Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás

A kérdés

Elvesztettem a munkahelyem, mi lesz így az örökbefogadással?

Őszintén elmondtam az örökbefogadási szándékaim a munkáltatómnak, erre az lett a reakciója, hogy január 1-től fel is út, le is út. Természetesen elkezdtem azonnal munkát keresni, de nem egyszerű a régiónkban. Még csak most vagyunk bejelentkezve a TEGYESZhez, mekkora probléma ha épp álláskereső vagyok? Férjem dolgozik, van egy lakásunk, amin már nincs sok hitel, beleforgatjuk a hamarosan lejáró 2 lakástakarékot is, tehát anyagi gondok szerencsére nincsenek.

Vagy próbálkozzunk inkább azután, hogy találok újra munkát?

2017. dec. 12. 11:08  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Hát, nem tudom, milyen indokkal mondott fel a munkáltató, de még lehet, hogy a munkaügyi bíróságra is elmennék. Szemétláda.

Gondolom nem probléma, hogy most munkát keresel éppen, hisz ha örökbefogadtok, akkor is bármikor munkanélkülivé válhat bármelyikőtök, akkor sem veszik vissza a gyereket. De jó, ha minél előbb találsz, az biztos.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont 2017. dec. 12. 11:11 Privát üzenet
Nem kellett volna elmondani, semmi köze nincs hozzá az ég adta világon, főleg mert 3-4 évet is várhattok.

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont 2017. dec. 12. 11:12 Privát üzenet
Örökbefogadási procedúra alatt felmentési védelem alatt állsz, onnantól, hogy bejelentették. Ezt közölte vele.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/13Időpont 2017. dec. 12. 11:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem mondták ki, hogy ez az ok, hanem hogy sokat csökkent a teljesítményem, sokat hiányoztam (lombikok, műtétek), erre fogták. De szerintem már nem akarnak a "nyűgjeimhez" asszisztálni.

# 4/13Időpont 2017. dec. 12. 11:15 Privát üzenet
Lombik programról vigyél igazolást. Nem rúghat ki.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/13Időpont 2017. dec. 12. 11:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Csak lombiknál van védelem (6hónap) és az januárban jár le, szóval túl sokat nem nyernék vele sajnos.

# 6/13Időpont 2017. dec. 12. 11:31 Privát üzenet

Örökbefogadási szándéknál nincs?

Mivel éveket várhattok amúgy a babára, addig úgyis találsz, emiatt nem fog hátrány érni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/13Időpont 2017. dec. 12. 11:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Sajnos örökbefogadásnál nincs. Határozatunk még nincs, ez a gond, mert ha lenne, akkor persze annyi idő alatt bárki talál munkát. Csak mondjuk ha 2 hónap múlva kérnének jövedelemigazolást a határozat előtt, nekem meg nincs munkám...akkor kuka minden.

# 8/13Időpont 2017. dec. 12. 12:15 Privát üzenet
Tőlünk nem kértek jövedelem igazolást. Nálunk a procedúra alatt a férjem vesztette el a munkáját, mi akkor betelefonáltunk a tegyeszbe, de nem volt gond, hamar talált állást, ez meg a környezettanulmany előtt volt. A kirnyezettanulmanykor meg se kérdeztek, hogy van e munkahelye, csak a havi jövedelemre kérdeztek ra.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/13Időpont 2017. dec. 12. 13:10 Privát üzenet
nyugodtan menjetek csak a megbeszélt időbe be a tegyesz-hez, nálunk elég lett volna a férjem jövedelemigazolása is, én ápolásin voltam a lányommal (gondolahtod mekkora plusz jövedelem volt ez :) ) nagyon kevés azaz összeg amit néznek 1 főre, hogy meglegyen... másrészt ahogy írták is már, a környezettanulmány úgy gondolom fontosabb+ a pszichológusi vizsgálat annál, minthogy jelenleg álláskereső vagy.. semmilyen hátrány nem fog érni titeket, úgyis évekig tartó várakozás vár még rátok, bármi történhet.. majd akkor kérnek jövedeleimgazolást amikor már a célegyenesben lesztek.. hajrá! ;)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/13Időpont 2017. dec. 12. 14:11 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Örökbefogadással, nevelőszülőséggel kapcsolatos blogok?
Tudnátok nekünk információkkal segíteni örökbefogadással kapcsolatban? Nem tudjuk, hogyan kezdjünk neki.
Ha valaki a közeljövőben olyan örökbefogadással akar foglalkozni ahol kimondottan hátrányos helyzetű albínó gyerekeknek keresek szülőket, hogyan kell hozzákezdeni az egészhez?
Miért van az, hogy alapítványon keresztül, nyílt örökbefogadással csak az fogadhat örökbe, akinél nincs másik gyerek?
Hol tudnék, az örökbefogadással kapcsolatossan pszichologiai tesztsort kitölteni és elolvasni?
A szülőanya tehet valamit ha a gyerekkel külföldre akarnak költözni a szülők akik nyílt örökbefogadással fogadták örökbe?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Örökbeadás, örökbefogadás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!