Hány éves kortól kaphatok gyereket?

Figyelt kérdés
2018 májusában töltöm a 18-at és már 1 éve óvodai dajka ként dolgozok.Szeretnék örökbe fogadni..ha jól tudom 18 évesen már lehet jelentkezni,de olvastam,hogy csak azokat veszik figyelembe és teszik váró listára akik elmúltak 24 évesek..akkor 19-20-21-22-23 évesen nem is kaphatok gyereket és addig nem is telik az idő???Van esetleg olyan itt akinek van nevelt gyereke?Örülnék,ha beszélhetnék egy tapasztalt nővel,anyukával :)

2017. dec. 11. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
"Kapni" nem fogsz soha. Amúgy meg kicsi az esélyed. 25 éves kor alatt nem szoktak esélyt adni, és ha nem vagy házas akkor nem is lehet örökbe fogadnod.
2017. dec. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Eléggé szigorúak a szabályok. Kezdjük azzal, hogy kell egy férj is. Ha van, akkor is meg kell felelni számos kritériumnak.

Szóval te már itt elvéreztél, mert nincs férjed. Egyedülálló is fogadhat örökbe, persze, de nem 18 és nem 25 évesen, ráadásul nekik még annál is nehezebb, mert a józan észt figyelembe véve még van lehetőségük arra, hogy szüljenek sajátot, még messze vannak attól, hogy kifussanak az időből.

Te miért nem szülsz? Miért nem adsz egy esélyt magadnak, hogy találsz egy fiút, akivel családot alapítotok?

2017. dec. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Tudtommal nem kitétel a meddőség az örökbefogadásnál. Tehát termékeny nő is fogadhat örökbe. Nem értem, miért akarjátok szülésre rábeszélni, ha ő örökbe akar fogadni.


Kérdező: szerintem inkább egy örökbeadással foglalkozó szervezetet keress meg, ők pontosabb választ fognak adni.

2017. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

A társadalomnak nem érdeke, hogy 18 évesből örökbeadással egyedülálló anyákat gyártson.

Anyagilag sem vagy olyan stabil helyzetben, hogy a gyereket kellőképpen el tudd tartani.

.

Hogyan állsz anyagilag? Van saját lakásod? A gyereknek apa-kép is kell.

Véleményem szerint nem gondoltad át eléggé, hanem csupán pillanatnyi fellángolás részedről.

Valószinű, mostani munkádból kifolyólag, hiszen az oviban sokszor gondolhatsz arra: "de jó lenne egy gyerek, akit én nevelnék!".

2017. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis 16 és fél éves korodtól dolgozol óvodában??

Hát ezt nem hiszem!!!

Max. pedagógiai szakközépbe jársz és gyakorlatra bejársz óvodába.

2017. dec. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

[link] Itt minden szükséges információt megtalálsz.

Elvileg 18 évesen is beadhatod a jelentkezésedet, de legalább 25 évesnek kell lenned ahhoz, hogy ténylegesen gyereket kaphass (valamint legalább 16 évvel idősebbnek kell lenned a gyereknél). Viszont az alkalmassági határozat megszerzése (orvosi, pszichológiai vizsgálat, jövedelmigazolás, környezettanulmány) után felkerülhetsz a várólistára, és 25 éves korodig haladsz is rajta előre, így miután betöltötted a szükséges kort, már jóval előrébb fogsz járni rajta, mintha csak akkor adtad volna be a jelentkezésed. Egyedülállóként is fogadhatsz örökbe, de a házaspárok előnyt élveznek, így reális esélyed csak 3 év feletti, vagy roma származású, vagy nem (teljesen) egészséges, vagy simán csak problémás(abb) gyerekre lesz, aki nem kellett egyik szóba jöhető házaspárnak sem. Ja, és természetesen a meddőség sem feltétele az örökbefogadásnak, viszont nem meddő párok/nők esetében a pszichológust ezért különösen érdekelnni szokta a szándék mögötti motiváció (és tűzzel-vassal üldözi azokat, akik karitatív célból, a hős megmentő szerep kedvéért szeretnének örökbe fogadni, ez nem erről szól.) Ugyanakkor a jogi elvileg-lehetőség ellenére 18 évesen szerintem nagyon-nagyon nehéz (szerintem kvázi lehetetlen) alkalmassági határozatot szerezni. Gondolkozz még pár évet, és ha továbbra is megmarad a szándék, akkor hajrá! :)

2017. dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell férj. Egyedülállóként is fogadhatsz örökbe, sőt bejegyzett élettársi kapcsolatban élő melegként is (annyi, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolatot nem veszik figyelembe és így egyedülállónak számítasz) egyedülállóként pedig hátrébb vagy a sorban mint az aki házasként áll sorba. Ettől függetlenül szerintem jobban jársz ha megkeresed a TEGYESZ-t, mert sokkal pontosabb infókat fogsz kapni mint itt.
2017. dec. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

"Kaphatok gyereket"...


Igy a játékboltban maximum.

2017. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 TamasB14 válasza:
18 éves kortól befogadhatsz gyereket de felelősséget is kell vállalnod iránta
2017. dec. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 TamasB14 válasza:
0%
+ házasnak is kell lenned
2017. dec. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!