Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Nagyobb gyerek örökbeadásának/...

Nagyobb gyerek örökbeadásának/lemondásnak a menete?

Figyelt kérdés
Leírná ezt valaki részletesen?

2017. szept. 19. 21:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tudom, csak akkor lehet lemondani róla, ha valaki más vállalja az örökbefogadást, esetleg a gyámságot.


Ha nem tudtok gondoskodni róla, ideiglenesen nevelőszülőkhöz kerül és x idő után örökbefogadhatóvá válhat.


Hívd fel a területi gyámügyet és kérdezd meg, ők pontosat tudnak mondani.


Sajnálom, hogy a kissrácra ez a sors vár. Igaz, hogy veszélyes lehet, de nem tehet az állapotáról. Érzések nélkül is lehet valaki szeretnivaló.

2017. szept. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan utánaolvastam a neten. Azt írják, hogy 6. Életévét betöltött vagy súlyosan egészségkárosodott gyermekről csak a gyámhivatal jóváhagyásával lehet lemondani.


Szerintem ti ebbe a kategóriába estek, mindenképp egy telefonnal kezdődik a dolog, majd személyes magyarázkodással.

2017. szept. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves gyerekről van szó?
2017. szept. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Off: Linkelné valaki az eredeti kérdést? Olvastam ma, de most nem találom, pedig érdekelne. Köszi szépen előre is!
2017. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész be a gyámhatósághoz és kérdezed meg. Sokan, például én sem találkoztam ilyen gyerekkel, de gondolom olyasmi lehet, mint a Halloween filmekben Michael.
2017. szept. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
4es toroltek az eredetit
2017. szept. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nincs meg az eredeti, kértem, hogy röröljék, nem volt erre szükségem.

6 éves

2017. szept. 20. 07:50
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3 örökbefogadott gyermekünk van. Ha gondolod, priviben szívesen válaszolok a kerdéseidre. Most röviden csak annyi, ahogy írták, a gyámhivatalt kell megkeresned, de először valószínűleg nevelőszülőkhöz kerül, aztán örökbe. Bár 6 évesen nem lesz egyszerű, a legtöbben picit szeretnénék. Megkérdezhetem, hogy miért kell ezt a döntést hoznod? (Nem akarlak bántani, szívesen segítek.)
2017. szept. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Ez a menjek be a yamhatósagra sem egyszerű. Mivel itthon van. Erre az évre már sikerült felmenteni az ovi alól. A felügyeletét megoldani szinte lehetetlen.
2017. szept. 20. 08:20
 10/26 anonim ***** válasza:
75%
Beteg? Vagy mi a gond?
2017. szept. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!