Elvesztettem a munkahelyem, mi lesz így az örökbefogadással?

Figyelt kérdés

Őszintén elmondtam az örökbefogadási szándékaim a munkáltatómnak, erre az lett a reakciója, hogy január 1-től fel is út, le is út. Természetesen elkezdtem azonnal munkát keresni, de nem egyszerű a régiónkban. Még csak most vagyunk bejelentkezve a TEGYESZhez, mekkora probléma ha épp álláskereső vagyok? Férjem dolgozik, van egy lakásunk, amin már nincs sok hitel, beleforgatjuk a hamarosan lejáró 2 lakástakarékot is, tehát anyagi gondok szerencsére nincsenek.

Vagy próbálkozzunk inkább azután, hogy találok újra munkát?


2017. dec. 12. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Hát, nem tudom, milyen indokkal mondott fel a munkáltató, de még lehet, hogy a munkaügyi bíróságra is elmennék. Szemétláda.


Gondolom nem probléma, hogy most munkát keresel éppen, hisz ha örökbefogadtok, akkor is bármikor munkanélkülivé válhat bármelyikőtök, akkor sem veszik vissza a gyereket. De jó, ha minél előbb találsz, az biztos.

2017. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem kellett volna elmondani, semmi köze nincs hozzá az ég adta világon, főleg mert 3-4 évet is várhattok.
2017. dec. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Örökbefogadási procedúra alatt felmentési védelem alatt állsz, onnantól, hogy bejelentették. Ezt közölte vele.
2017. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem mondták ki, hogy ez az ok, hanem hogy sokat csökkent a teljesítményem, sokat hiányoztam (lombikok, műtétek), erre fogták. De szerintem már nem akarnak a "nyűgjeimhez" asszisztálni.
2017. dec. 12. 11:15
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Lombik programról vigyél igazolást. Nem rúghat ki.
2017. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak lombiknál van védelem (6hónap) és az januárban jár le, szóval túl sokat nem nyernék vele sajnos.
2017. dec. 12. 11:31
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadási szándéknál nincs?


Mivel éveket várhattok amúgy a babára, addig úgyis találsz, emiatt nem fog hátrány érni.

2017. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos örökbefogadásnál nincs. Határozatunk még nincs, ez a gond, mert ha lenne, akkor persze annyi idő alatt bárki talál munkát. Csak mondjuk ha 2 hónap múlva kérnének jövedelemigazolást a határozat előtt, nekem meg nincs munkám...akkor kuka minden.
2017. dec. 12. 12:15
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Tőlünk nem kértek jövedelem igazolást. Nálunk a procedúra alatt a férjem vesztette el a munkáját, mi akkor betelefonáltunk a tegyeszbe, de nem volt gond, hamar talált állást, ez meg a környezettanulmany előtt volt. A kirnyezettanulmanykor meg se kérdeztek, hogy van e munkahelye, csak a havi jövedelemre kérdeztek ra.
2017. dec. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan menjetek csak a megbeszélt időbe be a tegyesz-hez, nálunk elég lett volna a férjem jövedelemigazolása is, én ápolásin voltam a lányommal (gondolahtod mekkora plusz jövedelem volt ez :) ) nagyon kevés azaz összeg amit néznek 1 főre, hogy meglegyen... másrészt ahogy írták is már, a környezettanulmány úgy gondolom fontosabb+ a pszichológusi vizsgálat annál, minthogy jelenleg álláskereső vagy.. semmilyen hátrány nem fog érni titeket, úgyis évekig tartó várakozás vár még rátok, bármi történhet.. majd akkor kérnek jövedeleimgazolást amikor már a célegyenesben lesztek.. hajrá! ;)
2017. dec. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!