Miért van az nőkben, hogy örökbe adják a babát mindenki le fogja nézni? Sőt mindennek lehordják a háta mögött?

Figyelt kérdés

Ez a gondolkodási mód honnan ered?Mert inkább elveteti a babát mert úgy gondolja őt aztán ne nézze le senki!

Az előző kérdésből jött ez a kérdés.



2017. nov. 30. 04:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk azért, mert ha itt valaki kiirja, hogy örökbe akarja adni a babát, 10bol 9 le is hordja mindennek. De a többség amúgy sem emiatt választja inkább az abortuszt, hanem egyszerűen amiatt, hogy terhes sem akar lenni, szülni sem akar.
2017. nov. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%
Mert így van. Az örökbefogadókon kívül senki sem fog tapsolni a tettének, de magunkban még ők is megvetik, hogy hogy tudta eldobni a gyerekét.
2017. nov. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%
Mert ez előítélet. Sokkal jobban lenézik azt a nőt aki abortuszra megy, mint azt, aki örökbe adja a gyerekét. Viszont az örökbe adás nem olyan könnyű mint az abortusz, nincs vége azzal hogy felfekszel egy asztalra és szétteszed a lábad, hanem komoly testi és lelki megterhelés is, és persze, ne legyenek illúzióink, legalább két hónapos munkábóli kiesést is jelent.
2017. nov. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

1-es válaszoló:amit te írsz inkább más kategóriára jellemző.

2-es válaszoló:na pont ezt az előítéletet nem értem.Miért gondolod ezt?Már mint aki örökbefogadó az megveti az a nőt aki lemond a gyerekéről azért,hogy jobb legyen neki.Na most jön az a rév hitt,hogy honnan tudja,hogy annak a gyereknek jobb lesz??

Én úgy gondolom minden örökbefogadó hálás annak a nőnek aki ilyen formába lemond a gyerekéről.Ez nem naivítás ez tény.És itt van az alap hiba.Arra gondolt már valaki,hogy nem azért akar gyereket aki örökbefogadó mert szeretne gyereket és nem azért mert rosszat akar neki??

3-as válaszoló:Na pont az a baj,hogy hol van a határ az önzőség és a maga békessége között.??Mert nem nem lehet szétválasztani.Ez egyszerűen képtelenség.

2017. nov. 30. 08:01
 5/22 anonim ***** válasza:
44%
Nyilván ismersz minden örökbefogadót és örökbe adottat. Így lehetetlen ellentmkndani neked. :)
2017. nov. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Jaj 5-ös én nem vitát akartam.

Én leírtam a tapasztalatomat.

Kíváncsi voltam aki nincs benne ebben a témába hogyan látja kívülről?

Az előző kérdésből jött ez.

2017. nov. 30. 08:41
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

A közvetlen környezetemben (a családban) van egy örökbefogadott testvérpár. A szülők három saját gyermeke mellé vették magukhoz a két lányt. Ez eddig rendben is van, nemes cselekedet. Csak éppen náluk a fő ok az volt, hogy az anyuka nem akart újra dolgozni. Inkább mindenféle nevelőszülői tanfolyamot meg még isten tudja mit elvégzett, hogy aztán főállású anyaként kapja a támogatásokat, a gyerekek után járó pénzt.

És a legrosszabb: nem is nevelte szépen a lányokat, agresszív volt velük, a saját gyerekek (akik testvéreiknek érzik az első pillanattól kezdve a fogadott gyerekeket) mentek gyakran egy picit enyhíteni a helyzeten (addigra a nagyobbak már kirepültek). És a hab a tortán: amikor a legkisebb kislány 11 éves lett, az "anyuka" lelépett, egy pillanat alatt szállt ki a család életéből arra hivatkozva, hogy besokallt. A két kislány újra elveszített egy anyát, akiben hittek. És jól ismerem a szomorú történetet, mert a gyerekek apukája az anyukám második férje, pár éve házasodtak össze. A férj nagyon példásan nevelte a lányokat, iskoláztatta Őket, most van 5 nagyon szerető gyermeke (azóta már a legkisebb is 20 éves), a gyerekek viszont örökre sebeket szereztek, az anyjukról hallani sem akarnak.

Szval számomra nem annyira egyértelmű, hogy minden megfogant magzatnak meg kell születnie. Vannak szerető örökbefogadó/nevelt szülők, vannak olyanok, akik érdekemberek elkorcsosult értékrenddel, és van a legalja, akit szigorúan rács mögött kellene tartani, hogy kisgyermek közelébe se mehessen.

Nekem két kisgyermekem van. Bátran mondhatom, szerintem a világ legboldogabb kisgyermekei, mert Ők a legfontosabbak a számunkra, imádjuk Őket a férjemmel. Soha, egy ujjal nem érnénk Hozzájuk, békében, szeretetben élnek, semmi veszély nem fenyegeti Őket a családjuk körében. Ennek alapnak kell lennie. Ha egy szülő ezt nem tudja megadni a gyermekének, az a gyermek nem lesz boldog. Így aztán fenntartásaim vannak az örökbefogadókkal szemben is. Én soha nem tudnám örökbe adni a gyermekemet.

2017. nov. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló

Hát elszörnyedve olvasom a soraidat.

Én csak itt a gyk-n olvasok ilyen szörnyű dolgokat.

Ezért általánosítanak az emberek szerintem.Az ilyen nő hogyan ment át a pszichológiai teszten??Vagy anno nem volt?

2017. nov. 30. 09:21
 9/22 A kérdező kommentje:
Még annyit amit írtál 7-es válaszoló,hogy nem csak azokat nézik le aki örökbeadják a gyereket hanem az örökbefogadókat is.Ezt is tapasztaltam.Annyira összefügg az örökbeadás és az örökbefogadás és ebből is adódik a téves kép.
2017. nov. 30. 09:30
 10/22 anonim ***** válasza:

Engem a korházban hagytak ott.

23N

2017. nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!