Te lemondanál a gyerekedről ha betegen születne? Ismersz ilyen anyát?

Figyelt kérdés
Nem értelmi, testi fogyatekosságra gondolok pl, hanem mint ez a Győri kisfiú aki súlyos szívelégtelenséggel született.
2017. okt. 1. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Olyat ismerek, akinek vak és süket gyermeke született. Semmilyen formában nem tudtak kommunikálni. Egy darabig nevelték, aztán intézetbe adták. Nem tudom mennyi ideig volt náluk és a mai napig nem tudom eldönteni hogy megértem-e a döntésüket.
2017. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Ezt csak akkor tudja valaki ha benne van.

A szomszedom gyereke ( mara mar lassan 40 eves ) nem lat, nem hall, nem mozog, mar 40 eve csak mozdulatlanul fekszik. Szuletesetol a nagymama gondozza , mar o is 90 korul van, es meg mindig. A szulok soha meg csak nem is tesznek emlitest errol a gyerekrol.

2017. okt. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Norman Bates ***** válasza:
64%

Nehez dontes, de ha ‘eletkeptelen’ lenne, akkor igen.

Pl. sulyos fogyatek, siket + vak meg hasonlok.

2017. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom h megtudnám e tenni!


Koleganőm története viszont elgondolkodtató.


2. Gyerekük sajnos koraszülött lett. Agyvérzést kapott, rosszul lát, azt hiszem szellemileg sincs rendben vele minden. 4 éves és most tette meg az első önálló lépéseit.

Nagyon sok műtéte, sok betegsége stb volt már.

Ezek nem csak a fiút, a szüleit viselték meg.

Nekem úgy tűnik h a legjobban a nővére látta a kárát.

Az a tündéri kislány, egy igazi bajkeverő lett. Mivel a szülei kb csak akkor törődtek vele, ha rosszat csinált.

Mind anyagilag, mind lelkileg a mélyponton vannak.

Fejlesztések, hálapénz, allergént nem tartalmazó ételek stb.

A lányt pedig már a tánccsoportból is kivették, mert nem telt rá, és mert kell otthonra a segítség. (Házimunka, vigyázni a kicsire még anyuka elszalad a közértbe stb)

Szóval ezek után, nem nem tudom elítélni azt aki így ott hagyja a gyerekét, mert nem tudhatom h ven e még mellette 1-2-3 nagyobb :(

És lássuk be, ma magyarországon súlyos pénzekbe kerülnek a jezelésel, rehab, orvosok

2017. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Fizikailag sérült gyermeket nem hagynék magára. Az a gyermek ha túléli,érteni fog mindent és szenvedni fog,nem hiszem,higy ezzel a tudattal élni tudnék.

Szellemi fogyatékosság esetén máshogy gondolkodom

2017. okt. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Ezt a konkrét esetet nem tudom elfogadni.

A fiam 7 hónapos, 5 napot töltöttünk kórházban, kisebb urológiai probléma miatt. Szinte végig ölben volt, ölelt, simogatott. Ha vizsgálat volt, és a dr nő foglalkozott vele, a szeme végig rajtam volt, engem keresett.

Egy ekkora baba már tudja, ki az anyja, rá van szüksége. Akármilyen lelkiismeretes az ápoló személyzet, akármennyit babusgatják,dajkálják, anyát nem lehet helyettesíteni vagy pótolni.

Lelketlen embernek tartom ezeket, akik ezt a kisfiút otthagyták, a legnagyobb bajban, amikor a leginkább szüksége lenne a szüleire.

2017. okt. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

A győri kisfiú szüleit mindenki szidalmazza és föl nem fogom, hogy ismeretlenül hogy van ehhez merszük.


Kb semmit nem tudunk, hogy miért mondtak le a gyerekről. Nekem nem az volt az első gondolatom, hogy milyen szörnyű szülők, hanem arra gondoltam hogy lehet épen egy mélyszegénységi család is lehet, vagy egy idegileg labilis család, akinek se ereje se pénze nincs egy szívbeteg baba fejlesztésére, kezelésére, a hálapénzekre, utazásokra...stb.


Magyar mentalitás, hogy egyből pálcát törünk mindenki feje fölött..

2017. okt. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
64%
Ha így is tudnám vállalni(megfelelően gondozni),akkor természetesen nem.
2017. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Hát, a győri kisfiú szülei feje fölött én igenis pálcát török. Mégpedig azért, mert ANYA vagyok, és egyszerűen képtelen vagyok fölfogni, hogy egy anya ezt hogy teheti meg. Előbb lőném fejbe magam. Hálistennek egészséges kislányom van, de ha arra gondolok, hogy neadjisten bármi baja lenne, az első, ami beugrik, hogy mégis kire számíthatna, ha rám, az édesanyjára nem? Ugyanez a betegen született baba. Ha én, az anyja eldobtam, kinek fog kelleni? Ki fogja szeretni, ha én se szerettem? Nem lennék rá képes, még akkor sem, ha tudom, hogy ezzel tönkreteszem az életemet.
2017. okt. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hétangyal ***** válasza:
83%
Soha nem mondanék le róla, hisz a gyerekem. Nem tudnám elviselni a gondolatát sem annak, hogy lemondtam róla.
2018. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!