Melyik intézetben tudnék örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
Örökbe szeretnék fogadni egy kisfiút úgy 1-1.5 év körülit. Nincs senkim és szeretnék egy gyermeket felnevelni. Valószínűleg nem találok párt, még 10 évet adok erre magamnak, de 25 felett nem hiszem, hogy kellenék valakinek. Az anyagi hátterem megvan, a keresetemmel sincs gond és észben se lesz hátránya (intelligens ember vagyok). Szülni nem fogok, ha nincs kitől, inkább egy gyermeknek szeretnék esélyt adni a normális élethez és szeretnék is valakit hátrahagyni, akit tudom, hogy én neveltem és szerettem.
2018. febr. 4. 17:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem így működik.

Itt megtalálsz minden infót:

[link]

2018. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A "bemegyek egy intézetbe és választok egy cuki gyereket akit 3 nap múlva hatahozok" csak a filmekben van.

Valójában az 1. által adott oldalon olvashatod a pontos infókat. Kb. 2 éves várólista van, környezettanulmány, stb. Így készülj..

2018. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

25 felett nem hiszem, hogy kellenék valakinek


Ezt nem gondolod komolyan... 25 évesen bőven fiatal az ember.

2018. febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
30 evesen találtam meg a párom, aki a fiam apja.....de képzeld...van, aki még később találja meg. 25 évesen hova sietsz?
2018. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem is bíznék olyan emberre gyereket, aki 25 évesen temeti magát...

Nem vall ép lelkületre. Depressziós ember pedig nem alkalmas jó szülőnek.

2018. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Amennyire tudom egyedülállóként sokkal szigorúbb feltételeknek kell megfelelni, és a várólista is hosszabb. (a rendszer a házasoknak kedvez)

Bár gyorsabb az eljárás ha roma idősebb vagy akár sérült gyereket is hajlandó vagy örökbe fogadni.


Bár nekem kicsit az jön le az írásodból, hogy a saját boldogtalanságodat/magányodat akarod most valamiért ezzel kompenzálni. Viszont egy ilyen döntés hosszú távra szól. És ha netán 30 évesen mégiscsak bejön az a nagy szerelem nem lehet az elhozott gyereket visszavinni :S

2018. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Másik köztes megoldás, legyél nevelőszülő. Gyermeket is lehet nevelni és akkor az állam el is tartja fizeti utána az ellátmányt, jár a családi is, sőt 1 gyermekre egy minimális fizetés is. Gyorsabb mint az örökbefogadás és legalább annyira nemes dolog is. És ha valami mégsem klappol akkor visszaadhatod.
2018. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésből látszik, hogy komoly pszichés problémáid vannak és észért sem álltál kétszer sorba így a tegyesz tuti elkaszál.
2018. febr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
33%
Hát, ha egyedülálló vagy sajnos 1-2 évet kell várni egy szép "kisbabára" az örökbefogadási irodánál, mert inkább házas embereknek adoptálnak gyermekeket. De lehet, hogy mégtöbbet. De akár elmehetsz mesterséges megtermékenyítésre egy nőgyógyászhoz, ami tök ingyenes, ráadásul 1 hónapra rá kapnál időpontot a doktornál. Viszont ha simán örökbe akarsz fogadni gyereket, évekbe is elhúzódhat. Egyébként hány éves vagy? Mert ha 35 év alatt, akkor simán szülhetsz gond nélkül még egy egészséges gyermeket. :)
2018. febr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos már nem ingyenes a lombik egyedüllállóaknak, kb 600.000 ft.
2018. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!