Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Akik örökbefogadóként várnak...

Akik örökbefogadóként várnak babára, közben nem lombikozhatnak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy elindítják a folyamatot, rajta vannak a listán, és x évre vannak attól, hogy valóban legyen babájuk. Ez idő alatt vehetnek-e részt lombikban? Vagy ha ez kiderül, akkor törlik őket, vagy hogy működik ez?
2017. okt. 29. 00:05
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
26%
Általában akkor mennek örökbe fogadni, amikor már túlvannak a lombikpróbálkozáson, de amúgy nem kizárt, nyugodtan lehet próbálkozni. (Olyanról is hallottam, hogy egy 4 gyerekes anyuka kapott örökbeadandó babát, mert 4 fiú után akart egy lányt is, tehát még ez sem kizáró ok... bár az ilyesmit már nem helyeslem, mert elvette valakitől a lehetőséget.)
2017. okt. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Mi örökbefogadásra vártunk, közben lombikoztunk. Ezt tudta az ügyintéző és a pszichológus is. Sikerült a lombik úgyhogy most szuneteltetjuk az örökbefogadást
2017. okt. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Igen részt lehet venni a lombikom M.O.

Külföldön nem engedélyezik.

Ezt pszichológus mondta.

2017. okt. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

"Általában akkor mennek örökbe fogadni, amikor már túlvannak a lombikpróbálkozáson"


Ezt elhiszem, de mi speciel jelenleg elzárkózunk a lombiktól. Félek az egészségügyi kockázattól, hisz PCOS-ként ki tudja, mit hoz ki belőlem (nincs kedvem túlstimulálással életveszélyes állapotba kerülni), meg aztán nem igazán bízom benne, hogy sikerülne.

Eddig úgy gondoltuk, vagy lesz spontán, vagy sosem, mert a bizonytalanért nem kínlódnék végig x lombikot, nem beszélve az anyagi vonzatáról. Ellenben az örökbefogadás az egyetlen biztos módja, hogy bár több év várakozás után, de lenne babánk.

Viszont ha közben esetleg 1 lombikra mégis rászánnám magam, érdekelt volna, hogy lehetséges-e. Mivel azt meg nem akarom, hogy éveken át lombikozzunk sikertelenül, aztán még utána kelljen elindítani az örökbefogadást, további sok év várakozással...

2017. okt. 29. 12:24
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es válaszolónak pedig igaza van

Sok mindenki a többedik lombik után indítja el az örökbefogadást

A örökbefogadási tanfolyamon több mint a fele így volt

Én szintén pco,ir pm betegséggel vagyok.

4 sikertelen donoros íbiszemen túl

Lombikra készültem volna de egy 1 évig hitegettek,hogy lesz donoros lombik tb-en

Januárba voltam utoljára a kaáliba amikor közölte a doktornő,hogy nincs tb s donoros lombik és nem is lesz .Nem ez volt a nagy arcon csapás inkább az,hogy közölte,hogy esetleg csak a 3-dik lombik sikerülhet de az se biztos.

Mi ez után összeházasodtunk és júniusba indítottuk el az örökbefogadást.

Nem hiszek abba,hogy össze lehet egyeztetni a lombikot meg az örökbefogadást.bocs

3-as válaszoló voltam

2017. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Akkor marad csak az örökbefogadás. Nekem fontosabb, hogy legyen gyerekünk, mint az, hogy mindenáron a miénk legyen, és erre áldozzak töménytelen pénz, könnyet és sok-sok idegsejtet.

Valószínűleg úgysem gondolnám meg magam a lombikkal kapcsolatban. Gondolom, csak nem hátrány, hogy meg sem próbáltuk, attól még nem vagyok kevésbé meddő, mint aki túl van x lombikon.

2017. okt. 29. 12:54
 7/44 A kérdező kommentje:
Nekem egyébként 5 inszeminációm volt. Az ötödik előtt mondta a meddőségi orvosom, hogy ha ez nem sikerül, továbbirányít a Kaáliba. Mivel nem jelentkeztem az eredménnyel, nem irányított sehova. Közben úgy döntöttem, részben egy kolléganőm tapasztalatai alapján, hogy én abban a pénznyelő, futószalagos baromságban nem veszek részt. Az orvosom is "nyugtatott", hogy épp most kaptak onnan vissza egy túlstimulált nőt, aki életveszélyes állapotba került...
2017. okt. 29. 12:59
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt mondom téged is túlstimulálnak de pco esetébe nagyobb az esély rá.De volt ismerősömet nem stimulálták túl van egy fia.A másikat igen.relatív.

De csak akkor vágjatok bele az örökbefogadásba ha biztosak vagytok benne.

Mert ha nem akkor nem fogjátok elfogadni az örökbefogadott gyereket

Mi 6 évig voltunk benne.

Pedig már előzőleg felmerült bennünk az örökbefogadás ténye de nem éreztem anno még,hogy ez lenne a jó út.

Aztán volt egy úgy mond egy gyerekes gondolat tett ami segített ezen át

2017. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Idáig dacból elzárkóztam a témától. "Ha nem lesz saját, semmilyen se kell" meg hasonló kijelentések, amit persze sok küszködőtől hallok.

Ugyanakkor végiggondoltam: mit számít a vér? Miféle szupergénjeim vannak nekem és a férjemnek, amit mindenáron örökítenünk kell, és ha ez nagy eséllyel nem jön össze, akkor meg inkább megfosszuk magunkat a gyerekvállalástól? Óvatosan szóba hoztam férjemnek ezt az új perspektívát, és nagy meglepetésemre ugyanígy gondolja. Neki és nekem is van olyan örökölt dolgom, amit jobb is, ha nem adunk tovább. :) Hogy a család mit szól, az meg nem érdekel minket.

2017. okt. 29. 13:22
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Én kislány korom óta szerettem volna örökbe fogadni. Mégis mikor a férjemmel nehézségekbe ütközött a gyerekvállalásunk, végig csináltunk 4 lombikot eredménytelenül...vakon bízva a dokiban. Ezt követően azonban elindítottuk az öf folyamatot, itt is szuszognak már a gyerkőcök ☺ Ha a lombikozás idején láthattam volna csak egy pár percet a mostani életünkből, biztos nem mentünk volna egy lombiktra sem. Sajnos az ember mindig utólag okosabb, de ennek valószínűleg mégis így kellett történnie.
2017. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!