Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás

A kérdés

Ha egy gyereket már egyszer örökbefogadtak, akkor örökbe lehet adni újra?

Tudom, hogy vannak örökbefogadási feltételek, amiknek meg kell felelni, de akkor mi van, ha mondjuk a nevelő szülők a későbbiekben nem tudják eltartani a gyereket és nem lesznek alkalmasak egy gyerek felnevelésére? Akkor újra örökbe lehet adni?

(Nem én vagyok ilyen helyzetben és nem is egy ismerősöm, ez csak egy felvetés)

2017. okt. 14. 15:46  Privát üzenet  

A válaszok
igen

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2017. okt. 14. 15:58 Privát üzenet
Igen

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2017. okt. 15. 13:55 Privát üzenet

Nevelő szülő nem fogadják örökbe a gyereket.

Legalább is elég rita

Én legalább is így tudom

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2017. okt. 20. 09:21 Privát üzenet

Békésen kisautóztam a kisfiammal aztán egyszer csak felnézett rám és váratlanul azt kérdezte:

- Mond, apa! Az, hogy ti örökbefogadtatok engem, az azt jelenti, hogy most már örökre te leszel az apukám?

Szíven ütött a kérdés, és erőt kellett venni magamon, hogy ne érzékenyüljek el.

- Igen kisfiam, azt jelenti - simogattam meg a buksiját csendesen.

Felderült az arca, és vidáman válaszolta:

- Gondoltam én, nem véletlenül van benne az örökbefogadás szóban az a szó, hogy örök. De a biztonság kedvéért megkérdeztem.

És mintha misem történt volna, békésen folytattuk tovább a kisautózást.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2017. okt. 30. 13:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Jelenleg 61-dikek vagyunk az örökbefogadási listán. Kb mennyi idő míg kapunk gyereket?
Felelősségre vonható az a gyámügyis aki egy 52 évesnek jóváhagyta, hogy 1 éves gyereket örökbe fogadjon?
Barátnőm vak. Így van esélyünk örökbefogadni gyereket?
Ha valaki már örökbe adta valakinek a gyerekét, akkor utána már nem vonhatja vissza a döntését?
Szerintetek 57 évesen már késő gyereket örökbe fogadni?
Mit gondoltok az örökbefogadásról? Van itt olyan ember, akit örökbefogadtak, vagy aki örökbefogadta a gyerekét?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Örökbeadás, örökbefogadás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!