hajt a vágy, hogy ilyen gyerekeken segíthessek és ha csak egy picit is de szebbé tegyem az életüket.


Mivel hátra van még 4, lassan 3 évem, kénytelen vagyok várni. Vagyis hát remélem, hogy csak ennyi mert máshol olvastam már olyat, hogy 25 éves kor felett válhat valaki nevelőszülővé... Szóval ebben az elkövetkezendő 3-4 évben szeretnék valahogy felkészülni. Úgy tudom a nevelőszülővé váláshoz el kell végezni egy tanfolyamot. Tudja valaki, hogy ez mit foglal magába? Gyerekneveléssel, pszichológiával kapcsolatban valaki tudna ajánlani könyvet?


2017. aug. 29. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Ha komolyabban akarod csinálni és tényleg jól felnevelni a gyerekeket, szerintem érdemes lenne valamilyen pedagógia szakot elvégezned. Lehet ez óvodaped., tanítóképző, vagy egyetemi tanár is, a lényeg, hogy a pedagógia és a pszichológia alapjaival tisztában legyél. Én óvónőként végeztem és látom mások terhességén meg az enyémen a különbségeket. Mindenki totál para, nem értenek és tudnak semmit a fejlődési rendellenességekről, bepánikolnak egy beteg baba gondolatától. Én meg nagyjából tudom kezelni őket is, van rálátásom a dolgokra, stb. Persze enélkül is lehet szuperanya valaki, de szerintem ez sokat segít. évbe pedig pont belefér a suli. :)


A tanfolyam amúgy asszem örökbefogadásnál van és a szervezetnél irányítanak el oda. :)

2017. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3 évbe*
2017. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól olvastad, csak 25 év felett lehet.
2017. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A csecsemő és kisgyermekgondozót akarom megcsinálni amúgy. Érettségi után is ezt szerettem volna csak sajnos nem jött össze.


Nagyon sok helyen 24 évet olvastam. A napokban olvastam egy helyen 25 évet, ezért most nem tudom melyik lehet igaz.

2017. aug. 30. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Keress egy nevelőszülő hálózatot, és megadnak minden szükséges információt.

Tanfolyam már kell hozzá, de nem vészes. Viszont felesleges ezért egy okj-s tanfolyamot elvégezni, semmivel sem fogsz többet tudni a gyerekekről, mintha csak sima érdeklődő lennél.


Sajnos nem leányálom a nevelőszülőség, de majd meglátod magad is...

2017. szept. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!