Felelősségre vonható az a gyámügyis aki egy 52 évesnek jóváhagyta, hogy 1 éves gyereket örökbe fogadjon?

Figyelt kérdés
Konkrétan az egyik ismerősöm anyjáról van szó, aki 52 évesen örökbefogadott egy 1 éves gyerek, úgy hogy maximum 45 év lehet a felső korhatár. A nőnek 3 gyereke és 2 unokája van, és a 3. unoka pont nem régiben született. Az egész családja kiakadt ezen, a szóban forgó unoka anyja szóba sem áll azóta az anyjával.
2017. okt. 12. 12:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Egy örökbefogadáshoz nem csak EGY gyámügyis kell.

A családnak miért fáj ez az örökbefogadás? Talán lenne mit örökölni és az új beleköpött a levesbe?

2017. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Talán mert semmi oka nem volt rá. Vannak unokái és gyerekei is.


Én sem örülnék, ha anyám ilyet tenne és lenne gyerekem, mert ez olyan, mintha lemondana a családjáról.

2017. okt. 12. 12:56
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Törvény ellen mit lehet tenni ? Ha egyszer ez van . Nem csak egy ügyintéző véleménye alapján születik meg egy döntés.
2017. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert segít egy olyan gyereknek aki amúgy lehet hogy nevelő otthonban nőne fel? Így szeretetet, otthon, szebb jövőt adhat neki ha normálisan neveli. Hidd el hogy otthonban felnőni nem buli.
2017. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem, miért kellene ez ellen bármit is tenni és miért lenne ez egyáltalán probléma bárkinek is?


Az, hogy az ö esetében eltekintettek a korhatártól arra VAN valami komolyabb indok, és mivel az örökbeadás nem EGY ember döntése, hanem egy csomó valaki közremüködik, ezért kizárt, hogy ebbe bárki is beleköthessen.


Az unoka anyja meg duplán hülye, egyrészt az anyjának joga van arra, hogy gyereket neveljen, másrészt meg nem azért kell a lánynak gyereket szülnie, hoyg le tudja passzolni utána a nagymamának - és közben azon okoskodni, hogy mit csinál rosszul a mama.

2017. okt. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
Mondjuk azért bele lehet gondolni, hogy a gyerek kinek a gondja lesz. Érettségin az anya szinte 70 éves lesz, gondolom ez a gyerek is majd a lányok gondja lesz.
2017. okt. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

A lányának biztos azért nem tetszett, mert szült egy gyereket, akivel a nagymama nem nagyon fog foglalkozni a "saját" kisgyerek miatt.

Én megértem, hogy most dühös, de szerintem jó cselekedet volt a nagyitól, mert ha nem is 20-25 éves koráig fogja nevelni, de szép gyerekkort adhat neki, amit egy otthonban nem kapna meg.

Viszont később teher lehet a nagyi gyerekeinek, akik valószínűleg fel kell hogy neveljék a gyereket.

2017. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%

Olyan vilagban elunk h ez mar bunnek szamit? Inkabb nojjon fel mindig mashol élve? Vagy nevelőknél akik nagy része kegyetlen bunkó?

Akkor inkább legyen addig jo elete mig a nő eltudja látni!!!

2017. okt. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Én kiakadnék.


Van fogalmuk az itt válaszolóknak róla, hányan akarnak egy éves gyereket örökbefogadni?


Neki volt lehetősége egy rakás gyerekre, unokára, sőt dédunokái is lesznek. Mire dédi lesz fog érettségizni a gyereke.


Szerintem eleve visszataszitó 50 feletti kisgyerekes anyuka, kicseszés a gyerekkel, a rokonaival, az unokáival, mindenkivel.


50 felett úgy hullanak az emberek, mint a legyek.


Amúgy egyedülállóként fogadta örökbe? Vagy egy 60körüli apukája is lesz a gyereknek, aki tíz éves kora körül elhalálozik vagy rokkant lesz?


Mindkettő szívás, egyszerűen nem fair senkivel szemben sem, a gyerekkel szemben sem az. Még, ha ő lenne a nagymamája és a a kisgyerek árva lenne és semmi más rokona nem lenne, akkor oké. De így?

2017. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%

Biztos, hogy oka volt. Lehet, hogy valahogy rokon a gyerek.


Ha teljesen ismeretlen, akkor nekem sem esne jól, az biztos. Bár lehet, hogy éppen azért tette, mert nem tölthet elég időt az unokáival, nem tudom.

2017. okt. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!