Ha véletlenül teherbe esnél és nem lenne meg a szükséges anyagi helyzeted, hogy felneveld a gyereket, akkor megtartanád, örökbe adnád vagy elmennél abortuszra?

Figyelt kérdés
Indokold meg, hogy miért és azt is írd, hogy hány éves vagy.

2017. nov. 29. 12:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%

Tudom, hogy le leszek pontozva, de nem esnék véletlenül teherbe. Ha nem szexelne boldog-boldogtalan nulla önkontrollal, akkor nem lennének ilyen esetek. Én megvártam az esküvőmet ezzel, onnantól pedig bármikor jöhetett a baba. És nem, nem vagyok sem 80 éves, sem durván vallásos, csak egy szimpla, erkölcsös 26 éves nő.


Egyébként, ha mégis előfordulna, mert megerőszakolnak/leitatnak/bedrogoznak/akármit csinálnak, akkor sem ölném meg a gyermekem, azon lennék az egész terhesség alatt, hogy megteremtsem a lehető legjobb feltételeket neki és felnevelném.

2017. nov. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
El nem vetetném ebben biztos vagyok. Jelenleg szüleim tudnának segíteni így megtartanám. Ha nem lennének akik segítsenek akkor lemondanék róla. Azt is tehetném hogy látogatom őt egy csecsemő otthonban de az szörnyű dolog neki. Reménykednék abban hogy hamar örökbe fogadják és boldogan nőhet fel.
2017. nov. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Én se hiszek a véletlenben, nem is sikerült véletlenül teherbe esnem, csak készakarva, de akkor elsőre, azaz még csak a termékenységgel sincs gond, de...


Ilyen esetben elvetetném. Ha nincs pénzem megtartani, akkor azt a luxust se engedhetem meg magamnak, hogy kiessek a munkahelyemről. Persze, nem törvényszerű hogy táppénzre kerüljön a kismama, csak pár hetet voltam a végén, de rossz anyagi helyzetben az a pár hét is végzetes lehet. Plusz a társadalmi megítélése az örökbeadásnak abszolút negatív. 10-ből 9 ember elítéli a nőt, aki így dönt (míg a férfit, aki szintén tehet róla, meg se feddik).

2017. nov. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Elvetetném. Mint ahogy tettem is 19 évesen. De nem csak az anyagiak hiánya miatt, hanem a háttér sem volt meg (a partner sem volt megfelelő, és szülők nélkül, tehát nulla háttér)

Mert ha olyan helyzetben vagyok, nem eshetek ki a munkából, és az emberek igenis rosszallóan néznek valakire, ha terhes, és szülés után még sincs gyerek. Csak itt a gyakorin istenítik, hogy milyen szép dolog örökbe adni, de a valóságban elítélik, és lenézik, hogy milyen nő, aki képes lemondani a gyerekéről...

2017. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

25 vagyok, 9 éve kapcsolatban, illetve már házasságban. Ebben a helyzetben nem tudom elképzelni azt hogy véletlen terhes legyek, azt meg főleg nem hogy ebben a házasságban elvetessem az első gyerekem. Bár az anyagiak lehetnének jobban, de ha a legjobb időre várnék, sose lenne gyerekünk.

De feltételezem nem ilyen helyzetre gondoltál.


Én a kapcsolatunk elején is védekeztem. Nem hiszem abban, hogy "valaki véletlen lesz terhes terhes". Tehát én úgy hiszem, hogy a kérdésed velem sosem történhetett volna meg még régebben sem. Ha mégis terhes lettem volna, akkor én elvetettem volna. Méghozzá azért, mert megtartani rossz körülményekbe nem akartam volna. Azzal meg nem tudtam volna egyet érteni hogy a megszült gyerekemet ne én neveljem hanem más. Nem vagyok habzószájú abortuszpárti, ezért választottam volna ezt a megoldást.

2017. nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
habzószájú abortuszellenes, javítottam.
2017. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
54%
Nyilvan nem veletlen volt, hanem inkabb felelotlenseg de en egy 4honapos kapcsolatba lettem terhes. Egyetlen alkalom volt amikor nem vigyaztunk.En azt hittem nehezen fogok teherbe esni, mert ritkan jott meg. De egy alkalombol sikerult. 2honapra ra osszekoltoztunk, majd a nyaron osszehazasodtunk. Mar csak nehany hetem van hatra. Nyilvan nagyon sok kapcsolat kuka ilyenkor, de szerencsesnek mondhatom magam, mert tenyleg nem a gyerek miatt vagyunk egyutt. Teljes egyetertesben es osszhangban boldogan elunk. Persze teljen el 2,3,5,10 ev es majd utana szoljak, de szerintem igazi lelkitarsak vagyunk. Nekem o az elso kapcsolatom. En nem bantam meg semmit. Vagyis annyit igen, hogy nincs annyi munkaviszonyom, de majd a gyerek utan dolgozom. O dolgozik es jol elvagyunk. Bar tudom, hogy ritka az ilyen. Amugy ha nem maradtunk volna egyutt akkor is megtartottam volna. Igen kellett volna a szuloi segitseg, de amint lehetett volna mentem volna dolgozni.
2017. nov. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

# 1

44 éves vagyok, férjem 50, 8 éve vagyunk házasok, és soha egyáltalán nem akarunk gyereket (persze védekezek, de MINDEN védekezésnek van hibaszázaléka). Komolyan úgy gondolod, hogy kizárólag maszturbálnunk kéne mindkettőnknek élete végéig?

2017. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem is kérdés: elvetetném. Egy terhesség alatt kiesel a munkából, veszélyben az egészséged- és ha örökbe adod a gyereket, utána cseszegetnek hogy miféle szemét ri.banc vagy amiért eldobtad. Az első kettőt csak olyan gyerekért vállalnám akit ÉN akarok. (a pasikat miért nem cseszegetik hogy minek szexel ész nélkül ha esze ágában sincs felnevelni a gyereket??)Szóval, nem vállalnám ezeket csak hogy egy vadidegen családdal jótékonykodást játsszak- már ha örökbe fogadja majd valaki a gyereket, már ha jó családba, és nem erőszakos közegbe, vagy valami pedofil keze közzé kerülne- Ha lesz gyerekem, akkor róla én fogok gondoskodni- megfelelő anyagi körülmények között- és nem fogom odalökni a sors szeszélyének, hogy hátha szerencsésen alakulnak a dolgai.
2017. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Elvetetném. Ha meglenne a szükséges anyagi helyzetem, akkor is, mivel nem szeretnék gyereket, és a terhességet sem kívánom átélni. (kapcsolatban vagyok, együtt élek a párommal, és igen, megfelelően védekezünk.)

23 leszek hamarosan.

2017. nov. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!