Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Válófélben lévő nőként jelentk...

Válófélben lévő nőként jelentkezhetek örökbefogadásra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a procedúra évekbe is telhet, és ez alatt az idő alatt többször is változhat a családi állapotom. Jelenleg még férjnél vagyok, de hamarosan beadjuk a válópert. Egyedülállóként szeretnék jelentkezni örökbefogadónak. Megtehetem most, vagy mindenképp meg kell várnom, míg elválok? És ha az évek alatt, míg gyermekre várok, újra férjhez megyek, át lehet írni a családi állapotot (a házaspárok ugyebár elsőbbséget élveznek az egyedülállókkal szemben) vagy akkor újra kezdődik az egész procedúra ekkor már párként és az eltelt évek semmisek lesznek?

2018. máj. 1. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha újra férjhez mész, biztos, hogy nem indul újra a várakozás, de a tanfolyamot a férjednek is végig kell majd csinálnia.

A mostani válást az örökbe fogadással meg kell várni, mert házasságon belül nem tudsz egyedülállóként örökbe fogadni.

2018. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Szegény gyerek. Előre sajnálom.
2018. máj. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es, köszönöm a választ!

2-es, neked mi a problémád? Hogy lehetsz ennyire rosszindulatú? Tehát sajnálatraméltó az a gyerek, akit örökbe szeretnék fogadni - akár egyedül is. Persze, lehetőleg társsal szeretném, és remélem, találok majd egy olyan férfit, aki elfogadja, hogy örökbefogadott gyerekem(ünk) lesz. Elmondanád, mi ezzel a baj? Az meg, hogy válok, nem az én hibám. A férjem volt olyan ostoba, hogy egy fiatalabb nőbe menekült, amikor a sikertelen lombikot próbáltuk feldolgozni. Inkább ne is írtál volna semmit, te szerencsétlen.

2018. máj. 1. 14:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, van rá lehetőség, hogy a házaspár egyik tagja "egyedülállóként" fogadjon örökbe. Viszont a TEGYESZES-es is, meg a pszichológus is szét fog cincálni, meg macerás lesz minden fontos eseménykor (válás kimondása, költözés, új komoly kapcsolat, stb.) módosíttatni a határozatot és/vagy új környezettanulmányt készíttetni. Másrészről meg tényleg értékes időt nyerhetsz, sajnos nagyon hosszú a várakozás, pláne egyedülállóként. Menj be, és beszéld meg a TEGYESZ-szel a helyzetet, biztosan segítenek, valamint az orokbe.hu-n is csomó infót találsz. Sok sikert, minden jót! :)
2018. máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 4-es! Valószínűleg tényleg az a legegyszerűbb, ha a válást megvárom. Elvileg hamar lemehet, mindenben megegyeztünk az exemmel, közös ingatlan, gyerek nincs, anyagiakat elrendeztük. Elvileg egy ülés után elválaszthatnak minket, pár hónapon belül.

Költözés már megvolt, később legfeljebb az új pár jelenthet változást. Na, kíváncsi leszek. Köszi még egyszer!

2018. máj. 1. 14:53
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Jólvan. Bocsi. Csak vicceltem
2018. máj. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sz*r vicc. Ilyennel ne viccelj.

Bocsánatkérés elfogadva.

2018. máj. 1. 21:57
 8/9 anonim ***** válasza:
17%
Ha teheted, addig ne fogadj örökbe, míg nincs stabil családi állapotod. A gyerek úgy működik, mint egy érzékeny radar és szüksége van biztonságra, az otthon melegére. Kell neki az apai szigor (nem a brutális mindenért veréssel reagálóra gondoltam) és kell neki az anya lágyságának ölére. Egy személyben mindezt megvalósítani, nagyon nehéz, és szenvedés is. Nem egy esetet láttam, ahol emiatt "kicsit" félre ócsúszott a nevelés, és kezelhetetlen a gyerek tele problémákkal. Pedig csak stabilitásra, odafigyelésre lett volna szüksége. Ha a szülő nincs rendben, a gyerek sem lesz!!! Főleg egy olyan gyerek, aki már egyszer megélt egy törést..
2018. máj. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szőke Zoli2 válasza:
0%
Ha megtetszel, nálam van esélyed. Örök gyerek vagyok. 😁
2021. márc. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!